arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Marissa1985: Ještě jsem zapoměla, že drív si ročně mohl člověk vydělat bokem 20 tis. Kč, aniž by dělal daňové přiznáni vůči FÚ. Nevím, jak to je teď. Ale pokud by sis brigádou třeba vydělala víc, tak aby pak nemusela i podstupovat tohle...
Ale to tě nechci strašit. Třeba se tu najde někdo, kdo bude vědět víc. Dobrou

Reaguji na tyweee:
Tak mi to vůbec nedá spát a musela jsem se ještě připojit. No pochybuji, že seženu brigády, které by celkem daly 20 tisíc korun Ona už ta jedna je taková, že člověk musí přemýšlet a věnovat jí určitý čas Určitě si to zjistím ještě přímo na úřadu práce, v pondělí si tam zavolám nebo zkusím známou, co dříve dělala na sociálce, mohla by něco vědět.
Jinak to máš vcelku pěkné, že se takto stará přítel. To je sympatické Taková myšlenka mi přijde fajn, ale nenudíš se po čase doma? Navíc mi přijde, že když už člověk není ve škole tak právě i díky práci aspoň přijde tak nějak do kontaktu s lidma Že je to i takové zpestření.
Moc díky všem, co jste přispěli. A kdybyste věděli o nějaké práci tak sem s ní

Reaguji na Janissinka:
Jé koukám, že jsem v zápalu odepisování přehlédla ty stránky, které jsi mi poslala. Jsi moc hodná, podívám se na ně. Akorát teda šití a pletení mi sice šlo, když jsem byla mladší, ale nikdy mě to nijak extra nechytlo.. Ale mockrát díky za tipy!

Reaguji na Lili8311:
tak jsem prostudovala ty stránky mpsv a tam jsem našla změny na rok 2011 a to napříkald toto:
Dále se jedná vyloučení souběhu výkonu tzv. nekolidujícího zaměstnání a pobírání
PvN. --> ovšem z tohoto mi vyplývá, že nesmím pobírat podporu a přitom pracovat. Ale nejde mi do hlavy, že pokud mi prostě ÚP nedá ani korunu, tak si k tomu ještě musím platit ZP a SP? To vážně nepochopím a přijde mi to totálně postavené na hlavu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Marissa1985: Těch 20 tis. nebylo ale měsíčně,ale ročně

Nenudím, mame dost zvířat a jsme navíc přestěhovaní na venkov.
Asi bude lepší se optat, oni furt jsou nějaký novoty, že člověk aby se z toho zbláznil...

Taky nejde spát

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Marissa1985: To je divný, pokud budeš na ÚP, tak by si měla mít nárok na placení zdravotního a sociálního. Zkus juknout na ty stránky min. prace a soc. věci mezi kontakty, mají tam call centrum, kde by mohli vědět víc. Nedávno jsem si tam něco zjištovala

Reaguji na tyweee:
Aha, tak to okolo zvířátek je práce pořád dost. To je taky moje srdcová záležitost, specielně nejvíc pejsci. Já to právě také nechápu a nevíš jestli tam jsou i o víkendu na té lince? Ale to asi sotva, že. Potřebuju to zjistit co nejdřív nebo nebudu spát

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na Marissa1985: až v pondělí. Je to nějaká ta 840.... Anebo tam napsat pak mail,ale to zase odpovídaji později.

Reaguji na tyweee:
Já to spíš zkusím zítra na tu známou a ještě pořádně prostuduji ty stránky mpsv a internet celkově. Právě mě napadlo, že když sem chodí tolik chytrých žen, že mi poradíte co bude v mé situaci nejlepší. A v pondělí si teda pak zavolat přímo na úřad. Díky moc!

arrow
profile_image
Elsa
od 25. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Marissa1985:
s příjmem vyšším než 4 tis. hrubého tě na ÚP nezaevidují. Pokud bys měla příjem do 4tis., zaevidovali by tě, na podporu bys sice neměla nárok, ale stát by za tebe platil zdravotní.

V tvém konkrétním případě je to ještě jinak. Nemůžeš se nahlásit na zdravotní pojišťovnu jako osoba bez zdanitelných příjmů, jak psala tywee, protože příjem máš. Jakmile přerušíš, měla bys to nahlásit u zaměstnavatele, kde máš tu brigádu, předpokládám, že to není dohoda o provedení práce, takže ti strhávají ZP, takže v tu chvíli, kdy už za tebe jako za studenta přestal být plátcem stát, jsou oni povinni ti strhávat ZP v minimální výši 1080,-. Příklad: z příjmu od nich ti vyjde ZP např 380, tak ti musí srazit o 700 víc, celkem 1080. Navíc asi také uplatňuješ slevu na dani na studenta, tak tu ti odeberou.
Bohužel nevím co poradit jiného, než se pokusit si najít ještě nějakou brigádu. S tím zamlčováním na úp, že máš nějaké příjmy moc neradím, protože v dnešní době jsou úřady čím dál víc propojeny.

Cituji Lili8311: Do 31.12. bylo možno si při evidenci na ÚP přivydělat do 1/2 minimální mzdy, což bylo do 4000,-. Od 1.1.2011 ale bohužel se toto již netoleruje. Buď evidence na ÚP a mít zaplaceno zdravotní pojištění..nebo si přivydělávat a platit si pojištění sama.

Já jsem na úřadu práce už dva roky a přivydělávám si hlídáním dětí s tím, že ÚP potvrzuji měsíční výdělek 3.900 Kč - bokem mám samozřejmě víc...
...a nic se od 1.1 2011 nemění.
Dál si mohu do této výše přivydělávat a ÚP mi dál platí zdravotní pojištění.

Cituji tyweee: Myslím to tak, že pokud si něco vyděláš, tak nejsi osoba bez zdanitelných přijmů a tudíž už se na tebe nevztahuje částka 1080,- Kč,ale vyšši.

To není pravda.
Při evidenci na ÚP si můžeš vydělat do 48 tisíc ročně a oni ti nadále platí zdrav. pojištění.

Tady ještě jednou:

Beru podporu v nezaměstnanosti, mohu si ještě přivydělat?

Ne, změnou zákona o zaměstnanosti, platné od 1.1.2011 končí možnost přivýdělku po dobu pobírání podpory v nezaměstnanosti. Do roku konce loňského roku byla možnost přivýdělku do výše poloviny minimální mzdy, tedy 4000 Kč. Jestliže si někdo přivydělává nyní, nárok na podporu ztratí.
http://www.finance.cz/socialni-podpora/informace/n ezamestnani/prubeh-evidence-na-uradu-prace/

Tudíš - možnost si přivydělat stále platí v případě, že od ÚP nepobírám žádnou podporu v nezaměstnanosti (pouze mi platí zdrav. pojištění 1.080 Kč).
Konec konců to tu už psala i Marissa 1985.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na True: Jenže já to nepsala co se týče ÚP. Psala jsem to z pohledu, pokud by si hradila zdravotní sama a měla brigádu a na ÚP nebyla.
Tudíž pak není osoba, co by si hradila 1080,- Kč.

Ty se na to díváš z pohledu, kdy je na ÚP.
Marissa tu řešila hlásit se na ÚP - tehdy by ji hradili zdravotní a sociální oni + její brigáda.
Anebo se nehlásit na ÚP - tehdy by si zdravotní hradila sama,ale pokud by měla brigádu, tak už není osoba bez zdanitelných přijmů z pohledu zdravotní pojišťovny. Tam se podepisuje čestné prohlášení, že si prostě nevydáláváš ani p.rd. Takhle to mám já.

Takže, co jsem psala, pravda je, pokud není na ÚP a hradí si zdravotní sama

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Reaguji na True: A navíc jsem to tam psala -

Cituji tyweee: Myslím to tak, že pokud si něco vyděláš, tak nejsi osoba bez zdanitelných přijmů a tudíž už se na tebe nevztahuje částka 1080,- Kč,ale vyšši.
Záleží na tobě, jestli zapřeš brigádu, či ne. Každopádně tato suma je určena prostě pro lidi, co nejsou na ÚP, jsou doma a hradi si zdravotní sami,ale prostě nemají ani tu brigádu. Nikdy nevýš, kdy se najde dobrá duše, co tě bonzne a ty pak máš z toho jen trable....

Já bych se do rad kolem ÚP ani nepouštěla, jelikož jsem tam naposled byla v evidenci někdy v roce 2004 a od tý doby je spousta změň, takže jsem radila jen kdyby došla k závěru, že se na ÚP nebude hlásit. Tudíž na zdravotní by si musela dojít sama, tam tedy by buď řekla, že brigádu má a pak by záleželo, kolik si vydělá za rok, aby ji řekli, jaká částka se k ní váže, či by brigádu zapřela a tehdy by vystupovala jako osoba bez zdanitelných přijmů.

Anebo pak to bude řešit přes ÚP a ty za ní vyřeší hlášení na zdravotním a sociálním.
Co jsem právě byla naposled na ÚP, tak ti mě poslali na pobočku mé zdravotní pojišťovny, ať tam jdu nahlásit, že jsem v evidenci ÚP. Což teď se asi už nedělá.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené