arrow
profile_image
hellusha
od 10. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji MissSteamy: A jak se pozná přiměřená a nepřiměřená obrana?

Dokazováním.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No slečna byla zákeřná, překvapila mě její hladina alkoholu, vykonstruované to není. Slečna je asi co se ptí týče zkušená - na policii byla kvůli tomu víckrát, byla opilá v jednu odpoledne. Díky tomu, že mám odmala silné problémy se zády a chůzi měl přítel oprávněný strach.

Irida
Ano, ale byl to zajisté dospělí člověk s pravidelnou dávkou alkoholu, ne 16ti letá holka, to se bere hodne v potaz. Sice nemůžeme vědět, zda útočnice pravidelně neužívá alkohol (ale i tak většině lidí stačí je to, aby se to "dokrmilo"), stejně jako nemůžeme vědět, co tomu předcházelo a jak se to opravdu stalo. Někdy stačí jen slovní potyčka apod.
Viděla jsem plno případů v různých situacích, kdy měl člověk 2-2,5 promile v krvi. A ti lidé nebyli moc ničeho schopní. Sice existují dobré novinářské fámy o napadení sanitářů a bla, bla, bla, jenže tito lidé nemívají více než 1,5 promile a záchranáři mají svou povinnost jim pomoci, pokud to situace vyžaduje, je to riziko povolání - buď bude v klidu nebo bude agresivní, to samé má za problém Policie ČR, denně řeší opilství, různé delikty v opilství.
Ale 2,5 promile je 2,5 promile. Navíc se ta situace nedá srovnávat např. s těmi sanitáři, kteří samozřejmě mají trošku malý prostor na to útect. Základní je, že nemohou sanitku nechat bez dohledu...
Vždyť stačí si tu situaci popsanou zakladatelkou jen představit, je to trošku verze s dějem a s velkou pravděpodobností nemožnosti uskutečnění typu amerického seriálu.
Můj názor a zkušenost je ta, že pokud nepodal nikdo z obou stran trestní oznámení, policie se tím začala zabývat sama už pro to, že to člověku s každodenními zkušenostmi policejního oboru moc do sebe nezapadá.
A dohadovat se, jestli obrana byla přiměřená nebo nebyla, to záleží na výsleších, od toho jsou svědci (pokud nejsou, těžko se něco dokazuje).
Každopádně si myslím, že pokud se to alespoň ze 1/4 stalo tak, jak zakladatelka diskuze napsala, měli dostatek času, šance apod. utéct a nečekat na nějaké zázraky.
Prostě to moc do sebe nezapadá a situaci moc neodpovídá.
Navíc je policie obezřetná v těchto případech, nebylo by to poprvé, kdy by někdo po svém vlastním provokování, dostal přes papulu, a pak se to snažil tomu druhému, ať už opilému soupeři vrátit, tak se povedlo jednu ránu vrátit, "oběť" dojde do nemocnice a dožaduje se např.zaplacení újmy na zdraví apod.
Nepíši, že je to tento případ, ale jsou jich denně desítky. A stejně jako na pojišťovací podvody, jsou policisté alergičtí na spory tohoto typu.
Každopádně to může stát zakladetelku nejen mnoho nervů, peněz za právníky, ale také to, že se nedomůže ničeho...

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zřejmě jste špatně pochopily ten závěrečný útěk. My jsme se snažili utíkat, netuším jak je možné, že byl rychlý, ještě se snažil ohánět. Pak přítel zas běžel a v tu chvíli jsem měla já připravený pepřák, který jsem předtím lovila v tašce. Je mi 18, slečna vypadala alespoň na 19.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Proboha tak to mi připadá jako silné kafe, co píšeš! Ti dva zútočili zezadu! Holka mě tahala tak, že jsem řvala bolestí, mám nemocnou páteř. To, co se dělo pak jsem už psala. Když jsme vylezli z podchodu, byla jsem hotová, brečela jsem, přítel mě uklidňoval pak začal ten kluk přelízat zábradlí. Více to už tady popsat nejde, chtěli jsem jít do shoppingu v neděli odpoledne, místo toho jsem se domů vrátili v osm večer. Nejde mi o peníze, je mi to absolutně fuk, policii jsme volali, abychom se dostali do bezpečí. Opilí lidé jsou agresivní, holka nepila poprvé, stalo se to odpoledne.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak já jsem po obrně, mám skoliózu, trpím bolestmi při běhu, mám jednu nohu kratší o 1,5 cm .

Bohužel nemáte svědky, může se to otočit proti Vám.
To, co jsem Ti psala já, je jen slabý odvárek toho, co můžete ještě čekat na policii. Připravte se na to. Bez právníka ani krok.
Ale může se stát, že vyhodíte peníze za právníka a stejně se nic nestane a nebo v tom horším, bude přítel popotahován pro neúměrnou obranu.
A ty tu holku znáš, že píšeš, že nepila poprvé?

meridian To myslím psala autorka, že ji to řekl ten hodný policista, že tam ta opilá slečna byla víckrát.

arrow
profile_image
issabele
od 25. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

to je fakt děs! ta slečna by si zasloužila víc než pěstí! na policistu se vyprdni asi vůbec nevěděl, která bije! a měli jste nárok se bránit..fakt hnus..

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

meridian: snažím se na netu najít jaký trest může přítel dostat za nepřiměřenou obranu. Teď jsem mluvila se svou lékařkou, řekla mi, že délka mé léčby se bude pohybovat kolem tří týdnů.

arrow
profile_image
Slunicko007
od 22. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já tedy nevím, taky studuji právnickou fakultu a nijak přehnané nebo vykonstruované se mi to nezdá. Navíc se můžeš už začít bránit proti hrozícímu útoku, nemusíš čekat, až útočník doopravdy zaútočí. Tzn, pokud ta slečna byla už připravená tě napadnout, chystala se k ráně, nebo jinému útoku, tak už jste byli oprávněni se bránit. Bohužel zde bude opravdu problém v tom, že jsou to 2 tvrzení proti 2, takže pokud opravdu neseženete svědky, bude to velmi složité prokázat. Pokud slečna nepodá trestní oznámení (což asi nepodá), může se to ještě řešit v rámci přestupkového řízení, tzn. přítel by maximálně dostal za tu pěst pokutu.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přítel se bál o mé zdraví, napadala mi tím, jak mi tahala hlavu dozadu a ohýbala v zádech, páteř, se kterou mám dost vážné problémy. Pak se opět chystala k útoku. Zakřičel na ni, aby mě nechala, ale ona stále chtěla útočit, byla hrozně agresivní, takže jí přítel dal ránu. Opravdu nevím, jak jinak jsme se měli bránit.
Kdyby přeci jen podala dotyčná trestní oznámení na přítele, jaký tres je možné mu uložit? Policista, který mě vyslíchal ve středu mi řekl, že se slečna nenechala ošetřit a nebude mít trvalé následky.

arrow
profile_image
Vercam
od 28. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Michaela18
Chápu tě, v takovéhle situaci někdy člověk nemyslí na to, aby se bránil PŘIMĚŘENĚ. Ale bohužel pak z toho můžou být opletačky. Za pěst dostane opravdu asi jen pokutu, jestli vůbec. Doufám,že slečínka to schytá víc.
Ale chápu i meridian, policie to musí vyšetřit důkladně a bez svědků je to blbé no... Navíc chápu, že po netu nejde vše napsat přesně, proto se mohou zdát některé části do sebe nezapadající. a pochybuji, že kdyby to bylo takhle:

Cituji meridian: nebylo by to poprvé, kdy by někdo po svém vlastním provokování, dostal přes papulu, a pak se to snažil tomu druhému, ať už opilému soupeři vrátit, tak se povedlo jednu ránu vrátit,

, tak tu Míša asi ani psát nebude o radu...

arrow
profile_image
Bruce78
od 10. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

VIP

Michaelo vůbec se tím nezabejvej. Pěstí opilé holce, která tě napadla nebude nikdo řešit ( dle mě to ten policista řekl protože jste ho otravovali - běžný jev ). Protože dvojka je evidentně známá firma v okolí, tak ho to nebaví - neb se nikdy k ničemu nedoberou...
Slečna stejně nebyla u lékaře, takže tím je to vyřešené.

Pokud jsi z toho opravdu nervozní, zavolej tam a domluv si schůzku s policistou, který u toho byl a dělal s tebou výpověď na začátku, jak jsi říkala a promluv si s ním.

Jinak tedy názory meridian mi připadají zcestné a posuzování od PC tohoto případu velice odvážné.

Jednou mě napadla v Nuslích cikánka - naprosto nečekaně ( naprosto bez důvodu a varování, jakéhokoliv dohadování, či slovní ataky ), za bílého dne - 9 ráno. Byla jsem s kamarádem na procházce se psem. Ona šla proti nám, Z NIČEHO NIC na mě vyskočila začala něco řvát a sprostě mi nadávat, chytla mě za culík a furt řvala a tahaĺa mě k zemi ( oblíbený chvat - za vlsy tě strhne k zemi ), to se jí nepodařilo. Kamarád si stoupl mezi nás a ona mě furt držela a řvala...doběhl k nám hafák a běhal okolo nás a štěkal ( Staford ) a jak štěkal ještě mi zajel tesákem do zadku ( roztžené kalhoty a prdka ). Nakonec se kamarádovi podařilo jí odtrhnout a pak vypadla. Naprosto cizí osoba, bez reálného důvodu, dohadování či cokoliv. Kdybych tam byla sama - nevím jak bych dopadla, neb nejsem žádná boxérka. Byla opilá jako Dán a páry tedy měla za dva chlapy.

Ještě jenda příhoda - sedíme na Václaváku a krásná mladá ( nezletilá, vypadající jako andílek ) blondýnečka si tam sedí s kámoškou taky. Furt bere kamínky ( od toho stromu co se u něj dole na Můstku sedí ) a hází je po jednou turistovi..Ten se nakonec zvedne a jde pryč - ona okmžitě vystřelí, chytne ho za batoh ( ze zadu ) a strhne na zem a řve na něj dej sem ten batoh, dělej nečum dej sem ten batoh.. Jemu běží kamarádi na pomoc ( na ty čekal ) a ona se v naprostém klidu ( tedy bez batohu ) vrátí sednout si na původní místo.

Později jsem se dozvěděla, že to je holčina, která chodí na odpolední diskotéky v centru ( na polovinu z nich už nesmí ), protože normálně tímto způsobem svlékne z holek na WC, na parketě mikinu, zlatej řetízek atd... Holak měřila cca 160 cm a vážila, tak 45 kg. Ale přesně věděla jak zaútočit, překvapit a udeřit...

Nedovoluji si absolutně soudit výše uvedenou situaci, tak, že je prakticky nemožné, aby se stala - naopak naprosto zakladatelce důvěřuju a je mi líto, že nezasáhl některý z jejích spoluobčanů, kteří se nestyděli jen tak přihlížet.

V knížkách a učebnicích je možná hodně teorie , ale život je trochu jiný a soudit od PC umí každý.

Jen pro informaci - mám doma alkohol tester - při své výšce 171 cm a 53 kg, mám abnormálně rychlé spalování. Když přijdu po tahu ráno domů naměřím si klidně okolo 3 promile. Ano jsem namazaná, ale naprosto srozumitelně mluvím, nikde se nemotám a vše si pamatuji. Pro pozorovatele jsem příjemně ovíněná...A rozhodně by mi nevěřili, že mám takovou hladinu alkoholu - několikrát jsme tento test dělali a kamarádi se mohli počůrat smíchy, protože mi to prostě nechtěli věřit..Takže soudit co je a není člověk schopen s tolika a tolika promile dělat, jak rychle se pohybovat atd. Nelze.

Míšo ty se drž a nenervuj - doporučuju napsat inzerát, že hledáš svědky tohoto incidentu a vylepit to v okolí. Třeba se v některém ignorantovi z toho dne hne svědomí a přihlásí se ti...

arrow
profile_image
Vercam
od 28. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Bruce78
Moc hezky jsi to napsala!
No ale to, co jsi popisovala, byla fakt síla. Nám se taky jednou stalo, že jsme šly s kamarádkou v Praze v poledne kolem podchodu a kdy jsme chtěli přejít silnici, tak na nás vyběhla zezadu nějaká mladá ženská, která mi dala pěstí do zad a kámoška to teda schytala víc, trošku jí odtáhla a dávala jí pěstí do tváře. Kupodivu se jí nic nestalo. Stalo se to tak rychle a nečekaně. Navíc kolem nás byla taková spousta lidí a hned vedle nás skupinka kravaťáků, kteří se pak ještě usmívali. No ještě by si uamzali od ní sáčka,že?! Bylo to naprosto nečekané, my jen šly a nijak jsme neprovokovaly, povídaly jsme si, prostě vyběhla a zaútočila.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené