arrow
profile_image
Ket
od 18. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, chtěla bych poprosit o radu, protože do teď jsem žila s mamkou v baráku, jenže teď bysme si chtěli s přítelem pronajmout byt 3+1, a nemám s tím vůbec žádné zkušenosti. Na www stránkách realitky je uvedena cena 6 000 kč/měsíčně+inkaso. Nemáte zkušenosti, kolik by mohla cena dělat celkově měsíčně? A jestli se to v pronájmu vůbec dá? Nedovedu si představit, bydlet u někoho cizího. Na druhou stranu je to všechno možná o zvyku. S přítelem jsme 5 let a už bysme chtěli být sami, ne jen u nás nebo u nich. Peněz moc nazbyt nemáme, takže bych ráda za jakoukoli radu. Moc všem děkuji!

arrow
profile_image
sunakashu
od 11. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Spřítelem bydlíme asi 7 měsíců taky v podnájmu 2+1 a platíme i s inkasem 7500kč ale na vesnici,předtím jsme byli ve 2kk za 8500kč a to bylo na menším městě.Oba ty byty jsou pěkné ale pronajímatelé jsou soukromé osoby a sehnali jsme je poptáváním se po známých ,inzerátek a tak.Přes realitku bych do toho nešla,protože co jsem slyšela,tak ta si vezme tučnou provizi a platí se snad i 3 nájmy dopředu.Ale abych nekecala Takže ono fakt záleží na tom,jestli vesnice nebo město,realitka nebo hledání svépomocí. Ale kdo hledá - najde A ten klid a soukromí stojí za to!Přeju Vám s přítelem hodně štěstí při hledání

arrow
profile_image
Ket
od 18. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Strašně moc díky za info... Jsem z toho taková zmatená. Takže hledat a hledat. Snad se nám podaří něco najít... Majitel této realitky, kde jsem našla ten byteček, je náš známý, tak snad by se šlo nějak domluvit. Ikdyž když jde o peníze, někdo to není úplně tak jednoduché. Moc díky a snad brzo taky poznáme klid a soukromý... Protože takhle už to dál nejde.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ano hledat a hledat. mám s tím bohaté zkušenosti ze studenstkých let realitka je hrůza, přes tu jsme šli jednou, když se nezadařilo jinak
v bytě 3+1 ve větším městě (na okraji) jsme platili 12.000 včetně inkasa (bylo nás šest) - inkaso bylo cca 2.000, někdo mívá 3.000, záleží pak na tom, jestli spotřebuješ víc energií, než jsi v zálohách zaplatila, nebo ne (podle toho na konci období doplatíš, nebo ti něco i vrátí). jinak možná bych řekla, že pokud s přítelem neplánujete zatím děti, přijde mi 3+1 i dost velký (samozřejmě jen zcela osobní názor, mně by bylo líto platit za pokoj, který ani nevyužiju , navíc chcete šetřit )
hodně důležitý je majitel bytu, chce se to s ním setkat, a zjistit, jestli si "sednete", když ne, může to být v budoucnu problém

arrow
profile_image
erenza2
od 27. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Co jsem se odstěhovala od našich, bydlím šestý rok v pronájmu.
Nejdřív 5 let v jednom bytě, kde majitelka měla smlouvu vždy na půl roku - asi chtěla mít hodně otevřená vrátka, kdyby něco a ona se mě potřebovala zbavit / nicméně předtím tam bydlela 6 let moje sestra, se stejnými podmínkami/. Takže dohromady 11 let jsme měly byt v pronájmu střídavě a bylo to v pohodě.
Teď jsem se s přítelem přestěhovala do většího / tamto byla pidigarsonka - Praha - byt 1 plus skoro nic - za 9600,- se vším všudy/, teď máme byt přes realitku, ano platili jsme provizi a jeden nájem dopředu, ale jsem moc spokojená. Ono hodně záleží na majiteli bytu, popř. osobě k pronájmu oprávněné, fakt se to dá v pohodě, když nenatrefíš na magory. Poplatky jsou různé, záleží co všechno platí, může to být 1500,- nebo i 5000,-..třeba když je tam nějaký fond oprav..Přeju hodně štěstí při hledání a určitě z toho strach neměj

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přes realitku zaplatíš provizi. To je jasné. Za jejich práci musíš zaplatit Většinou je to jeden čistý nájem. To jestli platíš nějaké nájmy dopředu, nezáleží na realitce ale na majiteli. často si bere kauci (2 - 3 nájmy) pro případ, že bys v bytě něco poškodila, Pak z kauce strhnou částku na opravu a zbytek vrátí po ukončení nájmu.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mimochodem bych si zjistila jestli náhodou nedosáhnu na hypo a kolik by mi půjčili. Pokud bych si byla jistá, že to s přítelem uplatím, tak bych raději koupila své. Dokud se to ještě cenově vyplatí.

arrow
profile_image
Lenka G
od 17. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

nevím, kde máte mít byt, ale v Brně jsme před 4 roky platila za garsonku ve starém domě 6.000 a pak to stouplo, známá pronaja nový byt 2 plus KK za 14.500 v novém domě, záleží také na velikosti bytu, 3 plus 1 by tady vyšlo mezi 10 až 15 ale záleží na stáří domu i bytu a metrech čtverečních, jestli je k bytu parkovací místo, garáž, jestli je vybavený, atd. ale podle mne tady do 10.000 tak pěkný 1 plus kk maximálně.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lenka G: ale v Brně jsme před 4 roky platila za garsonku ve starém domě 6.000

V Ostravě je to trochu levnější, garsonka kolem 4 - 5.000 se vším , zařízený 1+kk se dá při troše štěstí sehnat za 6000 , nezařízený 2+1 za těch 7 - 8 . Mám v plánu pronajímat zařízený 2+1 i s parkováním, ale myslím, že víc než deset tisíc za něj nedostanu.
A jo, realitka si bere provizi jeden nájem, ale kauce je věcí majitele - někdo požaduje 2 x nájem , zejména v zařízeném bytě, někdo jenom jednou nájem. Kauce taky slouží i tomu, aby bylo z čeho strhávat případné nedoplatky ve vyúčtování ( za vodu a pod. ) , alespoň já mám takové zkušenosti z předešlého bydlení.

arrow
profile_image
imoen
od 22. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ještě bych ti poradila, pokud půjdeš přes realitku, neneche se utáhnout na vařené nudli. když jsem viděla, jaké děsné byty byli lidi ochotni vzít (a za kolik), protože jim je agent přichválil až do nebes, nevěřila jsem vlastním očím.
jednou jsem se byla podívat na byt, pěkná čtvrť, rodinné domy, klid, i když trochu dál od spojení, ale nevadilo. ale ten byt otevřela majitelka s natáčkama a ve špinavé košili, za dveřmi na společné chodbě strašná skládka všelijakého bince, v bytě sychravo a zima (byl celý na sever ve stinné zahradě, navíc vysoké stropy), nebylo tam vůbec nic krom jakéhosi starého nábytku, hrozně to tam všude smrdělo špínou, a chtěla nájem 10.000 plus inkaso, agent to chválil, jak je to tam úžasné, klid a kdesicosi. rovnou jsem řekla, že to nechci, a hned poté tam doběhli další zájemci a nadšeně podepsali o den později jsem našla byt přímo u busu, světlý, teplý, větší, k tramvaji kousek, zařízený, lednice, špajz, linka, nábytek, prostě všecko, jen trochu starší, se stejným nájmem....

arrow
profile_image
Ket
od 18. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky moc vám všem děkuju... Teď už jen narazit na dobrý byt s "normálním" majitelem. Ten byt, co máme vyhlídlí, je opravdu krásně zařízený, i ta cena se mi zdá celkem dobrá, ikdyž jak už jsem psala, moc se v tomhle orientovat neumím... Skočím do té realitky se poptat. Ikdyž mám ještě jednu možnost - náš dobrý známý pronajímá byty, tak ho se ještě zkusím zeptat... Mám strach, aby jsme vyšli s penězi... Kolik vám zůstává peněz, když poplatíte všechno nutné?

arrow
profile_image
laala
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Brno Bohunice, opravdu prostorný 1+1 s velkou halou, 2 komory, 6800 + 2200 inkaso za 2 osoby, byt fakt pěkný, zařízený. Provize 1 nájem.
Pak pronájem v obci 15 minut od Brna, ve starém baráku, 1+1 s velkou koupelnou, studený, smradlavá chodba, příšerný ******, špína, ale nutně jsme potřebovali zahradu, 9000+2500 inkaso za 2 osoby, byt téměř nezařízený, prostě děs. Provize RK 1 nájem.

Ohledně toho, kolik zbývá po zaplacení všeho nutného - ona je otázka, co je to to "nutné" Pro nás je "nutné" skoro všechno, což znamená, že prakticky nespoříme. Asi je to dost individuální. Zkus si vyčíslit náklady na nájem, inkaso, jídlo pro 2 osoby, cestování do práce, poplatky za mobilní telefony a internet, za drogerii, spoření, zkus nastřelit, kolik zhruba měsíčně utratíš za osobní věci (kosmetika, oblečení, knížky, časopisy,....) a kolik přítel, také jsou občas neočekávané výdaje typu něco do domácnosti, dárek k narozeninám...

arrow
profile_image
blacklilly
od 2. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Z vlastní zkušenosti radím hlavně zjistit si, jak je to s topením a teplou vodou. Před pěti lety jsme si pronajali 1+1, nájem asi 5 500, v dost nepříjemné části města -potřebovali jsme ušetřit. A to se nám opravdu povedlo, topilo se přímotopy, teplá voda z bojleru. Při prvním vyúčtování elektřiny mně málem trefilo, vyšlo to tak, že jsme za hnusnou tmavou vlhkou kobku v místním Bronxu zaplatili 9.800 měsíčně

Dlouho už tu nikdo nepsal, ale je mi blbé zakládat nové téma když tady už jedno je. Stěhujeme se s přítelem taky k sobě a našli jsme si byt URL Ta cena mi přijde dost malá. Myslíte si, že to bude vysokými poplatky nebo v čem bude háček? Děkuji za reakce

Cituji Karoliii: Ta cena mi přijde dost malá.

Hmmm je,buď tam budou vysoké zálohy a nebo jiný háček.Však je tam telefon,tak zavolej majiteli.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené