arrow
profile_image
Bila.ovecka
od 9. 12. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli je tu někdo se zkušeností prodavačky v Lidlu. Zajímalo by mě, jak je vstřícné vedení, co všechno je náplní práce, jak je to s přestávkami, dovolenými a s plánováním směn. Díky!

arrow
profile_image
TeddyBerry
od 9. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
na každé prodejně je to trošku jiné. Liší se i platy na jednotlivých prodejnách. Hodně záleží na vedení i na kolektivu. Já jsem měla kolektiv celkem na *** - všichni si házeli klacky pod nohy, byli závistiví, nechtělo se jim pracovat atd... Směny dostaneš naplánované týden předem (v pondělí dojdeš a máš vyvěšený rozpis na další týden) - což mi nevyhovovalo. Byla jsem v Lidlu jako brigádník a měla jsem podmínku, že můžu chodit max. 3 dny v týdnu a stejně jsem směny měla vypsané na 5 dnů a nikoho to nezajímalo a vše jsem vždy měla nacpané čistě přes víkendy. Pracovala tam se mnou i maminka na mateřské dovolené, která chtěla jen jednu věc - nechodit v pátky (soboty a neděle jí nevadily) a stejně od té doby co nastoupila neměla žádný pátek volný. Dovolená - já jsem s dovolenou problém neměla, ale jedna slečna, která byla brigádně, a dovolenou chtěla, tak ji nedostala. Přestávky ty se dodržovaly - půl hodina celá. U nás se dodržovaly vážně do puntíku - nevím jak na jiných prodejnách, ale ty byly možné. Jediné s čím jsem za půl rok, co jsem tam byla měla problém bylo, když jsem jednou chtěla volno k lékaři, protože se mi to krylo se směnou (nahlásila jsem to týden dopředu) a vedoucímu se to nelíbilo.
K náplni práce - práce sama o sobě mi nepřišla nijak špatná. Dokonce mě to i bavilo, i když to bylo chvílemi fyzicky náročné, ale čas utíká a není to nijak zlé. Na pokladně se taky naučí každý a když ti chybí pár drobných nebo stovka, tak to ani neplatíš ze svého, což je fajn (nesmí se to teda samozřejmě stávat každý den). Většinou ráno vybaluješ zboží, pak jsi na kase, uklízíš, to samé odpoledne - uklízíš prodejnu, chystáš na další den - a po zavření se umývají pokladny a pořádně uklízí. Ale co pro mě byl problém k nepřekousnutí bylo, že směny byly vypsané třeba od 5:30 - 13:30, ale domů jsem kolikrát odcházela až po 16:00. Dokud tě vedoucí směny nepustí tak se neodchází. Pokud je potřeba vybalit zboží (a to se věčně nestíhalo, takže pokaždé půl hodiny až hodinu dýl), tak se nejde domů. To samé platilo i večer - někdy se stalo, že jsme měli končit v 21:00, ale pustili nás domů až v 1 ráno. Tam hodně záleželo na tom, jak kdo pracoval. Samozřejmě proplacené jsme to měli, což o to, ale když tam jsi od 13:30 do 1 rána, tak už toho máš plný brýle. Taky jsme si hodně stěžovali na to, že jsme měli dlouhé směny - na pohovoru řekli 8 hodin plus občas (což bylo pokaždé), kdyby se nestíhalo, tak dýl, ale v závěru jsme měli směnu na papíře třeba od 5:30 - 14:30 nebo 15:00... Často o víkendu od 11:30 - 21:00 plus si k tomu připočíst to, co tam člověk byl dýl.
Ale to je můj názor, byli tam lidé, kteří byli spokojení Jen občas na něco nadávali. Jen píšu, co jsem si zažila.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené