Zdravím myslím že že to není žádné tabu v civilizovaném světě,svěřit se do péče psychiatra.A tak tedy i mě bylo doporučeno svěřit se do péče i z důvodu rodinné zatíženosti v podobě depresí a následných sebevražd.Tak mě zajímá jak to u psychiatra probíhá spíš z takové té praktické stránky jakože placení,četnost návštěv(asi individualní)
No prostě pište k tématu ať vím co nejvíc a nevypadám pak v ordinaci jako buran
Díky

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

jako u každýho jinýho doktora, jen s tím rozdílem, že tam neasistuje sestřička, povídá si s tebou, nechá tě mluvit, zeptás se tě na něco, proč si myslíš, třeba, že to tak jen, a pak ti napíše nějaké léky, sestřička si tě objedná a zase přijdeš na návštěvu.
jeden čas jsem tam chodila, bo jsem měla deprese, nejsem z nich venku, bo jsou doživotní, naučila jsem se s nima žít, a vím, že kdyby se mi dost přitížilo, tak nemeškám a jdu si pro léky, teď je mít nemusím.
chodila jsem k němu asi tak před 10 lety, ale myslím, že se toho moc nezměnilo

matadi
Děkuji,takže takové interaktivní sezení,s tím že ve finále stanoví vhodná psychofarmaka a pak objednání na kontrolu,zda mi vyhovují a jak se celkově cítím?
Jen to placení platím jako u obvoďního lékaře jen regulační poplatek či jsou tam i jiné platby(tedy krom vyzvednutí léků v lékárně a následný doplatek)

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

pokud je státní, nebo má smlouvu z pojišťovnou, tak je to celé hrazeno ze zdravotního pojištění, a ten poplatek 30 Kč asi ano, já tam byla ještě pře jejich zavedením, ale vzheldem k tomu, že platím u každého lékaře, tak bych to tam předpokládala taky

je to v pohodě, hlavně záleží na volbě lékaře, aby ti padl, touž tady taky bylo někde popisováno.

osobně vím, že teta chodila u nás k jedné lékařce, a ta jí na otázku, jak se cítí - teta odpověděla - je mi zle, mám pocit, že s sebou někde v obchodě seknu, - jí ta lékařka řekla, no co, dole vás najdou a sanitku vám zavolají.
Pak přešla k lékaři, sice tam chodí stále, ale tak jenou za 3 měsíce (bo se jí ten lékař šíleně líbí a ona by k němu mohla chodit každý den ), teď jí napsal lázně

arrow
profile_image
Teera
od 18. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

prorsum
Vůbec není čeho se bát - taky jsem chodila... Kvůli depresím, obvodní lékařce jsem řekla, jak se cítím, a ta neváhala a poslala mě na psychiatrii. Nijak zvlášť mě tam doktorka nerozebírala - první návštěva trvala asi 20 - 25 min. Dostala jsem antidepresiva a chodila na měsíční kontroly, pak až po třech měsících. Léky mi zabraly, užívala jsem je rok, teď nemeru a vše OK. Docela jsem se bála je vysadit, ale můžu říct, že jsem nepocítila nic zvláštního. Mě teda pomohly....

Teera
Děkuji moc,nijak zvlášť se nebojím zubaře prožívám víc.Tohle je jen spíš takové pro mě abstraktní prostředí...tak jsem rád za Vaše reakce
Děkuji a jsem rád že někomu psychofarmaka pomohla někoho aspoň trochu vrátila do rovnováhy

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

Vystřídala jsem 3 psychiatry. Je dobré, pokud ti nevyhovuje nějak, jakoli, tak zkusit dalšího. Každopadně jsou tací, kteří spíš jen předepisují léky a pak nazdar - zkušenost kamarádky. Pokud bys chtěla, tak ti psychiatr může dát doporučení k psychologovi, s kterým spolupracuje a tam většinou se víc povídá. Opravdu ale záleží na to, na koho kápneš.
Když jsem šla poprvé tak jsem se bála o čem budu mluvit a jak jsem přišla, sedla, ona se zeptala a najednou to ze mě šlo jak pomásle.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

matadi
Jojo, je to stejný - taky se hradí 30 kč.

tyweee
Takhle to právě dnes dopadlo u mé obvoďačky šel jsem tam na vstupní prohlídku kvůli nové práci a pak jsem najednou zavedl řeč na svojí psyché a už to šlo ráz na ráz

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

VIP

prorsum
Promiň, udělala jsem z tebe děvče
K psychiatrovi jsem se dostala v roce 2007 sama, jenže nejdrív nadšená,ale to pak vystřídal udiv, když psychiatrička mluvila o sobě a jiných pacientech, než aby řešila, proč tam jsem. Pak pokus o sebevraždu - zhroutil se mi celý svět, prostě několik zásadních změn v jednom měsící. Pobyt v Bohnicích, navrát k této psychiatričce (veřící - docela mě deptala proto, co jsem udělala), nový pokus, Bohnice, doma půl roku, návrh na stacionář přes jinou doktorku, návrat do práce, znova psychiatr...
Ono je to fakt o tom vybrat si správnýho doktora. Mě říkalo několik doktorů, že jsem extremně citlivá osoba a neurotik - AD, když zaberou, tak z 20% a to max. Ani jedny AD nic a stejně mi chtěli cpát jiný. Návrh na nějakou jinou lečbu - rovnou mi řekli, že to je léčení na X let, tak nic.
Proto říkám vybrat si správného psychiatra, který tě bude chtít léčit.
Přes praktického jsem nešla, i když ho mam fajn a ví o mě,ale říkal mi rovnou, že by mě poslal do nemocnice, kde je psychiatr a tam to trvá a myslí si, že spíš je lepší soukromník, co spolupracuje s pojišťovnou, než ten, co máka v nemocnici.
Nevím, jesti to napíšu dobře,ale web - známy lekař, či nějak tak, kde najdeš hodnocení i psychiatrů od pacientů. Ne, každý tam je nějak hodnocen,ale já tam tu svou našla a dokonce více lidí si stěžovalo,že mluví o jiných pacientech a X dalších věci, co jsem zažila sama.

arrow
profile_image
Vločka
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

prorsum
Vůbec bych se nebála, že budeš vypadat, jako buran Tvůj lékář snad bude profesionál a všechno vysvětlí. Jak píše Tyweee, dobrá volba je základ. Neznepokojovala bych se tím, pokud Ti nesedne ten první, vždycky můžeš jít jinam. Kromě toho je možné, že Ti postaví Dg., a Ty se potom můžeš rozhodnout pro specialistu, který se zabývá buď Tvým problémem (např. somatoformní porucha, obsedantně kompulzivní porucha apod.) a nebo se zabývá typem terapie, která Ti bude vyhovovat (např. KBT, systemika..) a nebo formou (např. pro Tebe bude vhodná skupinová PT, takže se poohlídneš po ambulanci, která ji praktikuje). A nebo jen dostaneš recept a půjdeš

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

prorsum
Napiš, jak to dopadlo.
Já se poprvé také bála.
Ale bývají nakonec mnohem milejší a chápavější, než normální doktoři.
Držím pěsti.

arrow
profile_image
Omiridžan
od 5. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud ti bylo napsáno doporučení, zaplatíš poplatek 30 Kč pouze za první sezení, kdy by ti měla být tak nějak stanovena diagnóza. Za další terapie a domluvené návštěvy se neplatí. Platím pouze, když přijdu např. akutně pro prášky neohlášeně a věnuje se mi třeba půl hodiny a povídá si se mnou... pokud jdu jen pro recept, tak samozřejmě ne.
Každopádně se není čeho bát. Naopak... pro mě je to takový záchytný bod v životě a pokud najdeš doktora, kterému budeš věřit a budeš si s ním rozumět, pak bude vše v naprostém pořádku.
Přeji hodně štěstí

Venuše
Určitě,čekám od toho hlavně uvolnění protože zní to hrozně ale o psyché nemám čas mluvit,většinou nasávám trable od druhých a pak svoje už moc nemám s kým řešit

Omiridžan
děkuju moc
A samozřejmě též přeji úspěchy v léčbě a v rámci možností šťastné dny

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené