arrow
profile_image
dove
od 31. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji TerezkaK: Holky nevim kde jako žijete

no v Praze, ale mám dvě VŠ, s prací jsem problém nikdy neměla...takže trochu jiný pohled na věc...každopádně kvalita vzdělání jde strašně dolů, některý SŠ nenaučí skoro nic, i když tam člověk stráví 4 roky (tvoji školu neznám, tak nevím), a potom se nedivím, že zaměstnavatelé mají nároky, navíc pokud si můžou vybírat

arrow
profile_image
im4fun
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji TerezkaK: Vystudovala jsem obchodní akademii v Praze.. Odepisuju tak za 5 inzerátů denně.. nic prostě nic já už nevim

No tak ono dneska to mají těžký i ti vysokoškoláci, takže být tebou, tak si nevybírám (v takové pozici nejsi) a beru to, co ti kdo nabídne. Vždycky si můžeš při práci hledat jinou práci...
Každopádně jsi středoškolačka po obchodce bez praxe, tak si nevybírej

arrow
profile_image
Ewiczkaaa
od 3. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

27

Cituji TerezkaK: nechci dělat ve skladu ani u popkornu v kině, chci normální práci k mému vzdělání!

Vidíš a já při VŠ dělám po nocích inventury a přes den jsem na recepci fit centra. Práce jako práce,ne?

arrow
profile_image
bziiiza
od 21. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na TheCarex: No já jsem teď v Brně...odstěhovala jsem se z Prahy k příteli do Brna. A odpověď na druhou otázku: neodstěhovala bych se od něj jen kvůli práci. Vím,že kdybych byla v Praze,tak bych měla skvělou práci..jenže jsem se rozhodla se osamostatnit a zkusit si najít něco sama, bez známých a bez protlačování Bylo to těžký a ještě to pořád těžký je. Pro mě je nejhorší fakt, že musím spolknout svoji hrdost a dělat mizerně placenou práci, s kterou moje vzdělání nemá nic společnýho. Nevim,jestli mě některá z vás chape, ale je to jako taková vlastní potupa.Nebo spíš ztrapnění se sama před sebou. Dělala jsem asi 3měsíce v CC a utekla jsem.Byl to pasiv,ale i tak tam na mě řvali lidi,že jsem hloupá husa,co se nenaučila nic jinýho než zvedat telefon...a pak má mít člověk nějaký sebevědomí,když vás i cizí lidi odsoudí,aniž by tušili s kym mluví,jaký je ten člověk je,atd. Je to hrozná doba, protože lidi jsou na sebe hnusní a jediný o co jde jsou prachy prachy prachy. Uznáváme úplně špatný hodnoty a taky na to brzo dojedem.Ale nebojte, jak je to v pohádkách?Dobro vždy zvítezí nad zlem, ne?

já bych na tu naši českou zem tak nenadávala, co se týče nezaměstnanosti mladých lidí...mám spoustu španělských a italských přátel a v jejich zemích je to mnohem horší..tam nemají šanci sehnat často vůbec nic, ani to, čím by někteří tady opovrhovali a mnoho z nich se i uchyluje k tomu, že se hlásí na neplacené stáže, aby alespoň získali praxi, když už ne finanční výdělek..

navíc můj názor je ten, že v ČR není tak vysoká konkurence..žila jsem půl roku v Bruselu a našla si tam spoustu přátel, pak se vrátila do Prahy a pokračovala ve studiích (studuji dvě VŠ), nicméně většina přátel tam zůstala (někteří již měli dostudováno a chtěli si najít stálou práci), ale konkurence je tam obrovská...někteří studovali prestižní vysoké školy po celé Evropě, ovládají 3-4 jazyky a pracovali stejně jako já pro jednu instituci EU, což je samo o sobě bod do CV k nezaplacení a jistá "záruka", protože z cca 10 tisíc uchazečů nás vybrali pouze 500; přesto však i takoví lidé měli první měsíce problém si práci v Bruselu najít a to hledali i místa "pod svoji úroveň"; kdyby přijeli do ČR, tak by si tu zaměstnavatelé utrhli ruce, aby je vzali..nicméně v Bruselu není neobvyklé potkávat absolventy Oxfordu či Cambridge ovládající 6 jazyků, takže tam je konkurence opravdu někde jinde než tady..

já třeba se sháněním práce v Praze nikdy problém neměla a kam jsem chtěla, tam mě vzali a dokonce mě ještě přemlouvali, abych zůstala natrvalo..ale všechno je to totiž o tom být v něčem nadprůměrná, vynikat a hlavně své znalosti a schopnosti umět prodat..určitě něco takového v sobě najdeš nebo bude stačit málo, abys na něčem zapracovala, třeba máš spoustu dovedností, které jen neumíš prodat a nebo je častým problémem nešikovná formulace motivačních dopisů či emailů..člověk nesmí znít moc podbízivě, spíš zdravě sebevědomě, na tomhle krachují i velmi šikovní a nadaní lidé..

Cituji bziiiza: ale i tak tam na mě řvali lidi,že jsem hloupá husa

kdo si dovolil tohle na tebe řvát?

Cituji bziiiza: a pak má mít člověk nějaký sebevědomí,když vás i cizí lidi odsoudí,aniž by tušili s kym mluví,jaký ten člověk je atd.

právě proto by sis ale těmito výroky neměla nechat to sebevědomí srážet, když ty urážky vyjdou z úst někoho, kdo tě vůbec nezná a nejspíš si chce jen vylít vztek z důvodu něčeho, co s tebou má pramálo společného..chápu, že tě to v tu chvíli muselo mrzet a naštvat zároveň, ale právě tyhle situace člověka naučí být psychicky odolný, s podobnými situacemi se umět vyrovnat a hlavně se nad tím povznést a nenechat se především vytočit..

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lifeisamiracle: mnoho z nich se i uchyluje k tomu, že se hlásí na neplacené stáže, aby alespoň získali praxi, když už ne finanční výdělek

Přesně tuto cestu momentálně také volím a doporučuji. Naštěstí si mohu dovolit být momentálně bez příjmu, takže než abych nastoupila do call centra apod., našla jsem si neplacenou praxi v oboru, který studuji a kterému se chci v budoucnu věnovat a práci hledám u toho. Zvýším svou šanci na uplatnění a těch pár dní v týdnu ráda obětuji.
Jinak, díky za příspěvek s pohledem "z druhé strany", opravdu člověka přiměje k zamyšlení...

arrow
profile_image
bziiiza
od 21. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lifeisamiracle: uvedla jsem to jako příklad,abych na tom ukázala, jak jsem jakoby ponižovala sama sebe. Seděla jsem tam jako idiot,dělala práci, kterou jsem nesnášela a ještě se nechala buzerovat od lidí, který jsou totálně tupý a neumí se podívat na druhou stranu vyúčtování. Proto jsem to napsala. Řval to na mě nějakej chlap zhruba v 7:15 ráno . Já vim,jak se mam chovat,co si nepřipouštět, nad co se povznést a nepotřebuju v tom radit. Nic ve zlém,ale já problém nemám. Jen jsem chtěla pomoct zakladatelce tématu,když jsem jí řekla,čím jsem si prošla já..a to zdaleka nebylo to nejhorší-jsou horší práce. Máš v tom případě velký štěstí, nebo jsi něčím strašně vyjímečná, když tě vzali všude,kam jsi chtěla. To musí být super pocit a moc ti to přeju. Já i s tim,co umim budu dělat servírku, protože asi nemam být asistentka nebo nemam pracovat v nějaký firmě atd., prostě nevim...možná se mam ještě něco naučit-všechno v životě má smysl. Každopádně si nestěžuju..je to tak,jak to má být

Cituji bziiiza: všechno v životě má smysl. Každopádně si nestěžuju..je to tak,jak to má být

moc se mi líbí tvůj optimistický přístup! s ním to dotáhneš daleko držím palce!

Cituji Red_fire: našla jsem si neplacenou praxi v oboru, který studuji a kterému se chci v budoucnu věnovat

to je hezké, to mám radost, že se také najde někdo, kdo si toho umí vážit je sice pravda, že na takovýchto stážích člověk odvádí dané organizaci určitou práci, nicméně na druhou stranu je to především obrovský přínos pro tebe (investice do lidského kapitálu, která je podle mě navíc mnohem rentabilnější než jakákoli jiná kapitálová investice) a pokud si to můžeš z finančního hlediska dovolit (např. máš již zajištěné ubytování v daném městě a dostatečné úspory), tak je to ideální přeju hodně štěstí a ať se ti pak jako absolventce podaří získat tvé vysněné zaměstnání! vždycky hrozně fandím aktivním lidem, co nechtějí život jen "proflákat", ale chtějí také něco dokázat, být v něčem dobří, snažit se něco změnit k lepšímu..

jinak možná tahle moje metafora bude znít jako cliché, ale cesta vzhůru za úspěchem zkrátka málokdy vede "výtahem", většinou musíme jít "po schodech"..ale zas díky tomu se nám naskytne po cestě hezčí výhled a na samém vrcholu na sebe můžeme být pyšní, že jsme vrchol zdolali vlastními silami

arrow
profile_image
TerezkaK
od 5. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, jestli vám nevadí, dělat práci, kterou nechcete vaše věc. Ale já už od malička mám v hlavě plán, a toho se budu držet! Jestli vy se vzdáte takhle mladé tak je mi vás spíš líto. Dokud nemám závazky půjdu si za svým!

Ale prostě nechápu třeba naco na zadávání faktur do pc musíte mít diplom.. Tohle je prostě trapárna, lidé nejsou férový prostě..jako dneska jsem byla na pohovoru, který probíhal jen tak, že mi řekli o co jde nanic se mě nezeptali a řekl že cv pošlou dál..

arrow
profile_image
Lady Flame
od 17. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji TerezkaK: Holky, jestli vám nevadí, dělat práci, kterou nechcete vaše věc. Ale já už od malička mám v hlavě plán, a toho se budu držet! Jestli vy se vzdáte takhle mladé tak je mi vás spíš líto. Dokud nemám závazky půjdu si za svým!

Prosimtě, tak jasně, že není příjemný dělat něco, co člověka nebaví. Ale z nečeho se prostě žít musí! Příklad - po VŠ jsem šla pracovat jako "obyčejná" recepční, protože jsem neměla skoro žádnou praxi a nemohla nic sehnat. No a co jako? Tak jsem tam holt vydržela 3 měsíce a mezitím jsem si hledala jinou, lepší práci, což se mi nakonec díkybohu podařilo. Jako přece nebudu sedět doma na zadku a brečet, že nemám na nájem nebo na jídlo, ne?

Cituji TerezkaK: prostě nechápu třeba naco na zadávání faktur do pc musíte mít diplom

Na zadávání faktur do pc mít diplom jistě nemusíš.

Cituji TerezkaK: dneska jsem byla na pohovoru, který probíhal jen tak, že mi řekli o co jde nanic se mě nezeptali a řekl že cv pošlou dál..

No jo, ale tak to teď prostě občas chodí. A co s tím jako uděláš? Nic.

arrow
profile_image
dipendenza
od 7. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
22    0
Číst hodnocení

VIP

Konkurence je velká a když si zaměstnavatelé mohou vybírat, tak si vybírají.
Je jasné, že raději sáhnou po studentce VŠ než po slečně, co má SŠ a je bez praxe, je to smutné, ale tak to dnes chodí. Už jen to, že člověk studuje VŠ budí v zaměstnavateli dojem, že asi něco umí/v něčem vyniká/je průbojný atd.
Chce to ho přesvědčit, že máš i ty nějaké přednosti a budeš užitečnější, než studentka VŠ, která má sice nabiflováno, ale selský rozum postrádá a vystavení faktury by pro ni byl nadlidský úkol (a že takových je...) .

arrow
profile_image
Naughtycat
od 24. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na dipendenza: Co je to zas za řeči? Co je na tom smutného, že přijmou člověka s lepším vzděláním? A proč by vysokoškolák měl být automaticky méně praktický/šikovný/použitelný? To je jen mýtus, kteří se snaží šířit lidé, kteří si tím asi něco kompenzují Studuji VŠ a v každé práci si mě vysoce cenili, tvůj příspěvek uráží schopné vysokoškoláky.

arrow
profile_image
dove
od 31. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji TerezkaK: Holky, jestli vám nevadí, dělat práci, kterou nechcete vaše věc. Ale já už od malička mám v hlavě plán, a toho se budu držet! Jestli vy se vzdáte takhle mladé tak je mi vás spíš líto.

Jasně a ty ses nevzdala a proto tady píšeš tyhle zbytečné výlevy o diskriminaci. Je správné žít život podle svých představ, ale pády z oblak na zem bývají občas trvdé, tak se připrav i na tuto variantu. Úroveň SŠ absolventů je čím dál tím horší a zaměstnavatelé to vědí. Zkoušej dál, třeba se něco zadaří a bude to fajn. Ale automaticky práce snů do klína nepadá. A nemyslím si, že ostatní tady by se nějak vzdávali. Jenom ví, jak to v životě chodí a dívají se na věc realisticky.

arrow
profile_image
TerezkaK
od 5. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lady Flame:

Cituji Lady Flame: Na zadávání faktur do pc mít diplom jistě nemusíš.

I takové inzeráty na práci jsem našla....

Cituji Lady Flame: po VŠ jsem šla pracovat jako "obyčejná" recepční

Půl roku jsem pracovala ve skladu u pásu.. máš ještě štěstí, že ses chytla jako recepční

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené