arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, přítel je poslední dobou na tom psychicky velmi špatně, dnes jsme navštívili i pohotovost v Riapsu a rovnou mu doporučili Bohnice, že by tam jel okamžitě. Samozřejmě s tím nesouhlasil a tak jeho babička navrhla, že bude chvíli doma a bude brát léky a v úterý tam půjde na kontrolu. Pokud by to nezabralo šel by se léčit do Bohnic. Doktorka nás přesvědčovala, že by se jednalo pouze o pár dní, že během týdne či několika dní by měl být v pořádku. Jenže já mám hroznej strach o něj, bojím se, že se tam k němu nebudou chovat dobře a nebo, že si ho tam nechaj a už se odtamtud dlouho nedostane. Proto prosím, abyste napsaly vaše zkušenosti, jak to tam chodí apod.. A také by mě zajímalo jestli by ho pustili okamžitě na reverz, kdyby tam už nechtěl být. Já doufám, že se jeho stav do úterka zlepší a hospitalizace nebude nutná. On byl velmi na dně z toho, co mu ta doktorka řekla. Musím souhlasit, že jeho psychický stav je vážný, trpí paranou, má pocit, že ho chce někdo zabít. Ale i tak si nejsem jistá jestli by ta léčebna byla pro něj ideální.

arrow
profile_image
Alex1
od 26. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já tam byla jen na praxi. Jsou tam oddělení, kde jsou na tom fakt psychicky špatně. Třeba na oddělení žen byla paní která je tam už 15 let. Působilo to fakt depresivně, ale taky jsou tam oddělení pro lehčí poruchy jestli vám to poradili tak bych tam šla. Čím dřív tím líp.

arrow
Neprodává v Bazaru

Alex1
On by asi nebyl v pavilonu pro ty těžší případy. Já mám strach a co vím, tak by mu při příjmu sebrali všechny jeho osobní věci. Honí se mi hlavou hrozný věci. Bojím se, že ho to třeba poznamená, je velmi citlivý. :'(

arrow
profile_image
eerie
od 25. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Je to těžké, ale pokud ztratil nadhled, je malá šance, že by se s tím dokázal poprat sám. Léčil se na to už nějak? Jak dlouho to trvá?

arrow
profile_image
Alex1
od 26. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Snad ti tu někdo poradí víc. Já bych asi zavolala do léčebny nebo se poradila s tou doktorkou jak by ten pobyt přesně probíhal.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, znám to taky jen jako stážistka. Ta představa Bohnic jako děsuplné cvokárny, kam tě zavřou a už nikdy se nedostaneš ven je dost zastaralá. Mně se tam líbilo, jak se lékaři k pacientům chovali, nikdo tam o nikom hnusně nemluvil, byla snaha přeřadit pacienty na ambulantní léčbu, jak jen to bylo možné. Když jsem mluvila s pacienty, tak si nikdo nestěžoval, že tam musí být, naopak - všichni říkali, že si tam připadají jako v místě, kde mají nějakou jistotu.
Pokud trpí paranoiou, tak neváhej a podpoř ho v léčbě! Může se za tím skrývat mnohé a včasná lěčba je strašně důležitá!
Nedobrovolná hospitalizace probíhá za předpokladu, že člověk se stává nebezpečným sobě nebo svému okolí. Po nedobrovolné hospitalizaci musí lékař tuto skutečnost nahlásit soudu a ten musí tuším, že do 4dnů přezkoumat (ne)oprávněnost tohoto rozhodnutí.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji pussydeluxe: Bojím se, že ho to třeba poznamená, je velmi citlivý. :'(

Oni by mu tam pomáhali, nevymývali by mu mozek...Mnohem horší bude, když to necháte jen tak plout. Pak by mohla v nejhorším případě nastat i ta nedobrovolná hospitalizace. Opravdu bych se radám psychiatra nevzpouzela...Hodně štěstí

arrow
Neprodává v Bazaru

On dneska poprvé vyhledal pomoc. Jinak mě ještě napadlo, že by mohl jít do Psychiatrické centra na Karlově náměstí.Ale ta doktorka říkala, že prej ty Bohnice jsou lepší. Prý tam i 6 let pracovala. Jenže to taky mohla říct, proto, že jim chtěla dohodit pacienta, když je tam zná. Nemáte někdo z vás s Karlákem zkšnosti?

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj pussydeluxe {mimochodem moc pěkná přezdívka. Přítele tam zaveď co nejdřív je to nutné. Není nutné se ničeho bát, jsou tam oddělení kde jsou lidé, kteří mají volný režim a mohou chodit ven. Znám tam pár psychoterapeutů a všichni jsou moc vstřícní a opravdu pomohou. Drž se !

arrow
Neprodává v Bazaru

lizalka
Uvidíme, jak mu zaberou ty léky, co dostal v tom Riapsu, v úterý jde na kontrolu a domluví se co dál.

arrow
profile_image
Luciel86
od 21. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Lékaři tam lidem opravdu pomáhají. Vím toho dost od přítele, který tam byl minulý měsíc na stáži. Pokud má tvůj přítel takový vážný problém, nemůže jen tak přežívat doma, ale musí se to léčit.

arrow
Neprodává v Bazaru

Otec pracuje v dětském domově a ted tam už asi 3 měsíce je nějaký kluk od nich. Ačkoliv ředitelka podepsala reverz, aby ho pustili, tak to prý nejde. A dávají mu morfium dokonce. Já se hrozně bojím, že to s přítelem dopadne podobně.

arrow
Neprodává v Bazaru

Luciel86
Já ani nevím, jestli bych ho přesvědčila k tomu. On je hrozně vyděšený.

arrow
profile_image
Luciel86
od 21. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji pussydeluxe: Já se hrozně bojím, že to s přítelem dopadne podobně.

Nezlob se, ale děláš jako kdyby to byl ústav, kde pacienty trápí. To v žádném případě. Dopadnout to může špatně, když ho s tou paranoiou necháte doma. Spousta pacientů tam dochází ambulantně. Jeďte se tam ukázat a oni vám snad řeknou, jak bude léčba probíhat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Luciel86
Pokud se to do toho úterka nezlepší, tak to asi bude nutné ho někam umístit. Doktorka z Riapsu mi řekla, že by se jednalo skutečně o pár dnů. Hrozně ty Bohnice s tou sestrou doporučovaly, obě tam pracovaly. Naopak říkaly, že na tom Karláku se mu nebudou věnovat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené