arrow
profile_image
GOTIATH
od 14. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Snad tu takové téma ještě není
Odjakživa jsem byla myšlením i zálibami spíše kluk, jsem technický typ. Je mi 20 a v současnosti chci ukončit ekonomku, která byla obrovskou chybou, najít dočasně jakoukoliv práci a přejít na nějaký obor s technickým zaměřením. Zajímám se o matematiku, fyziku, chemii, počítače, praktickou činnost atd., jenže je v tom háček - nechci se věnovat PC (je to jen koníček), a také oborům s ekonomikou, managementem, dějinami (tudíž stavební fakulta je tabu).

Chci se tedy zeptat na následující - vy, které jste také technickými typy, jakou práci vykonáváte? O jaké technické práci si myslíte, že bude mít i v budoucnosti slušné uplatnění? A můžu se vůbec i já jako žena uplatnit? Případně je nějaký obor, který byste mi navrhly? Přemýšlela jsem nad některým z oborů strojírenství, ale nevím nevím Další chybu už nesmím udělat. Ideálně bych nasadila rukavice, vzala do ruky šroubovák a šla na to, ale znáte to - ženská přece patří do kuchyně...

Děkuji za každý názor a případně i návrh povolání

arrow
profile_image
Tinkak
od 23. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj a nepřemýšela si o práci u policie?Sice s ekonomkou by si mohli lidé ťukat na čelo,ale je to hodně zajímavá práce,ale zas asi něco jiného.Já mám střední školu zdravotní laborant a příští rok dokončuju studium na policejní akademii. Jinak jsem pracovala na Kriminalistický ústavu a jak mluvíš o šroubováku tak nyní dělám krim.technika takže šroubovák,kleště pákovky jsou nástroji,které často používám ve své práci samozřejmě štětečky a různé včci a přípravky na sbírání stop.A je to práce,která nemá chybu,každý mi závidí,že se do práce těším...Je to hrozně zajímavá práce to mi věř,ale otázka je jestli by tě to bavilo.

arrow
profile_image
Nicadezuria
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Tinkak: samozřejmě štětečky a různé včci a přípravky na sbírání stop

Tak o tom jsem vždycky snila! K tomu je ale potřeba vysoká škola že? Jak ses na tuhle pozici dopracovala?

arrow
profile_image
Tinkak
od 23. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Nicadezuria:
Jó to slýchávám dost často Ne není k tomu potřeba vysoká škola.Já se k tomu dostala naprosto náhodou.Už od mala jsem chtěla být Makepeacová a Sculiová ,ale rodiče mi nedovolili jít na střední policejní (za to jsem jim teď vděčná) tak jsem šla na zdrávku obor zdravotní laborant po škole jsem scháněla práci,ale věděla jsem,že do zdravotnictví nechci tak jsem to zkusila v náborovým středisku policie a tam mi řekli,že ženy nepříjimaji,ale ať to zkusím na Kriminalistický ústav tak jsem to zkusila a ejhle na genetice bylo volné místo,jupííí No a po 6 letech práce tam jsem začla chodit na akádu a tam jsem se seznámila s mým nynějším šéfem. A ten mi nabídl práci krim. technika.A 3rok dělám tuhle práci a neměnila bych kolegové super,práce super co víc si přát. a ještě bombónek na konec tuhle práci děláme jen 2 ženský v celý Český republice

arrow
profile_image
Nutgirl
od 3. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na GOTIATH: Doporučila bych Ti školu, kterou studuji já - VUT v Brně, obor Biomedicínská technika a bioinformatika (plno fyziky, matiky, biochemie, biofyziky....)

arrow
profile_image
holly
od 5. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nějak nechápu, z jakého důvodu píšeš, že stavební fakulta je tabu. Z oborů co píšeš, že nechceš, tedy "s ekonomikou, managementem, dějinami" tam nemusíš vůbec přijít do styku, stačí si správně vybrat.
A matiky i fyziky můžeš mít až až na stavebním inženýrství. Ekonomika tam třeba není, pokud si ten obor nezvolíš, být tebou mrknu na studijní plány než tu školu zavrhneš.

arrow
profile_image
Žraloček
od 3. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

48

Cituji GOTIATH: (tudíž stavební fakulta je tabu)

Ne úplně. Pokud bys šla do Prahy, studovala bys dva roky společně se všemi obory a na konci druháku se to teprve diferencuje - já jsem teď na Inženýrsví životního prostředí - to by ses pak mohla zabývat třeba výzkumy eroze = práce v terénu i v laborce.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené