Reaguji na myskin:
Nemusí ručit ničím, já mám hypo a nemám jako zástavu nemovitost, pouze ŽP s vinkulací bance.

arrow
profile_image
myskin
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Škoda že mu nedělají ručitele rodiče nebo neručí tou novostavbou. Pak by se dalo na ně zatlačit.

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na martinam:
Jak už jsem tu uváděla, tak jak znám otce, nic by za ni nezaplatil. Ono mu je opravdu jedno, že přítel má hypotéku. Přítel s bývalou mu a matce před 2 lety půjčil 400 tis. a otec se o tom nebaví, nevyjadřuje se k tomu... Bere to jako uzavřené, že to dostali. Ta hypotéka se vzala na to, aby se bývalá vyplatila a matka slíbila že to bude platit... Těch 400 tis. mělo být na dostavění domu, ale zmizeli záhadně někam. Nikdo neví kam. Otec ani matka to nikomu neřekli... On neví, co matka vymyslela s tou hypotékou a ani o ostatním dluzích.

Bohužel právě přítel ručí bytem, ve kterém bydlíme. Proto si nechal hypotéku raději strhávat ze svého účtu, aby měl jistotu, že se řádně platí.

arrow
profile_image
martinam
od 13. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jedině právník a pak si i s ním s nimi sednout, vyřešit. Bohužel to není příjemné, ale nic jiného nepomůže. Právník vám poradí nejlepší řešení "pro vás" a pak se dle toho zařiďte. A doporučuju co nejdřív.

Zrovna dávali krotitele dluhů s hodně podobným tématem, doporučuju shlídnout

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Wild Paula:
Koukala jsem na to. Něco podobnýho, ženská taky sobec... Akorát u nás to nedošlo ještě tak daleko... Celý večer jsem nad tím přemýšlela a asi utnu s tchýní vztahy. Jsem na ni vyloženě alergická. Kdyby mi nelhala a řekla věci na rovinu, tak by se to dalo řešit, ale pořád si vymýšlí a intrikuje, kde se dá.
Doufám, že to přítel pochopí.

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na martinam:
Já si jen n edokážu představit, jak by nám právník pomohl. Hypotéku nám neplatí a co? Vždyť nic nemá. Všechny nemovitosti nechali přepsat na svou matku, takže oni de facto nic nemají, nevlastní.

arrow
Neprodává v Bazaru

Mispulko, docela tě obdivuju a zároven se divím...Já bych pádila za právníkem ,donutila tam přijít i tchýni, prostě se nějak snažila to řešit...Tady se vykecáš, ale to ti nepomůže, svoje peníze cpeš do cizí báby, přítel je po uši v dluzích kvůli vlastní máme, která ale nemá nejmenší zájem je splácet...Co když bys otěhotněla? nemohla bys koupit pěknej kočárek protože platíš exekuci za cizího člověka? Nebo co kdyby se jednomu z vás něco stal a nemohli jste jeden chodit třeba půl roku do práce?Pomohla by vám zase na oplátku jednou tchýně? Asi těžko,že? Co když se vám v bytě neco rozbije a budete nutněm uset koupit ledničku? Budeš spoléhat na to, že bude brzo mrznout, protože díky placení cizí hypotéky si jí nebudete moct koupit? Prober se, seřvi přítele a jděte za právníkem...Kdyby udělala tohle tchýně mně, tak by jí bud musel marek donutit podepsat nějakou smlouvu, že dluhy jsou její, a zároven bych jí potom klidně nechala soudně vystěhovat nebo bych odešla já...Je pěkný ,že má rád svojí mámu, ale ty snad tohle snášet nemusíš...Nehledě k tomu, že mi přítel přijde v tomhle dost jednoduchej - neber to, prosím, jako urážku, ale nechat to dojít takhle daleko, když asi věděl jaká je, to je teda síla...
Každopádně držím pěsti

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Verča11:
Všechno to vím a vše jsem říkala i příteli... Kdybych chtěla miminko, tak ho ani mít nemůžu. Popravdě bych jej nechtěla. Jj, ona ta situace už je. Já jsem od ledna na úřadu práce a přítel to táhne- platí nájem, složenky. Já měla našetřený peníze, z kterých i momentálně žiji a z kterých platím ty její úlety, pr-že přítel nemá.
Já bych to udělala hned, ale vše je na příteli. Nechce potopit svou matku a jak říkám moc ani řešit. Radši bude platit hypotéku. Což mě štve, ale co mám dělat... neustále se s ním hádat?
Vím, že kdyby mi toto udělala máma, tak ji pošlu do prdeĺe. Nikdy by si to vůči mě nedovolila.
Tchýně ví, že jsem nezaměstnaná a i tak stále žebrá...
Budu se snažit co nejdříve vše vyřešit, pr-že takhle to pořád dokola nejde.

arrow
profile_image
Storm
od 17. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Mispulka:
To je hrozný
Držím pěsti!

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Storm: Díky

Snad se to vyřeši co nejdřív. Bohužel to není jen na mě. Já bych nic takového nikdy nedopustila

arrow
Neprodává v Bazaru

Ale jak chceš situaci řešit, když tvůj partner jí řešit nehodlá? Stáhne tě s sebou, budeš platit cizí dluhy, sama se budeš omezovat a celý život se bát, kdy k vám přijde exekutor, protože partner matce zase půjčil - samozřejmě, že na svoje jméno?
Já bych teda utekla, matka je nezodpovědná mrcha a partner mi přijde taky jako takový "mouchy snězte si mě". Dokud bude máma chtít tak jí bude půjčovat ( a ona bude chtít stále). Nakonec to skončí tak, že půjčku, kterou byste si chtěli vzít třeba vy dva pr osebe (třeba na stavbu domku) Vám žádná banka nedá, protože už toho budete mít dost...Tchýně je normální pijavice. Co s tím platem dělá, že jí nestačí? Hraje automaty? Pije? Kupuje si pořád nový boty?

Cituji Mispulka: Já bych to udělala hned, ale vše je na příteli. Nechce potopit svou matku a jak říkám moc ani řešit. Radši bude platit hypotéku. Což mě štve, ale co mám dělat... neustále se s ním hádat?

Já bych hned odešla. Jestli chce partner podporovat celý život svou nezodpovědnou matku, tak prosím, já mu v tom bránit nebudu...Ale já bych chtěla chlapa, který bude vydělávat peníze pro rodinu, abychom mohli k moři, pořídit si hezký bydlení, abych si mohla udělat něčím pěkným radost, abychom si taky něco dávali strano ua šetřili pro strýčka příhodu...

arrow
profile_image
Mispulka
od 9. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Verča11:
Ono je to trošku jinak. Přítel ji už od prosince nepůjčuje, když přišla žebrat, řekl nemám. Prostě ji nic nedává. Tu půjčku u GE si vzal před dvěma roky na ni, že to bude splácet. Každý měsíc ji platí, ale tedy třeba s 2týdenním zpožděním. Teď v listopadu má půjčka končit, tak přítel ji oznámil, že účet ruší, že nic na sebe nechce.
Tu hypotéku si vzal kvůli matce, chtěl se zachovat fér k bývalé a dát jí peníze, pr-že věděl, že od nich nic neuvidí.
Nebudu se ho zastávat, ale taky neví jak ze situace a prostě když matka nemá, tak jak to má z ní dolovat... Přítel je rázný, ale když vidí, že situace nemá řešení, tak ji neřeší, pr-že by skončil na mrtvém bodu. Já stále něco řeším a opravdu to dopadá tak, že není úniku.
Samotná situace mu je přede mnou trapná, ale neřeší to, pr-že neví jak. Chtěl jí pomoci a sám je ve sračkách. Popravdě ani já sama nevěděla... Lítám po bankách, zjišťuju co se dá a nakonec zjistím, že se nic dělat nedá.
Obávám se, že právník moc nepomůže Jediné východisko bude, aby si tchýně vzala na sebe hypotéku bez doložení příjmů a vyplatila přítele.

Sama nevím, kam ty peníze dává... asi je žere či co. Má všude dluhy, exekuce... neplatí složenky, nájem... nic. Malýmu nekoupí ani lízatko, ale hlavně že každý den má plnou krabičku cigaret. Opravdu nevím... Má mamča si taky myslí, že hraje maty nebo to dává do jinýho chlapa...

Reaguji na Mispulka: Promiň, ale furt nějak nechápu, proč zůstáváš s člověkem, který tě není schopný zajistit, který se tě nezastane před svou matkou, která tě ožebračuje o peníze atd.

Zamilovanost brzy vyprchá a co pak? To není jen tak, taky byste se mohli stát bezdomovci.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji aurecon: Reaguji na Mispulka: Promiň, ale furt nějak nechápu, proč zůstáváš s člověkem, který tě není schopný zajistit, který se tě nezastane před svou matkou, která tě ožebračuje o peníze atd.

Zamilovanost brzy vyprchá a co pak? To není jen tak, taky byste se mohli stát bezdomovci.


Taky to nechápu, snažila jsme se to napsat, ale asi si to vystihla líp - krátce a výstižně

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené