arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přeji dobré odpoledne.
Předně doufám, že můj dotaz nebude znít jako z mateřské školky

Zajímalo by mě, které práce se objevují na letišti? Nemyslím letušku nebo cestovní kanceláře, ale spíš někoho, kdo je skutečně zaměstnancem letiště. Nejlépe nějaká ženská profese.
Prostřední letišť mě neuvěřitelně fascinuje (taky jsem tam teď jako doma ). Chci jít studovat Cizí jazyky.

Máte nějaký tip na povolání, které se přímo vážně k prostředí letiště?

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahojky, napadá mě třeba práce v bistru (ikdyž se to přímo netýká letištního provozu), potom pracovníci u odbavení, kontrola pasažérů, určitě i administratovní pracovnice.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

třeba letecký dispečer ale to asi pro tebe není, není to přímo na letišti Ale jinak fakt netuším - možná tak odbavování na check-inu, jinak tam asi bude dost úřednických míst (v "zákulisí")

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já tam teda nikdy nebyla a obdivuji Tě, mě by tam v životě nikdy nedostal. Fuj, už ted je mi divně, když na to myslím, mám fobii z letadel a letiště by mě taky asi dost odrovnalo.
Čili, do Ameriky se nikdy nepodívám
Jinak, já se v tom nevyznám, jenom z televize ale nejsou tam i nějaký obchůdky? Tak tam by jsi mohla pracovat, nebo za přepážkou a domlouvat lety, uklízet... A nebo teda letuška uvnitř letadla, to by jsi jazyky používala hodně.
Hodně štěstí

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji asimpa: pracovníci u odbavení

Cituji bakalářka: odbavování na check-inu

Holky, jestli se alespoň trochu vyznáte- v jakém oboru musí být člověk vzdělán, aby toto mohl dělat? Právě se bojím, aby mi nebyly jazyky k ničemu a nebylo k tomu zapotřebí vzdělání na dopravních školách.....

Cituji Labtec: ale nejsou tam i nějaký obchůdky? Tak tam by jsi mohla pracovat, nebo za přepážkou a domlouvat lety, uklízet... A nebo teda letuška uvnitř letadla, to by jsi jazyky používala hodně.

Já bych právě chtěla něco, co je čistě "letištní", jestli mi rozumíš Jakože prodavačka v obchodě na letišti asi fajn, ale pořád je to prodavačka.
Jinak na letušku se právě obávám, že nemám výšku (mimo jiné), jsem hrozně malá, navíc ne moc zdatná v tělocviku, což je určitě eliminační prvek pro to povolání.
A jinak já letiště miluju, hlavně to naše ruzyňské. Teď v průběhu jedoho roku absolvuji cest ještě 5, tak už se těším

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji berryblue: Holky, jestli se alespoň trochu vyznáte- v jakém oboru musí být člověk vzdělán, aby toto mohl dělat?

Já osobně bych řekla, že u check-inu se spíš hodí ty jazyky - nemáš důvod proč bys měla mít vystudovanou dopravní školu, stejně jde jen o to prověřit doklady cestujících a pak jim vytisknout palubní lístek a odbavit zavazadlo Teda alespoň mě to tak přijde, ale může to být jinak....
Spíš by mě zajímalo, ty ženy a muži u odbavení mají stejnokroj letušek a stevardů, tak zda tam nedávají třeba stevardy a stevardky, kteří zrovna nemohou létat (třeba těhotenství, dlouhodobé zdravotní omezení, atd...)

Cituji berryblue: Jinak na letušku se právě obávám, že nemám výšku (mimo jiné), jsem hrozně malá,

Proč myslíš, že by letuška měla být vysoká? Dle mého jsou takový průměr, moc velká výška je zase nevýhodou (já měřím 190 cm a stačí mi letět sem tam, nedovedu si to představit jako letuška ) Je otázkou, co znamená "hrozně malá"
Jinak si tedy myslím, ž ekromě lutušky je jediná šance to odbavení, administrativa v kncelářích bude asi stejná jako kdekoliv jinde, maximálně budeš mít možná výhled na přistávací dráhu

arrow
profile_image
quititek
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

myslím že se zkoumají hlavně jazyky

arrow
profile_image
Jannnie
od 26. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na berryblue: Přímo zaměstnanec letecké společnosti nebo pracovník handlingového agenta, pracovník reklamací.....práce pro letiště Praha,práce na odbavení,práce v business salonku..práce na transitu.......možností je spoustu. Záleži jaká profese by se Ti líbila nejvíce...jen malé upozornění - práce na letišti není žádný med. Jsou to dloué směny - směny dlouho do večera nebo zase brzy od rána. Jsi neustále v kontaktu s cestujícími,kteří mohou být velmi milí,ale také dost naštvaní,že je někde nějaké zpoždění nebo něco neletí.Popřípadě si budou stěžovat jak je něco špatně nebo nebudou chtít zaplatit například nadváhu a podobně. Já sama pracuji pro leteckou společnost a začínala jsem právě na letišti. Také jsem snila o práci na letišti...ale po zkušenosti co mám jsem to přehodnotila. Na letišti človek zažije spoustu bizarních situací...hodně stresových situací..a ještě více přesčasů - zvlášť když je špatné počasí....nebo třeba zrušený let. Ale taky to může být fajn,když vše klape. Pro mě to byla jedna velká škola života,nyní už nepracuji na směny a v provozu jak se tomu říka,ale normlně v kanceláři - i když stále pro leteckou společnost. Jsem za tu životní lekci,kterou jsem dostala ráda,ale už bych se k tomu nevrátila. A je fakt,že se na letišti človek podívá do míst,kam normální cestující jít nemůže.

arrow
profile_image
romis
od 7. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na berryblue:
Určitě by byla dobrá nějaká dopravní škola se zaměřením na pozemní letištní personál.

arrow
profile_image
Loola4
od 30. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pracuju jako check-in agent, mám vystudovanou dopravku se zaměřením na letckou dopravu a studuju vysokou se stejným zaměřením....jazyky potřebuješ hlavně angličtinu, tou mluvíš převážnou část dne a já mám k tomu ještě němčinu a ruštinu..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji bakalářka: mají stejnokroj letušek a stevardů, tak zda tam nedávají třeba stevardy a stevardky, kteří zrovna nemohou létat (třeba těhotenství, dlouhodobé zdravotní omezení, atd...)

To je spíš "stejnokroj" daného letiště. Minimálně jsem tam nikdy nikoho těhotného neviděla
Ale netuším, jak se té pozici říká, jestli má nějaké konkrétní jméno. Nemyslím si, že to jsou "odložené" letušky

Cituji bakalářka: Proč myslíš, že by letuška měla být vysoká?

Tak ty parametry tam jsou. Já mám 160 centimetrů a to určitě stačit nebude. Navíc je to takové hodně prestižní povolání, nedávno jsem četla článek, kde letuška popisovala, že z uchazeček na práci letušky pouhá 3 procenta vůbec pozvou na pohovor a z celkového počtu 1 procento slečen opravdu práci dostane.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Loola4:

Jé, to je paráda!
Můžu se zeptat, jako školu studuješ? A kde?
Nejspíš ji děláš dálkově, že?

arrow
profile_image
Majdaaa
od 6. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

na stránkách letiště Praha jsou vypsané volné pozice, ale celkově je teď spíš stop stav, nedávno tam nabírali brigádníky na check in na letní sezónu, ale už je to asi obsazený. Jinak na check in agenta mají požadavky tuším SŠ, AJ komunikativně plus další jazyk. Ale viz příspěvek výše, opravdu to tam není žádný med, směny, pátky, svátky, nerudní cestující...já když vidím letadlo, tak mám osypky, sedm let mi tam stačí

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Jannnie:
Reaguji na Loola4:

A ještě by mě zajímalo- jak se člověk k takové práci dostane? Nemyslím motivačně, ale prakticky.
Jinak kdyby byla potřeba dopravka, klidně bych si ji dálkově vystudovala (bylo by-li to možné).
Ono totiž asi jediné, co mi jde, jdou právě ty jazyky.

arrow
profile_image
Loola4
od 30. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tam můžeš jít s jakou koliv školou, když máš maturitu a umíš anglicky, případně ještě další jazyk....dají ti školení, kde tě naučí odbavovací systém (každá společnost má jinej) a pak jdeš teprve do provozu, uniformy jsou podle jednotlivých společností a např. u ČSA jsou téměř stejné pro stewardy, ticketing agenty, check-in agenty, zkrátka téměř pro všechny....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené