arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj všem, zajímalo by mně, zda některá z vás pracuje ve výrobě- je jedno v jakém průmyslu. Baví vás vaše práce? A baví vás to? Já pracuji v potravinářském průmyslu, je to úplně mimo můj obor( mám ekonomku a dělám u pásu- ale v dnešní době jsem ráda i za toto), ale vůbec mě to nebaví, peníze spíš nic než moc, každý den to samé, ještě k tomu pracuji v nepřetržitém provoze takže víkendy, dvanáctky, na 3 směny a pak taky každý den trnu kdy přijde vedoucí a oznámí mi, že musím v práci zůstat déle- samozřejmě za přesčas nemáme příplatek. Sice jsem mladá, ale začínám cítit, že se tato práce moc nelíbí mému tělu- šíleně mě bolí kolena a záda- musím tahat 25 kg pytle atd. Kolegyně také nic moc- jsou o dost starší než já a pořád na mě mají nějaké kecy, takže si dovedete představit, s jakou "chutí" do té práce chodím. Samozřejmě si hledám jinou práci, ale víte jaké je to v dnešní době.

arrow
profile_image
Naughtycat
od 24. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
Já tě plně chápu. Nedělám sice ve výrobě, ale v kontrole, ale je to taky práce u pásu. Bolí mě z toho paty, štvou mě neohlášené přesčasy, neskutečná buzerace vedení, rušení směn, nesmyslná opatření, atd. Já ještě VŠ studuji a myslím, že mám na víc. Občas se mi nárazově povede dělat hostesku, nebo něco jiného. Prostě se snažím chodit tam co nejméně.

Jsem ráda, že nejsem jediná, kterou práce ve výrob.průmyslu takhle "naplňuje". Už třetím rokem jsem dělala (dělám) o prázdninách práci v těžkém průmyslu jako obsluha frézovacích strojů.
Je to neskutečná dřina, člověk dělá v hluku, prachu, tahá se s těžkým odpadem, neustále mu nad hlavou jezdí jeřáb s 10tunovým nákladem, musí si dávat pozor kam dává ruce, aby mu jej stroj nevtáhl, neustále vnímat okolí kolem sebe, aby neublížil sobě nebo někomu jinému atd a teď, když byly taková vedra byla práce na hale přímo "paráda"
Dělám na kolotoč, a vůbec nechápu jak stálí zaměstnanci zvládají osobní život. Po ranní směně jsem byla vždy K.O., na noční člověk prospí půlku dne a když je na odpolední tak ze dne absolutně nic nemá. Nemusím ani zmiňovat, že dva dny volna jsou hned pryč.
Všichni brigádníci, kteří tam převážně o prázdninách děláme jsme studenti. Plat, který dostáváme je nádherný, ale za jakou dřinu a cenu. Všichni do jednoho se shodneme, že se musíme jooo učit, abychom neskončili na hale, tam kde jsme.
Je to zkušenost, za kterou jsem rodičům vděčná (léčba šokem), protože si člověk uvědomuje hodnotu peněz. Zároveň si můžu koupit co chci, nemusím se koukat na cenu, ale kolikrát si uvědomím, že já studentka si kupuju boty za 2tis a někdo na ně musí dřít třeba 5 a více šichet a ja na ně dřu třeba jen sobota-neděle. Celý rok co jsem na škole, si vše platím sama, cestu, stravu, oblečení, kosmetiku, hygienu, lékaře, léky a pojistky.
Nesnáším to tam, a vážně doufám, že se takhle nebudu muset nikdy živit.

arrow
profile_image
tera26
od 11. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ashraf_Banu: Mohla by jsi mi napsat prosím klidně do SZ v jakém městě nebo kraji jsi pracovala? Já měla práci pouze brigádně, ale výdělek nic moc kolem 10 000 hrubého. Jinde mi nabízeli 7 500, což po odečtení nákladů znamenalo 5 000 čistého, 3 směnný provoz, nutné dojíždění, to mi přišlo, že nemyslí vážně. A taky si neumím představit, tohle dělat celý život..

Reaguji na tera26: Dělám v ArcelorMittal - Ostrava A přiznám se klidně a bez mučení, že jsem "zhýčkaná", protože když jsem se snažil najít si brigádu někde jinde, tak zkrátka pod 80,-/hod nejdu... Letos jsem měla 86,-/hod + příplatky za směnu (odpoledni 5,-, noční 22,-), hluk a tuším že i prašnost, tak jsem tím pádem hned měla třeba 107,-hod ale ty příplatky, víkendy dělaly své. Takže jsem si letos za měsíc vydělala skoro 15tis. čistého

arrow
profile_image
Saga
od 26. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky pracuji za pásem, patřím mezi vás, taky mě ta práce strašně naplňuje Dělám na dvě směny, osmičky na jednom místě, nejvíc to odnášejí nohy a záda. A potom taky můj bankovní účet Práce jako taková mě baví i nebaví, jak kdy. Někdy mi to leze na nervy, někdy si říkám, že supr. Pracuji přes PA, každým dnem očekáváme v práci výpovědi, jsme firma co neustále propouští a zase nabírá zpátky, no šílenost. A plat? Když se zadaří, tak 10.5k čistého, no balada Holt se svou školou si moc vybírat nemůžu a tak jsem ráda i za to.

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já začala dělat v sobotu takhle u pásu a včera jsem celý den proležela, jak mě bolela záda. Je to jen brigáda, počítám s tím, že nárazová, takže budu ráda teď za každou směnu. Máte pravdu, je to práce opravdu "naplňující", ale lepší jak drátem do oka...A taky je to pro mě dobrá motivaci ke studiu, abych se nemusela takhle dřít.

arrow
profile_image
Hey Ju
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mně to stačilo 14 dní na chmelu, u válečků, stereotyp, bolavá záda, bolavé ruce, bolavé oči.. byla jsem tam dvakrát a už nikdy více.. a ani bych takovou práci nedělala za nic na světě na stálo..

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Také jsem pár měsíců dělala u pásu, (naštěstí jen pár ) práce je to šílená, stereotypní, zakrňoval mi tam mozek, hrozně mě bolely nohy, záda, ani na WC si člověk nemůže odskočit, kdy chce, pokud náhodou kolem nejde nějaký seřizovač, co by ho na chvíli zastoupil. A plat? Okolo 8000 Kč, když se povedlo 9000 Kč, byla jsem ráda! Buzerace od mistrů, časté přesčasy, vysoké normy, kolikrát nesplnitelné. Je mi velmi líto těch lidí, co tuto práci dělají denně, na stálo. Pro mě to bylo utrpení ...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji rosa.blanca: Pro mě to bylo utrpení ...

Ano, přesně to co píšeš prožívám, hledám si jinou práci, ale stále se nedaří

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

PS: Moje teta tuto práci už dělá několik let a vůbec jí nevadí, je tam spokojená. Dokonce často dělá i šestnáctky, aby měla víc peněz. Dělá ranní, odpolední, noční.

arrow
profile_image
rosa.blanca
od 15. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na PaniMedova:
Tak to mě mrzí, že se nedaří. Posílej životopisy, choď se ve volném čase ptát do firem. Já této práci říkám "otrocká práce". Je to šílené, jsem ráda, že už jsem pryč!

arrow
profile_image
thesmile
od 18. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Dělám brigádně u pásu, naštěstí jen 4krát do měsíce, ale i tak toho mám až po krk! 12ti hodinové šichty, mizerný plat (55 Kč hrubého), nepříjemné spolupracovnice. Po každé když z brigády odcházím, tak mě bolí buď záda ( když 12 hodin v kuse sedím) nebo nohy (když 12 hodin v kuse stojím) ještě další 3 dny. Nechápu jak takhle může někdo pracovat několik let, já bych se zbláznila.
Doufám, že už jsi našla lepší práci a jsi spokojená

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

To je téma pro mě, tak doufám, že se mi ho povede obnovit
Od letošního dubna dělám na pozici motnážní dělník. Pro představu - sedím u stroje, zakládám tam součástky a čekám až se zkompletují. Je to fakt "zábava". Dělám 12hodinové směny - dvě ranní, 2 noční a 4 volné dny (z toho jeden teda prospím, takže v podstatě tři volné).
Práce mě moc nebaví - jsem jenom cvičená opička. Ale zase nedruhou stranu je tam docela dobrý kolektiv. To když jsem prodávala v NY tak jsem práci milovala, ale musela jsem skončit kvůli kolegyním. Člověk si holt dneska vybírat nemůže, všude je něco.
Je pravda, že i tady v té společnosti je hodně starších ročníků (mně je 21) a opravdu si s některýma nemám co říct - protože probírat co všechno člověka bolí, jak jim vnoučátka krásně prospívají mě fakt nevzrušuje Ale ti mladší jsou fajn.

Cituji rosa.blanca: A plat? Okolo 8000 Kč, když se povedlo 9000 Kč, byla jsem ráda! Buzerace od mistrů, časté přesčasy, vysoké normy, kolikrát nesplnitelné

Tak to je dost mizerný. Já mam ve smlouvě základ 11500,- hrubého. Nikdy jsem ale tyhle peníze neměla. Vždycky mam přes 16tis. čistého, jelikož se tam připočítává kvalita, to že nejsou reklamace, osobní ohodnocení, příplatky za víkendy, přesčasy. Já si na tuhle práci co se peněz stěžovat nemůžu. Co mi vadí je to, že se musím doprošovat seřizovače, když se mi stroj zasekne.. Ti jsou hrozně neochotní a vždycky "je to rukama" .. dál mi začíná vadit, že se člověk nemůže najíst kdy chce. Když dělam ranní, tak trpim hlady. Začínám v 6 a první pauza je v 10:15.. jelikož vstávam ve 4, tak prostě takhle brzo do sebe nic nedostanu a první jídlo mam až v těch 10:15. Pak se můžeme najíst až ve 14:30, a v 18 jdu domů.. večeřim v 19:00 a jelikož mam za celý den hlad tak se prostě přežíram..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené