arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
v neděli odpoledne kolem půl jedné jsem byla já a můj přítel přepadená na zastávce Obchodní centrum v Ostravě. Vystupovali jsme z tramvaje. Nejdříve mi dost sprostě nadávala opilá slečna. Nevšímala jsem si toho a pokračovala jsem dál v cestě. Pak se zezadu na mě a mého přítele přiřítila ta dotyčná opilá se svým opilým přítelem. Ten kluk chtěl zmlátit mého přítele. Ze strachu o něj jsem se mezi ně postavila. Odtáhla mě za copek ale ta opilá holka. Škubala mi hlavou dozadu, v zádech jsem byla zakloněná, křičela jsem bolesti - samozřejmě nám nikdo nepomohl. Pak jsem spadla na zem, ta holka byla na mně. Podařilo se mi vstát, ona též už stála, chtěla na mě znovu zaútočit. Můj přítel na ni zarval: Nech ji! Ona ale dále pokračovala v agresivním chování, přítel mě chtěl obránit, dal ji pěstí. Já jsem začala utíkat, ona mě ještě stihla kopnout do zad. Potom jsme s přítelem vyběhli z podchodu. Ti dva byli na zastávce naproti nám. Když nás ta holka viděla, začala na nás ukazovat sprosté gesto, pak se kroutila jakoby byla u tyče. Její kluk přeskočil zábradli, běžel za náma, když dorazil k příteli, chtěl ho udeřit, díky tomu, že byl pod vlivem alkoholu se mu to nepodařilo, přítel uhnul, utíkal pryč a volal policii. Kluk běžel zase za mým přítelem, takže jsem mu nastříkala pepřák do očí. To uviděla jeho holka, takže se na mě rozběhla, zase nadávala. Bála jsem se, že mi zas něco udělá, stříkala jsem tedy i na ni pepřák, bohužel zasažená nebyla. Poté na místo přijela policie. Při jejich zatýkání ta holka byla dost sprostá na policistu. Já jsem musela do nemocnice, díky útoku slečny mám fixační límec na krku. Na policii jsme pak vypovídali. Včera jsem byla opět předvolaná na dodatečný výslech. Policista se choval dost zvláštně - je to někdo na nižší pozici, který u zatýkání ani u mého prvního výslechu nebyl přítomen - ptal se mě, jestli mě ten krk vůbec bolí, ani nevěděl, že mám límec, ikdyž je to napsané ve výpovědi i v lékařské správě, kterou si policista, který mě poprvé vyslíchal, kopíroval. Teď to ještě vypadá tak, že bude přítel obviněn z nepřipměřené obrany, když dal té holce pěstí - ikdyž mě stále ohoržovala. Slečna se ani nenechala ošetřit. Ještě je dost důležité říct, že holce je 16 a měla v krvi 2,5 promile! To samé její přítel, kterému je ale 25. Má vůbec hodnotu jejich výpověď? My jsme byli napadení a včera se mnou bylo jednáno jako se zločincem, který simuluje. Omlouvám se, že tady píšu takové romány...

arrow
profile_image
janininka
od 23. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je hrozný co dnešní mládež dokáže.A jasně, že to cenu má příště zase někoho napadnout a nedej bože zabijou.Třeba nějakou starou babičku ta, když upadne už ani vstát nemusí.Rozhodně se nenechte nikým odradit.Pro policii je to papírování, výslechy a moc se jim to nechce řešit, ale oběti jste vy tak se bránit přeci musíte.Je to už 5 let zpět jsem ještě s manželem byla v restauraci kde ho okradli o ledvinku se všemi doklady.Bylo léto a policajt ani nechtěl sepsat protokol, že kdyby něco, že si na nás bude pamatovat.Mamce se to nezdálo a tak jsme šli za sousedem policajtem a ten s manželem sjel ve svém volnu na stanici a protokol sním sepsal.A 16 letá holka to je hrůza je mi úplně mdlo.Sama mám 15 letou dceru se, kterou puberta sice řádně cloumá, ale tohle si u ní tedy představit neumím.

Tak předně policajti musí vyšetřit, jak to doopravdy bylo. Každopádně s vámi by neměli zacházet jako se zločinci.

Proč si myslíš, že to vypadá, že přítele obviní z nepřiměřené obrany? Něco takového vyslovili?

Nejvíc mě na tom zaráží, že když jste byli na tak frekventovaném místě, že vám nikdo nepomohl. Lidi by se měli fakt stydět, aspoň mohli zavolat policii, když nic jiného.

arrow
profile_image
sheili
od 8. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

To chce svědky!! Jinak je to slovo proti slovu...ale je to strašný, rychle se uzdravte na těle i na duši

Ovšem zásadní chyba dle mě byla ta, že jak ten její kluk k vám utíkal, tak že jste taky neutíkali. Teď to bude těžké, jen doufám, že policajti budou mít zdravý rozum a napadne jich, kdo za to může.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Svědci žádní nejsou - teda jsou, ale zřejmě spěchali pro levné rohlíky do kauflandu . Bylo to šílené, ležela jsem na zemi, křičela jsem bolestí a kolem nás procházeli lidé . Ještě k tomu obvinění mého přítele - včera mi policista řekl, že slečna má modřinu od jeho rány a proč jí třeba jen nějak nepřidržel, že je to taková křehká dívka. Připadá mi to jako výsměch, slečna byla o něco vyšší než já - já mám 160 cm, 45 kg a přítel mě nesmí bránit? To ji tam měl ještě utěšovat?

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Policista, který mě vyslýchal v neděli byl velmi příjemný. Nakonec mi i řekl, že slečna na jejich stanici pod vlivem alkoholu končí často.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

aurecon: myslíš na začátku nebo na konci? na konci přiběhl k příteli, snažil se ho praštit, to se mu nepodařilo. Můj přítel začal utíkat, volal policii, ja jsem utíkala za přítelem pozpátku, ten kluk běžel za náma, takže jsem mu nastříkala pepřák do očí, díky větru sjem to taky trochu schytala.

Cituji Michaela18: Policista, který mě vyslýchal v neděli byl velmi příjemný. Nakonec mi i řekl, že slečna na jejich stanici pod vlivem alkoholu končí často.

Průpovídek pana policisty (toho s "vtipnými poznámkami") si nevšímejte. Důkazy alespoň nějaké jsou - tvá lékařská zpráva, promile v krvi útočníků a určitě se bude brát i v potaz jejich minulost.

Cituji aurecon: Nejvíc mě na tom zaráží, že když jste byli na tak frekventovaném místě, že vám nikdo nepomohl. Lidi by se měli fakt stydět, aspoň mohli zavolat policii, když nic jiného.

Mě to nezaráží vůbec. Lidé jsou lhostejní a dokud se něco netýká přímo jich, tak nepomohou.

Jinak z českých zákonů mi je šoufl. Člověk aby při sebeobraně ještě přemýšlel, jestli se brání přiměřeně a aby dotyčnému třeba chudáčkovi neublížil.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Věřím, že to dopadne dobře. Když přítel volal policii, nešlo nám o to, jaký budou mít oni trest. Chtěli jsme být jen v bezpečí. Včera jsem měla dělat zkoušky z autoškoly, bohužel díky tomu, že beru léky tišící bolest a že s límcem nemůžu pohybovat hlavou a bez límce mám velké bolesti, jsem musela zkoušky přesunout na neurčito.
Když se tohle stane v jednu odpoledne, kdy je tedy bezpečné vycházet ven?

Michaela18 Myslela jsem na konci. Teď už je to jedno, možná bych reagovala stejně. Je to děs, jací lidé chodí po ulicích a že si ostatní lidé všimají pouze sebe, když se něco děje.

No i když se zamyslím, tak bych se asi v první řadě rozhlížela, zda někde není skrytá kamera, a myslím, že za to můžou mimo jiné i ty pořady, které si dělali z lidi srandu.

Zatím nestresuj, uvidíš, co se z toho vyvrbí. Za facku přítele určitě nezavřou, to se neboj.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

aurecon: byla to sebeobrana, četla jsem, že útočník musí počítat se silnější odezvou.

Michaela18

No a nesnímaly náhodou ta místa městské kamery?

Já bych se u svého přítele bála, že pokud by nás někdo napadl, nejspíš ho přímou ránou rovnou skolí a měli bychom větší problémy my

Jinak k tématu, ono se také ublížení hodnotí podle toho, jak dlouho "marodíš". Mylím, že od týdne už se to považuje jako ublížení na zdraví. To že nikdo nepomohl je ubohé, já bych se tedy jako samotná ženská asi neodvážila, ale minimálně bych se zeptala, zda nemám zavolat policii a nebo je rovnou přivolala.
Z nablblého policajta si nic nedělej, v případě problému bych si prostě stěžovala na postup. Škoda že nejsou žádní svědci, někdy je tupost lidí ubohá.

Já jednou šla takhle v metru, jeden chlap se válel podivně na zemi a druhý u něj stál. Když jsem se jich jako jediná zeptala, zda něco nepotřebují, odpověděl mi, že "brácha má jen epileptický záchvat". Chtěla jsem jim zavolat sanitku, ale odmítl.
Pravda, za chvíli se zvedl a odjeli metrem

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené