arrow
profile_image
janca1405
od 29. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj chtěla bych se zeptat někoho kdo bude nebo uz pracuje pro Emirates aby mi povedel jak presne probiha nabor a vse kolem toho Strasne moc me tato prace zajima a laka Ale nejak nikde nemuzu najit co vsechno se na tech Open Days dela. A take potom az vas treba prijmou tak jak to probiha A v neposledni rade jak je to treba s platem Děkuju moc těm co se ozvou

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na janca1405: Ahoj, napiš letušce - je to Slovenka a většinou odpovídá, ale samozřejmě má prodlevy kvůli letům.
http://dennikletusky.blogspot.cz/

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

http://happiness-has-found-me.blogspot.cz Tahle Češka u Emirates dělá taky. Moje spolubydlící z vysoké se k nim dostala, před chvilkou skončila to jejich školení v Dubaji a min. týden měla první let. Na výběráku byla v Praze, bylo jich tam kolem 800 (nevím teda, jestli myslela přímo v ten den, nebo vybraných uchazečů, ani nevím, jestli byli spojeni se Slovenskem - nebo to mělo nábor svůj), každopádně z těch 800-900 vybrali 2 holky a 1 kluka, takže úspěšnost dost nízká. Psali v angličtině esej na téma Jaký okamžik mi změnil život, pak byly pohovory v aj. Plus záleží i na vzhledu - ona je moc pěkná, vysoká, štíhlá, dlouhovlasá blondýna, taková modelkovská postavička i obličej. A co můžu posoudit dle jejího facebooku, ostatní holky, které s ní absolvují kurz nebo už u Emirates dělají jsou taky hoodně hezké. Jinak její angličtina je na vysoké úrovni - 2 roky byla v USA, kde chodila i do školy, pár měsíců v Irsku a pak dělala v Praze v anglické firmě.

arrow
profile_image
janca1405
od 29. 8. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Díky a Gumidku ta stranka na tu slecnu to je nekdo koho taky znas?

Cituji gumidek: Plus záleží i na vzhledu

Cituji gumidek: u Emirates dělají jsou taky hoodně hezké.

No řekla bych, že požadavek na "vzhled" je tu všech společností tak nějak stejný. S touto společností jsem měla možnost několikrát letět a neřekla bych, že byly slečny/paní letušky nějak extra hezké, prostě normální ženy

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Kajulina: Tak v jejich reklamních/náborových videích jsou vyloženě krásky a v kámoščině studijní skupině (cca 12 lidí) jsou taky pěkné holky - takový mix - bělošky, černošky, indky, asiatky, ale všechny pěkné. Je fakt, že některé nemusí vypadat jako modelky, ani nejsou extra štíhlé, ale nějaký BMI splňovat musí a během školení je vizuálně sjednotí - všechny musí mít speciální odstín rtěnky i laku, nerozpuštěné vlasy (do drdolu) atd.

Cituji janca1405: ta stranka na tu slecnu to je nekdo koho taky znas?

Ne, tu neznám, ale chodím si číst na její blog - ale vím, že ona lidem odpovídá a navíc na začátku myslím taky psala něco o tom výběrovém procesu...

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji janca1405: Strasne moc me tato prace zajima a laka

Doporučuji si přečíst ten deník letušky a pochopíš, že tohle není život - jsi ve vzduchu pořád, nemáš soukromí, nemáš osobní život - nesmíš si skoro nikdy ve volném čase ani dát skleničku, jelikož máš téměř pořád pohotovost na telefonu a kdykoli tě do hodiny můžou povolat na let.

Připadá mi, že všechny chtějí být letušky, protože to vidí ve filmech, kde se prezentují letušky jako výsostné postavení a skvělý nenáročný život - bohužel to není pravda. Upíšeš se na několik let, mohou ti srážet během té doby platy bez nároku na vyrovnání, na letech se nezastavíš aděláš vše - až po uklízečku toalet v letadle samozřejmě.

Skutečně víš, co vše ta práce obnáší?

arrow
profile_image
gumidek
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na smarny: Náhodou jsou lidi, kterým toto vyhovuje. Já osobně třeba nejsem společenský člověk, ve smyslu, že bych potřebovala každý druhý den vyrážet ven s kámoškama nebo bych nedokázala žít sama - naopak, vyhovuje mi samota, miluju cestování a pracovala jsem v cizině, dlouhodobě, a rodina mi nechyběla (teda chyběla, ale ne nějak nezdravě, prostě jsem nebyla home sick a nebrečela jsem do polštáře, že tam nemám český kamarády). Plus to upisování taky může být pro někoho výhoda - kámoška má smlouvu na 3 roky, ale na druhou stranu - kde má kdo dnes jistotu trvalé práce - není lepší ji mít na 3 roky jistou? O strhávání peněz mi nic neříkala, začíná, ale i teď má výplaty víc než dobré, navíc moc neutratí - bydlí v Dubaji zadarmo, když lítá spí v hotelech, k tomu mají kapesné a myslím i něco na pokrytí jídla? Ale to přesně nevím, toto info mi šlo jedním uchem tam a druhým ven. A WC podle mě uklízí jiný personál - nějaký pozemní. Samozřejmě v době letu asi letušky...

arrow
profile_image
Tiakia
od 1. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji smarny: se prezentují letušky jako výsostné postavení a skvělý nenáročný život - bohužel to není pravda.

letuška je servírka+uklízečka v jedné osobě.

arrow
profile_image
Dibirka
od 23. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

No s tím že nemáš osobní život, nemůžeš si dát skleničku atd bych nesouhlasila. Já pro ně dělám a jsem moc spokojená. Jsem nezávislá, cestuju po světě, zaměstnanecké letenky jsou skoro zadarmo,mám tu spoustu příátel, spoustu volna, mám mnohem větší plat než kdekterý vysokoškolák v Čr a alkohol tu pijeme víc než dost. Hlavně je to ale zkušenost. Dalo mi to strašně hodně, co se týče poznávání nových kultur a národů, pak si teprve začne člověk vážit to, co má doma v Česku. Je to skvělá práce, ale není to napořád. Taky musíš často zatnout zuby, protože někteří pasažéři ti to dají sežrat. To že jsi upsaná na 3 roky je pravda, ale můžeš odejít kdy chceš, jen ti nevrátí peníze, které ti strhávají každý měsíc, právě pro ten případ kdyby jsi náhodou chtěla dříve odejít (jsou to peníze za tvůj trénink a uniformu atd.) Není to práce pro každého, ale musím říct, že 8 z 10 lidí to moc uspokojuje. Co se týče konkurzu, tak zas až tak náročné to není. Tohle je to, co jsem psala známému: Musíš být přátelská, umět pracovat v týmu, pomáhat atd. CO se týče angličtiny, tak stačí na komunikativní úrovni. Čím lepší tím lépe pro tebe samozřejmě. Ale slyšela jsem, že ta úroveč dost poklesla. Třeba jeden kluk z mé skupiny měl občas hodně problémy rozumět nebo se vyjádřit, sice trochu při tréninku byl kvůli tomu ve stresu, ale zvládl to. Cos e týče konkurzu samotného, tak jde o to, aby aby jsi ukázala, jak pracuejš v týmu s ostatními lidmi. První den se tě zeptaj na CV a dají ti asi 3 otázky a podle toho usoudí, jestli tě pošlou dále nebo ne. Důležité je se usmívat a být pozitivní! Druhý den je to právě hodně o skupinových cvičeních. Důležité je neskákat lidem do řeči, pamatovat si jejich jména a třeba udělat kompromis, vyslechnout je atd. Nikdy neříkat: ne ty nemáš pravdu, měli bychom to udělat takhle a taklhle....prostě vyslechnout všechny, ale neříkat že jen to tvé řešení je to správné.Test z angličtiny ta je taky Je to ale v pohodě. Jde hlavně o pochopení textu. A pak musíš napsat esej. Mě se stalo, že jsem měla dvakrát to samé (byla jsem na konkiurze dvakrát), ale nemusí to tak být....my měli napsat své 3 slabé a 3 dobré povahové vlastnosti a proč právě tyto. Je to na formát A 4 myslím. No a pak finální pohovor, kde už budeš jen ty....můj byl v pohodě, ale záleží na tom, kdo tě bude zpovídat. Ptají se furt na to samé. Vesměs na tvou předchozí práci: kdy jsi měla nějaký konflikt s kolegou nebo klientem a jak jsi to vyřešila nebo kdy jsi udělala něco pro klienta nad rámec své pracovní pozice, nebo třeba kdy jsi porušila v práci nějaký předpis atd. Když budeš chtít tak povzpomínám a dám ti další tipy. Je dobré si ty odpovědi předem připravit. No a pak už jen čekáš. Je dobré mít s sebou fotku obličeje a postavy v kostýmku.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Dibirka: Víš jak - 100 lidí a 100 názorů. Já to píšu i ze svého okolí a i prostě já zas nejsem ten typ, co by tohle dělal. Ale koho to táhne a je si vědom všeho, co daná práce obnáší (jasně, podmínky se liší společnost od společnosti a rok od roku), tak ať to dělá.

arrow
profile_image
Slečna_Bee
od 3. 3. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na janca1405:

Ahoj, podívej se na nově vzniklý článek http://www.worldprace.cz/novinky/emirates-airlines -nabory-na-pozici-cabin-crew-palubni-pruvodci/, který se vyjadřuje k pohovoru/náboru u Emirates od začátku až do konce, nábory probíhají tento měsíc - březen 2015. Přeji hodně štěstí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené