arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky,
potřebuji radu, jak se zachovat.

S přítelem žijeme spolu již půl roku a za tu dobu jsem zjistila věci, které nikdo z rodinných příslušníků vůbec nevěděl.
Tak začneme

Přítel si v prosinci vzal na sebe hypotéku 600 tis., aby vyplatil bývalou přítelkyni. Dluh 400 tis. byl matky, které bývalá půjčila na dům (mj. na domě se od té doby nic nezměnilo). Přemluvila ho ještě, ať si vezme dalších 100 tis., že potřebuje něco zaplatit. Nechtělo se mu, ale udělal to. Dalších 100 si vzal na auto....
Teď se má splácet 4 tis. měsíčně a matka mu to nedává, že nemá nebo mu dá půlku s tím, že mu to dá potom a samozřejmě nic. Nám pak ty peníze chybí....

Navíc si matka vzala na přítele 2008 půjčku 75 tis. u GE a z banky příteli pořád volají, že tam splátka není. Účtem disponuje matka.
Nyní jsem zjistila, že má dluhy kde se dá... nechápu kam ty peníze dává. Nic neplatí- složenky, nájem,..... A to má 25 tis. a otec bere také tak. My s přítelem vyžijeme z jedné výplaty.
Teď jsme se nastěhovali do bytu po rodičích, který přítel odkoupil od města. Půl roku jsme je uháněli, ať už jdou... mají nádhernou novostavbu... a museli si kvůli nim vzít pronájem.
Na bytě nám nechali dluh 23 tis. Teď příteli došel platební rozkaz od soudu, tak jsem to utíkala zaplatit, s tím že mi slíbila, že mi to za 3 dny dá... Uběhl týden a nic.
Přítel o matčiných dluzích nic nevěděl... nevěděla to ani babička a ani táta, tomu to máme zakázaný říct.
Na babičku teď přišla exekuce- matka si vzala na babičku 2004 půjčku, kterou nesplácela. Teď se rozčilovala, že to není možný a kdesi cosi. Už ji nevěřím ani slovo.
Na babičku má provident, babička ani neví kolik, prý to jen podepsala...
Pořád nám na byt chodí obsílky od soudu, neplatí povinný ručení, nic... Mají tu trvalý pobyt. Chtěla jsem aby je přítel odhlásil, ale prý nemá kam. Na novostavbě kde bydlí není kolaudace.
Prostě všude jsou dluhy.... Přítel chudák má smluvní zástavu na byt, hypotéku a mě to s prominutím s°ere. Jednu dobu jsem se s ní nebavila, ale to hned přišla za přítelem, že se s ní nebavím, proč se tak chovám a že se cítí hrozně.

Za vše si může sama. Všem nám lže. Všude si půjčuje a nic nevrací.
Kdyby jsme do toho nebyli zatáhlý my, tak se na ni vykašlu, ale už fakt nevím.
Jak byste se zachovali?
Chci přepsat hypotéku na ni, ale bohužel to teď nejde, pr-že ny byt babičky, který patří příteli je uvalena exekuce a nelze přepsat smluvní zástavu....
Co dělat? Mám zaplatit 43 tis. exekuce a nechat hypotéku přepsat?
Babičce obstavil exekutor na 2 roky důchod a na byt je nařízení exekuce. Takovou dobu čekat se mi nechce...

Je to složité a nevím jak z toho ven.
Přítel je úžasný, ale v tomto mě štve. Matce se nepostaví a zastává se jí. Matka to s ním umí , lže, vymlouvá se... brečí jakou má matku, že to dá dohromady. To samý říká babičce. Otec nic neví, jinak by ji poslal někam. Prostě lhářka harda. Teď jak mi nevrátila za dluh na bytě se ji zastával, že nemá ani malýmu na fotky na pas.... Je na sebe sám naštvaný, že si vzal tu hypotéku, ale bohužel to už vrátit nejde.

Zkuste mi trochu poradit, povzbudit....

Děvče já bych vzala nohy na ramena, ty dluhy se budou jen kupit a kupit...Jediná možnost, kterou já vidím je, že u právníka podepíše uznání dluhu, který vůči synovi má.

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mispulka:
No tak upřímně by se mi nelíbilo, kdyby se jí partner ještě zastával. Toto už je opravdu moc. A nechápu důvod, proč o dluzích neříct jejímu manželovi - tchánovi. Třeba by to mnohé vyřešilo.
Každopádně, jestli jsem to pochopila správně, má trvalé bydliště u vás - tzn. ihned to změnit, přepsat. Ať si najdou sami kam, to přece nebudete řešit za ně.
V rámci možností vše převést na ni - z babičky, z vás. Otázka je, zda toto:

Cituji Mispulka: Chci přepsat hypotéku na ni, ale bohužel to teď nejde

vůbec bude možné, pokud je zapsaná v registru dlužníků, hypotéku jí nikdo nedá.
Zkuste si pořádně sepsat každou korunu, kterou platíte partnerově matce, dejte to na papír.

Přesně tak, jak píše Storm, přítel bude díky matce v registru dlužníků, nedostane žádnou půjčku, hypotéku atd.Kdyby se s tchyní cokoliv stalo, budete se dělit s ostatními o majetek, který jste de facto zaplatili, ale půjčky budete splácet vy.

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Třeba by se to dalo vyřešit prodejem novostavby, ať se splatí dluhy a časem můžete požádat o smazání záznamů v registru dlužníků, kdyby nějaké byly.

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Lusinda: jako s přítelem chci být a nenechám ho v tom... Uznání dluhu? Co z toho, když nic nemají... i novostavba je napsaná na babičku.

Reaguji na Storm: chápu, že je to přece jen matka... Taky ji kolikrát pošle někam, ale jak říkám umí to s ním.... V registru údajně je že nezaplatila mobilní telefon...
Na papíru vše mám... ale co z toho

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Storm: Jj, to dalo, ale oni ji neprodají... Otec to neví a na novostavbě dělá vše sám. Je to jeho chlouba

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mispulka:
Pokud je už tchýně v registru, žádnou hypotéku na ní nepřevedeš - ani žádnou jinou úvěrovou smlouvu. Vše zůstane ne vás.
Prodat novostavbu - z peněz zaplatit dluhy. Jiné řešení nevidím.
A říct to rozhodně jejímu manželovi - tchánovi. Hrát si v tomto případně na tajnůstkáře není na místě.

Cituji Mispulka: chápu, že je to přece jen matka..

Chápu to. Ale přítel tímto svým chováním a akceptováním matčiných úletů ohrožuje finančně tebe a vaši budoucí rodinu. A to už by se mi nelíbilo. On by to měl řešit rázně, důsledně a rychle.

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mispulka:
A proč to otci neřeknete? Tím to podle mého ještě celé zhoršujete

Reaguji na Mispulka:
Něco podobného zažila má sestřenice, hafo půjček na matku, sama s manželem musela bydlet v pronájmu, protože hypo jim nikdo nedal, navíc spláceli její dluhy.Ač byl její manžel fajn chlap, ta neřešitelná situace a finanční krize je rozdělila.
Samozřejmě ti to nepřeji, ale je nutné postavit tchána čelem k tomu, jak se věci mají.

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Storm:
Já to říkat otci nechci, jinak budu u toho špatná já... Fakt nevím co a jak...

Říct to musí přítel, ale ten se do toho taky nechce plést, i když to nechápu...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

říct to otci, má právo vědět, jaké jeho manželka dělá dluhy. Jinak ji nikdo nedotlačí, aby se chovala zodpovědně.

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

S přítelem chci být, jinak bych už byla pryč, nemůže za to jakou má matku. Ale musí se právě vyřešit tato situace. Má mamča mi radí, ať se od nich trhneme a platíme ty 4 tis., ale to já nechci... Nebudu platit 20 let něčí dluh.

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nejvíc mně štve, že vždy nám slíbí, že nám dá na hypotéku a pak to trapně z ní jezdíme tahat... Mě dluží za zaplacený dluh na bytě a ani se nemá k tomu, aby mi řekla, že nemá, ať počkám... Říkala jsem ji, že to potřebuji, že nemám... ona já vím... a ten den co mi to má dát se neozve...

Reaguji na Mispulka:
Ale pokud má přítel všechny ty půjčky napsané na sebe tak je prostě platit musí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené