arrow
profile_image
Jitka-Strak
od 28. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, jeden moudrák mi začal růst dole asi v 8 letech a hned mi ho vytrhli. Nyní mi je 19 a zatím nic. Nedávno jsem byla u zubařky a říkala jsem jí, že mě bolí zub, tak se koukala jestli mi neroste 8. ale nic neviděla. (asi tak 3 zpětně)
Před 14 dny mě divně začalo tlačit od nosu k oku na obou stranách tváří, měla jsem pocit, že to mám nateklé, ale nijak to nebolelo. Asi po týdnu to přestalo. Kamarádka říkala, že by to klidně mohlo být od růstu osmiček, když jí rostly, tak jí to prý vůbec nebolelo. Je mi to divné, protože každý říká, že to pěkně bolí .
No napadlo mě, jestli jsem to třeba nemohla mít z rýmy, protože jsem na ní náchylná a mám jí skoro pořád.
Včera mě podivně začalo něco tlačit nahoře na dásni. Bohužel si do pusy nevidím, ale cítím tam něco, ale klidně by to mohla být 7. Nepravidelně mě to tak divně spíše tlačí než bolí, někdy tam i jakoby cítím část zubu, nebo mám pocit že to mám celé nateklé. V menší intenzitě se mi to někdy objeví i na druhé straně. Je to třeba 10 minut a za 2 hodiny znova. Vím, že u každého to probíhá jinak, chci vědět jen názor, jestli by toto mohly být příznaky růstu 8. Popřípadě, opravdu se ve většině případu musejí nechat vytrhnout? Z vlastní zkušenosti si pamatuji, že mě hrozně bolel a musel ven, ale opravdu nevím po jak dlouhé době. Musí se vytrhnout hned nebo třeba muze dát na 5 let pokoj? Je možné, aby mi rostly oba zároveň?
Ségra totiž říkala, že když jí rostly, tak měla horečky, hrozně jí to všechno bolelo, apod. Kamarádka to prý zas měla v pohodě, nic jí nebolelo.
Nikdo není dokonalý, tak díky za Vaše zkušenosti nebo názory!

u každýho to má jiný průběh
Není nic jednoduššího než si vyžádat od zubaře rentgen, podle toho se pak uvidí jestli ti tam rostou
Já např. měla všechny 4 moudráky už v 16-17, sice nebyly vylezlý, ale byly tam

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Osmičky se ti nemusí taky prořezat ven vůbec, nebo třeba až po třicítce a jen jedna, ... být tebou, tak zajdu nejdřív poradit se se zubařkou a na rentgen a pak zbylé osmičky, ať už jsou venku nebo vevnitř, odstranit. Stejně tomu na 90 % neutečeš, akorát si ušetříš problémy - protože v mládí ty zuby ještě nejsou tak pevně vrostlé v kosti ( nebo tak nějak mi to vysvětlovala doktorka ) , ale časem se pevněji usadí a pak to trhání opravdu stojí za to ...

arrow
profile_image
Phaeton
od 14. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

U každého je to jinak.

Každopádně taky jsem pro rengten, zubař by ti měl dokázat říct, jak to bude.

A taky doporučuju vytrhnout. Není možné je pořádně vyčistit, kazí se od nich sedmičky, nehledě na všelijaké záněty, které se mohou objevit při prořezávání, tlačí na ostatní zuby a mohou je zkřivit (zkušenost několika mých kamarádek poté, co v dětství nosily rovnátka a poté jim vyrostly osmičky a už jednou srovnané zuby jim to zkřivilo).

Mám všechny venku, u obou spodních mi řezali dáseň, protože byly venku jen napůl, a jsem ráda, že jsem do toho šla. Lépe se mi čistí zuby, nezůstává mi jídlo za osmičkama, což bývalo dost nepříjemné, a nehrozí mi zkřivení zubů (rovnátka jsem nosila až v dospělosti).

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jitka-Strak: mě rostly 7 a 8 zaroven. Já o ničem nevěděla, vůbec mě nebolely nic až jak jsem přišla k zubařce tak mi řekla že 8 tlačí na 7 a musí se vytrhnout. Takže fakt u každého jinej průběh. Taky jsem si myslela že mě musí bolet a ani jsem nevěděla že rostou...

arrow
profile_image
Jitka-Strak
od 28. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Jitka-Strak:
Mě jde spíše o to, že kamarádka skoro nevěděla, že jí rostou, sestra zas měla s tím hrozné problémy Takže je tedy možné nic netušit, necítit? Má s tím někdo zkušenosti? Poslední 2 dny je mi hrozné horko, ale zub ani dáseň nic mě nebolí, nebo jen takové "jen tak" ale rozhodně nic vytrvávajícího nebo nepřežitelného, normálně jím, čistím zuby, nic

Cituji Phaeton: tlačí na ostatní zuby a mohou je zkřivit (zkušenost několika mých kamarádek poté, co v dětství nosily rovnátka a poté jim vyrostly osmičky a už jednou srovnané zuby jim to zkřivilo).

Taky mi zkřivily zuby, takže sem si napřed nechala odstranit osmičky (všechny 4 mi rostly skoro kolmo na sedmičky) a až poté sem nosila rovnátka

Cituji Jitka-Strak: Mě jde spíše o to, že kamarádka skoro nevěděla, že jí rostou, sestra zas měla s tím hrozné problémy Takže je tedy možné nic netušit, necítit?

Ano je to možné, nevím kolik lidí ti tu musí napsat, že u každýho je ten průběh jiný

Prostě ti doporučuju jak sem psala výš, a jak psali i ostatní uživatelky, aby sis od zubního lékaře vyžádala rentgen a dle toho uvidíš jak na tom s nimi seš v diskuzi s tím vážně nic nevyřešíš

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené