arrow
profile_image
Nikol.a
od 15. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Ahoj, studuji střední zaměřenou na sociální sféru. Chtěla bych dál na vyšší odbornou, aby ze mě byla zdrav. sestra. Těch které tuhle práci vykonávají, bych se chtěla zeptat, jestli vás tahle práce baví a jestli je opravdu tak psychicky i fyzicky náročná a jaké je vaše finanční ohodnocení?
Zajímal by mě nejvíc Jihomoravský kraj.
Děkuji

arrow
profile_image
Hanulikk
od 8. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahooj,já bych to tedy dělat nemohla.Dost Tě obdivuju...Ale myslím si,že s tím platem to moc slavné nebude.

Sestra dělá zdravotní sestru na hodně pokročilé úrovni. Práce jí baví, ale je dobré to mít spíš jako koníček a najít někoho, kdo tě bude živit, nebo mít už nějaký jiný pasivní příjem, protože peníze mít v ČR nebudeš. Nad nějakých 15-16k se nedostaneš.

arrow
profile_image
Nikol.a
od 15. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Cituji standysman: protože peníze mít v ČR nebudeš

Četla jsem, že plat je kolem 30tisíc.

Reaguji na Nikol.a: jsem na porodní asistentce a rok jsem dělala po střední jako zdravotní asistent na dětském, čistého asi 13 tis.
Když si tak vemu, tak jsem měla dost - bydlela jsem za 1200 na ubytovně, jedla v jídelně za asi 20Kč obědy, pomalu se nikam nedostala - šla jsem ze směny na směnu, místo klasiky asi cca 13 služeb v měsíci jsem jich měla 18, přesčasy se neproplácejí - ve většině nemocnic. Tak jsem ani nic neutratila. K tomu dovolenou jsme si mohli vybírat jen jeden týden a pak zase třeba po měsíci jeden týden, jinak mi to staniční dát nechtěla. A tak bych mohla pokračovat dál. nečekej za tu práci potlesk, pochvalu nebo tučnou sumu na kontě...

K tomu na co se ptáš - pokud ti nebude vadit dělat většině lékařů pomocnou ruku a poslouchat jak to děláš špatně apod. tak s chutí do toho. Sama jsme se setkala s tak nepěkným chováním.

Záleží na jaké oddělení pak přijdeš. Ale budeš mít praxi a na té praxi pak zjistíš postupem času zda by tě to bavilo. Kamarádky bez té práce nemohou být, ale já potřebuji dělat někde, kde se můžu i sama prosadit, můžu si dělat věci po svém apod.což ty porodní sály jsou, ale asi taky od toho uteču Baví mě programování

Nemusíš pak ani dělat v nemocnici, sestry pracují i v domovech důchodců - ale tam mají holky nějak problém pak otěhotnět. Nebo starat se o někoho atd...Možností je hodně, ale ode mne z ročníku chce porodní bábu dělat asi tak jen 20% holek zbytek jde do itálie na rok do nemocnice nebo úplně pryč z oboru.

arrow
profile_image
Nikol.a
od 15. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Reaguji na eve.: Můžu se zeptat, kolik máš teď jako porodní asistentka?
Docela jsi mě vyděsila s tím platem. Mamka i sestra dělá v domově (pracují jako vedoucí oddělení) a mají 15-19tisíc, tak jsem teď docela mimo.

Cituji Nikol.a: Četla jsem, že plat je kolem 30tisíc.

A kde? Samozřejmě to bude v hrubým.
Sestra dělá na Urgentním příjmu, několik let dělala na ARO, JIP, umí i anestezii, byla 3roky v saudský arábii, je odbornice na urologii, přednáší studentům v rámci praxe i v AJ, vyšlo jí pár článků v nějakých odborných publikacích, pracovala na františku, na Karlově, pak 3roky v Saudy kvůli penězům a pak na Karlově náměstí, a teďka ve Vinohradské nemocnici na urgentním příjmu kam přivážejí autonehody apod. a vyjma tý Saudy se teda přes 16-17k čistýho bez přesčasů nedostala. Možná má více třeba sálová sestra, to nevím. Pokud by se ti podařilo dělat sestru, třeba u nějakého soukromého plastického chirurga nebo tak něco, tak tam peníze asi nějaký budou, ale v klasických nemocnicích asi dost těžko.

Tak s 30 000 opravdu nepočítej-pokud se bavíme o klasické práci ve špitále-jo práce je zodpovědná, náročná jak fyzicky tak psychicky-kolikrát nepříjemní pacienti, lékaři-uvidíš lidi umírat, budeš je muset přebalovat a hrabat se v bůhví čem-ani u těch miminek to není vždycky hitparáda-mizivé finanční ohodnocení, třísměnný provoz-ne už bych do toho nikdy nešla-obdivuju ty, co u této práce vydrží-mě hlavně odradily finance a třísměnný provoz.

Reaguji na Nikol.a: jako porodní ještě nevydělávám, státnicuju letos. No jako vedoucí oddělení to chápu ten plat, tak si pak vem kolik bere mladá holka po škole...

Porodní je na tom možná o trochu lépe, ale za poslední dobu jsem rozhodnutá od toho utéct. Rodila jsem ženu co ji přivezla sanitka, v podstatě na ambulanci kam ji přivezli - lékař nebyl přítomen, a ze záchranky se k tomu neměli. Vyšetřila jsem a zjistila že už rodí a tak jsem si chtěla natáhnout rukavice, ale už jsem to nestihla... Pak jsem zjistila že nechodila do poradny, neměla nabráné žloutenky, lues, HIV...apod. Po odběrech ženy vyšla jako HIV pozitivní, já ji rodila bez rukavic. No naštěstí jsem OK, ale ty tři měsíce pekla za to nestálo...

Myslím že jako fyzioterapeuti se nemají špatně, apk optici apod.

Reaguji na aksile2aksile: no třísměnný provoz je děsný, raději 12...

Ony ty porodní sály nejsou vůbec o miminkách u porodu kolikrát jde i stolice jak ji hlavička vytlačuje, některé ženy porod komplet prozvrací, při klystýru se špatně vyprázdní a pak když tlačíme tak mě i jedna celou ohodila, no...je to spíš na soukromou diskuzi

arrow
profile_image
Leilisek mojeid
od 7. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

58

Cituji eve.: Nemusíš pak ani dělat v nemocnici, sestry pracují i v domovech důchodců - ale tam mají holky nějak problém pak otěhotnět.

Můžu se ze zvědavosti zeptat, jakou to má souvislost ta práce s důchodci s otěhotněním?

Reaguji na standysman: jj, tam jsou peníze trochu lepší, ale urgetní příjem znamenají hlavně havárky a častěji bezdomovci a opilci, taky jsem tam dělala asi půl roku...Je ta o dost vyšší riziko a práce pod strasem.

Reaguji na eve.: Jo, jo-některé zážitky jsou dost nepěkné a raděj i nepublikovatelné. Jak říkám, už by mě do zdravotnictví nedostali, ani párem koní.Když si vzpomenu, čeho všeho jsem byla svědkem, a to jsem do této práce byla fakt nadšenec-bouhžel mi to díky podmínkám v českých nemocnicích moc dlouho nevydrželo-respektive pár let ano, ale potom to už bylo neúnosný-práce mě nebyvila, netěšila-byl prostě čas změnit místo.

Reaguji na Leilisek: Ptala jsem se na to porodní asistentky z kanady, v podstatě mi vysvětlila, že energeticky tě staříci vysávají. Mám několi kamarádek co právě odešly z domova důchodců nebo LDN k nám na dětské, aby snáze otěhotněly...Tři roky na LDN nic a po půl roce bez léčby na dětském to vyšlo asi všem, jedna má dokonce s jedním vaječníkem dvojčata

arrow
profile_image
Nikol.a
od 15. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Cituji standysman: A kde?

V každém inzerátu co je s nabídkou práce.

Cituji standysman: , byla 3roky v saudský arábii

Tak to ji obdivuji.

Cituji eve.: Po odběrech ženy vyšla jako HIV pozitivní, já ji rodila bez rukavic.

Proboha, to je děsný.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené