Vaříte si doma Chai tea? A jak? Já si teď pořídila v čajovně sněs, která se jmenuje Nepál Masala (černý čaj, kousky skořice, anýzová semínka, hřebíček, kmín, kousky zázvoru, koriandr, černý pepř, kardamom a květ vřesu) ale není to úplně ono. Teda asi. Já chai tea latté ochutnala zatím jen jednou v čajovně a moc mi to chutnalo. Na netu jsem našla i instantní směsi na přípravu tohoto čaje. Do toho se mi zrovna moc nechce.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jééé tak to by mě taky zajímalo. /Omlouvám se, že ti nepomůžu, ale přikláním se k dotazu./
....já ho úplně miluju, dávám si ho ve Starbucks. A na doma si ho dělám/kupuji do kávovaru, jako kapsly, ale není to vůbec ono.
Kdyby někdo dal typ bylo by to fajn

Reaguji na fiorentino: Tak já jsem na to už přišla. V prodejně čajů jsem si koupila tuhle směs http://www.oxalis.cz/yogi-tea-bio-70-g/d-73073/. Nejlepší je vařit s čajem Assam http://www.oxalis.cz/assam-classic-blend-60-g/d-73 013/ ale když dáš jiný, nevadí.
Do kastrůlku dám mléko, na jeden hrnek 1 čl kořeněné směsi a zahřeju těsně před bod varu. Ten čaj by se měl zahřívat společně s tím kořením, ale mám strach, aby to nebylo moc silné. Takže ve větším hrnku si připravím čaj asi do půlky a pak ho zaleju okořeným teplým mlékem. Dosladit medem a je to. Je to lahoda, nádherně voní, je to takový relax. Super na zahřátí.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na sartre: Týýý jo, super. Zítra půjdu hned nakoupit.. Já tu chuť prostě zbožňuju. Moc děkuju za radu

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené