arrow
profile_image
MarBella
od 28. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, vidím, že tohle téma už je delší dobu neaktivní, ale přispěju svou troškou do mlýna, třeba to ještě někoho dalšího bude zajímat.
Mám dvouletou zkušenost z jedné státní instituce působící ve školství. Práci jsem získala bez protekce, našla jsem si na internetu inzerát, přihlásila se, absolvovala tříkolové výběrové řízení (jak už tady padlo, ani mě se na pohovoru na nic neptali) a byla přijata. Na danou pozici bylo vyžadováno VŠ vzdělání v konkrétním oboru a praxe. Dostala jsem tabulkový plat, asi po roce nepříliš velké osobní ohodnocení. Odměnu jsem dostala během dvou let jednou (2.000 hrubého). Nemůžu samozřejmě mluvit za státní správu jako takovou, ale v naší instituci považuju za hlavní nevýhodu nemožnost jakéhokoli rozvoje a postupu (kariérního, platového) a "socialistickou" strukturu, která s sebou přináší velmi neprofesionální chování starší generace (sekretářka, která se chová nadřazeně a šikanuje mladé jen proto, že už na své židli sedí 20 let). Pracujeme na dost důležitém celostátním projektu a vše se dělá na koleni, neprofesionálně, lidé nemají odpovídající vzdělání a důležitá rozhodnutí se odehrávají i cigárka na dvorku. Prostředí a vybavení (kanceláře, počítače, jídelna, chodby, toalety) jsou k pláči a kvůli nedostatku peněz je problém vyfasovat si i jednou za půl roku zvýrazňovač a blok. Práce máme všichni hodně a musíme striktně dodržovat termíny, takže většina zaměstnanců na našem oddělení má každý měsíc i desítky hodin přesčasů, samozřejmě neplacených. Nad docházkou neomylně bdí "píchačky".
Výhod je minimum. Zaměstnavatel nám přispívá na stravenky (polovinu jejich ceny) a máme 5 týdnů dovolené. O benefitech, které nabízejí některé soukromé firmy se nám nemůže ani zdát.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené