arrow
profile_image
MUJER
od 21. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky,
píšu diplomovou práci a potřebuji do ní zahrnout popis práce knihovnice, popsat každodenní úkony i rutinu práce našich knihovnic. Máte s touto prací nějaké zkušensoti, poznatky? Budu vám moc vděčná za sebemenší poznámky, moc mi tím pomůžete. Díky moc!

Ahoj, když jsem byla dítě pomáhala jsem naší paní knihovnici . Práce obnáší prostě stále to stejné dokola: vydávat knihy, vybírat knihy, posílat upomínky, udržovat knihy v pořádku (potrhaný obal, stránka), popisovat a zařazovat do příslušné kategorie, vyřazování už moc poničených starých knížek.
To je tak na co si vzpomínám, snad ti někdo pomůže víc.

arrow
profile_image
daren
od 15. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kdysi jsem pracovala asi 2 roky jako knihovnice, bylo to hned po škole. Nevím co by tě nejvíce zajímalo, tak ti popíšu běžný den. Většinou se začínalo seřazováním knih, rovnáním, úklidem špatně zařazených knih, což se muselo stihnout do otvíračky. Pak jsem se věnovala klientům, takže jsem od nich převzala vrácené knihy, našla složku dle datumu, přichystala nově vypůjčené knihy (mnohdy i poradila s výběrem, zejména důchodcům), zapsala do průkazky, prostě pořád dokola. Studentům jsem většinou hledala povinnou četbu, pomáhala vyhledávat v katalozích. Když byla chvilka, opravovaly se knížky, měnily obaly. V neúřední den se většinou psaly upomínky, chodilo se do hlavní knihovny pro nové knihy (které se pak musely zpracovat- vytvořit katalogové lístky, obalit atd.). Taky si vzpomínám, že jsme chodily na porady, školení, jako i v jiných zaměstnáních. Chvilku jsem dělala i v dětském oddělení a tam jsme ještě navíc pro děti organizovaly různé akce, hry, besídky.
Snad ti to trochu k té diplomce pomůže, držím palce.

Myslím si, že v každé menší městské knihovně ti rádi pomůžou, budou rádi, že se někdo zajímá Samozřejmě ve velkých provozech jako je ústřední knihovna na Mariánském nám. v Praze asi nebudou mít náladu, ale v nějaké menší knihovně v malém městě, proč to nezkusit na nějaké "konzultace"

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené