arrow
profile_image
VeruMili
od 12. 10. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, potřebovala bych radu....mám asi 2 měsíce kompletní nové brýle.....no a ted mě napadlo, že bych mohla zkusit čočky....jenže na netu jsem zjistila, že se člověk musí řídit nejen podle dioptrií, ale zakkřivení atd. No sice nějaký papír mám, když jsem si nechávala dělat brýle, ale všechny potřebné udaje tam nejsou. Prý ještě, že dioptrie na brýle se nemusí shodovat s dioptriemi na čočky....je to pravda?Takže, když jdu k oční tak ji musim říct, že chci udaje nejen pro brýle, ale i pro čočky?No pokud budu muset znova k oční, tak to ty čočky budu mít až za pul roku. Má dlouhou čekací dobu....děkuji za rady

arrow
profile_image
Janca91
od 31. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahojky, nejjednodušší postup jak se dostat k čočkám, je zajít do nejbližší optiky, kde ti dioptrie změří, vyberou ti čočky na vyzkoušení. Rovnou tě tam naučí jak čočky nandavat a vyndavat a domu jdeš se zkušebníma čočkama. Pokud ti budou sedět, můžeš si pak další kupovat přes internet. údaje o čočce máš na obalu z kterých si čočky vyndala.. Já jsem takhle zašla v praze do grand optical. obsluha velice milá a ochotná. změřili mě, zjistily mi astigmatismus, tudíž musím mít spec. čočky tzv. torické. Jsou malinko dražší. Pak mě naučil jak čočky nandavat a vyndavat. Pán byl opravdu trpělivý jelikož mě to zpočátku vůbec nešlo. musíš překonat tu bojácnost sáhnout si do oka, ale nakonec se mi to povedlo. Nechal mě ať se na chvíli projdu po nákupním centru (asi tak půl hodinky) jak mi sedí, jak se v nich citím, pak jsem se vrátila a naučil mě jak čočky vyndavat. Všechno bylo naprosto zdarma a i s sebou jsem si odnesla jeden pár zkušebních čoček když už jsem věděla, které čočky mi budou sedět, tak jsem se podívala na net za kolik se dají pořídit. a musím říct, že přes internet jsou ty ceny mnohem nižší. není třeba se bát, že by šlo o čočky nižší kvality, jsou to naprosto ty samé jako mají v optikách akorát tam nepřiplácíš za to že je mají uskladněné na prodejně a tím pádem si k tomu připačítají další náklady.. takže není nic jednoduššího než navštívit optiku a tam se pozeptat, vyzkoušet a pak už nakupovat jen po internetu

arrow
profile_image
MalinkaBoo
od 30. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Lépe bych to nenapsala, jen dodám, že mám na čočkách opravdu o půl dioptrie méně než na brýlích. A prvni měsíc nošení čoček se mi po nandani motala hlava, přišlo mi to dost ostre, ale srovnalo se to, tak se tim nenechat odradit, stejně jako při prvních pokusech o nandani a vyndání, které jsou krapet neohrabane;)

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na VeruMili: ano, co sis vyčetla je pravda. sama mám brýle 10,5 dioptrie a čočky 8,5 dioptrie (čočky nosím skoro 30 let)...protože čočky jsou oku blíž než skla brýlí.

Z vlastních zkušeností - čočky si rozhodně nepořizuj u očního lékaře, ale navštiv kvalitního specialistu na kontaktní čočky! Bude mít v ordinaci prakticky všechny modely čoček, po zaměření oka ti nabídne nějaké vhodné, naučíš se je nasazovat, vyndávat, pečovat o ně, zkusíš s nimi projít po venku...u nás ta první návštěva - doporučují na objednání a počítat tak s půldnem volna.
Bývají u prodejen lepší optiky. Já chodím sem http://www.panenka.cz/index.html, tak jednou za rok, dva (např. zjistit a vyzkoušet novinky) a po zbytek roku objednávám na netu.

arrow
profile_image
Kvikus123
od 9. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě doporučuji jít nejdříve ke kontaktologovi - očnímu lékaři specializujícímu se na kontaktní čočky. Doporučila mi ho moje oční lékařka s tím, že vzhledem k tomu, že mám cylindry, tak ať mi čočky vybere specialista. Chodím k němu pravidelně každého půl roku na kontroly. Říkám si, že oči mám jen jedny, tak když si dávám cizí těleso do oka, ať je to pod kontrolou. Dříve jsem používala měsíční čočky, teď jsem přešla na čtrnáctidenní, a to z toho důvodu, že jsem si pořídila dvoje brýle a přišlo mi škoda, že načnu čočky a nosím je z měsíce třeba jen polovinu. Tak když teď načnu čočky, snažím se je nosit celé dva týdny, pak zase nějakou dobu funguji s brýlemi. A ty dvoutýdenní jsou v oku o dost příjemnější. Jinak já mám na čočkách více dioptrií než na brýlích, a to z toho důvodu, že s mými cylindry se torické čočky nedělají, takže mi cylindry suplují dioptrie. Při přechodu na brýle s méně dioptriemi, ale cylindrem, nepociťuji žádné problémy.

arrow
profile_image
karolina19
od 15. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahojte, neviete, či je potrebné pred tým ako pôjdem do optiky na zmeranie a kúpu šošoviek, navštíviť očného lekára? Nemám silné dioptrie 0,5 a 1,5, ale som tupozraká na ľavé oko.

arrow
profile_image
Janca91
od 31. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nene, nemusíš, v optice si tě změří sám

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené