arrow
profile_image
Pipenka
od 14. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, mám takový problém, přítel dostal po babičce byt a už si tady nažíváme sami, je pravda že tu má ještě nějaké věci které si musí odstehovat, ale to jsou drobnosti.Koupily jsme si vše nové (včetně lednice) a chodí k nam 3-5x denně za výmluvou úplné kraviny a dívá se mi do ledničky otevírá dvířka od linky, stahuje mi topeni na nižší teploty...ale mě to neskutečně vadí....jsem na toho člověka alergická, vím dala nám byt ale trochu tolerance by být mohlo. Momentálně čekáme mimiko, jsem ve 4. měsíci těhu a nedokážu si představit že bude něco takového dělat když tu budu mít prcka. Zajímají mě vaše názory jak by jste to popřípadě řešily? Počkat až si skutečně odnese poslední věc a pak ji slušně něco říct?

arrow
profile_image
wmichaela
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak co třebas... promluvit o tom s ní...?

arrow
Neprodává v Bazaru

Počkat, až si odnese poslední věc a vyměnit zámek

arrow
profile_image
Scoooby
od 6. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Verys: Počkat, až si odnese poslední věc a vyměnit zámek

to by byl teda vděk.

Neříkám nechat si všechno líbit, ale napřed jí musíte říct, že vám něco vadí a pak až dělat nějaké závěry.

Cituji Verys: až si odnese poslední věc a vyměnit zámek


Cituji Scoooby: to by byl teda vděk.

Souhlasím.

Cituji Pipenka: Zajímají mě vaše názory jak by jste to popřípadě řešily? Počkat až si skutečně odnese poslední věc a pak ji slušně něco říct?

Ano, pak si s ní dej kafe a slušně to s ní prober.

arrow
profile_image
redmary
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Pipenka: Vysvětlila bych bábě, že je sice od ní milý a, že ste jí vděčny, že vám dala byt, ale at' vás laskavě neopruzuje. Tohle se musí zatrhnout hned na začátku jinak si na to zvykne! Já mam s timhle trochu zkušenost, ale ne s bytem a jsem na tohle alergická. Možná je stará a nevědomuje si to, ale mě tohle přijde trochu sobecký a vychytralý, že vám dá byt a hned si myslí, že má právo k vám pořád lézt a něco měnit, protože pak je možný, že když jí to řeknete tak ona na vás vytáhne, že vám ho dala ona. Když vám ho dávala tak měla i s tim, že je to prostě Váš byt.

arrow
profile_image
NastasjaFilippovna
od 2. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Něco podobného měli moji rodiče - máme dvou generační domek a babička bydlela nahoře a my dole, chodila též dolů kontrolovat ledničku, koukat, co je navařeno, atd... do té doby, než zasáhl taťka (její syn), řekl, že takhle ne a začaly se zamykat dveře, pokud nikdo nebyl doma. Nedovolila si potom k nám chodit, pokud někdo tam byl a pokud jsme všichni byli venku, tak se tam ani nedostala. Takže já bych zkusila si promluvit a pokud by nepomohla domluva, tak bych přešla na razantnější řešení. Je to vaše soukromí a pokud ti to je nepříjemné, tak by se to mělo nějak řešit

arrow
profile_image
Pipenka
od 14. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji za Vaše názory, já si taky myslím že by bylo dobré počkat až si vezme tu poslední věc a pokud bude neustále k nám chodit a starat se a dirigovat co mám jak dělat a navíc sem začala tahat další její rodinu a ukazovat co a jak jsme si zpravily tak normálně ji na rovinu říct že si to nepřeju to co dělá. Babička je teda mladá má 61 let ale je hrozně zvědavá a pomlouvačná.

arrow
profile_image
Viky92 mojeid
od 6. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak my na tom jsme dost podobně přítel dostal horní byt a vždycky když nejsme doma tak nám tam leze a všechno kontroluje a stahuje teplotu topení

arrow
profile_image
Viky92 mojeid
od 6. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jelikož knám chodí aniž by jsme o tom věděli tak jsme to vyřešili tak že pokaždý když njsme doma tak si zamykame teda dofame že nám dal všechny klíče a nenechal jsi nějaký

Reaguji na Viky92:
přelepte si dole dveře malou plombičkou z nitě a izolepy, pak poznáte, jestli ty klíče má a lezla tam.

Reaguji na Pipenka:
Já bych jí nabídla pomoc s odvozem věcí, ať zmizí s nimi i důvod. Měl by se toho chopit ale hlavně přítel, ty jsi do toho zatažena.. (chlapi bohužel bývají na toto bačkory, věci po bývalce z bytu u nás likviduju taky já...)
Pokud to nepomůže, tak bych si s ni promluvila.
Pak by následovala výměna zámku..

Já bych jí začala napomínat tak nenápadně (jak psaly holky nahoře) :
- když poleze do ledničky: potřebujete něco? máte na něco chuť? došla vám...(marmeláda?)?
- topení: prosímvás, nechte to tak jak to bylo, je mi zima na nohy. nebo: mohla byste na tom topení přidat(když ho bude ztlumovat), je mi tady zima...
Nebo bys mohla zkusit párkrát během dne zajít za ní a zeptat se jí na nějakou surovinu, když si bude číst tak zase potřebuješ to a to. Snad to dáte dokupy

arrow
profile_image
ally88
od 25. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

hned bych ji něco slušně a v klidu řekla,jinak si na to zvykne a bude tam chodit pořád! A nezapomeň ji zdůraznit a poděkovat za ten byt,aby to nevypadalo nevděčně.

arrow
profile_image
kilken
od 7. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tyjo, to je šílený!Já sem na tohle uplně alergická a nejspíš by mě kleplo. Dovedu si představit, jak nepřííjemný je něco takovýho řešit, mám se nastěhovat k příteli do domu, kde žijí i jeho rodiče. Budeme tam mít samostatnou ložnici i kuchyň. Už mám ale z nastěhování, čím dál větší hrůzu, protože se bojím i jít do koupelny, protože tam vždy na někoho narazím a to jsem tam zatím jen vyjímečně...a to mají koupelny dvě a oni chodí do té "naší". Každopádně si myslím, že by to s babičkou měl vyřešit spíš přítel, nemyslím, že je vhodné abys ji z bytu "vykázala" ty. Měli byste jí s přítelem pomoci se stěhováním zbytku věcí a pak by ji měl přítel slušně ale jasně dát najevo, že "neočekáváný" návštěvy už dál nejsou vítány.

Můžu se zeptat, kde teď babička bydlí?
Jinak pochopitelně si velmi važte toho, že nemusíte kupovat v dnešní době byt a zatížit se hypotékou.
Pokud babička v bytě bydlela celý život, je celkem pochopitelné, že k němu vazbu má a bude se tam nějakou dobu ráda vracet. Vsadila bych na trpělivost a ač se to v dnešní době nenosí, vděčná bych byla a babičce dala najevo, že bude kdykoli vítána. Ovšem samozřejmě s určitými pravidly.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené