arrow
profile_image
vicky mojeid
od 12. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

88

Můj názor je ten, že bych teď neuvažovala o léčebně. Nevím, jestli to mám z těch filmů, ale nemyslím, že se odtamtud lidé vrací šťastní, bez nějakého bloku nebo načerpaní pozitivní energií. Myslím, že teprve ta léčebna z někoho MŮŽE udělat ,,někoho jiného,, Souhlasím s Venuší, jako ,,prevence,, to není dobrý nápad, i když není úplně 100% ok. Co takhle stacionář? Intenzivní terapie, léky. Dnes už bere antidepresiva kdekdo, např. včetně mě.

Cituji Verča11: Víš, zkus si pohledat info o paranoie, schizofrenii a potom uvidíš, že to prostě není řešení.

Asi tak. Zkus třeba "láskou" léčit schizofrenika, co má sebevražedné sklony.

Pokud přítel Pussydeluxe trpí schizofernií nebo bipolární poruchou, která je někdy také doprovázena bludným paranoidním myšlením, tak je potřeba, aby byl okamžitě léčen. Ambulantní léčba je zřejmě buď žádná, a nebo zanedbaná, lékařka v Riapsu to určitě dokázala vyhodnotit.
Bohnice nejsou ráj na zemi, ale obávám se, že nic lepšího není momentálně v dosahu. Je to těžká situace pro všechny, úplně chápu, že je to složité rozhodování. Pokud tedy ne léčebna, pak je potřeba najít opravdu dobrého psychiatra, který by byl ochoten být nadstandardně k dipozici ke konzultacím.
A také je nutné převzít za přítele odpovědnost a kontrolovat ho, vůle pacienta je většinou tak oslabená, že léčbu nedodržuje. Nevím, jestli babička a Pussydeluxe mají tolik sil.

arrow
Neprodává v Bazaru

Luciel86
No, nemá to asi cenu Myslím, že téma bylo založeno jako ujištění, že tam nemá chodit.

Cituji vicky: Dnes už bere antidepresiva kdekdo, např. včetně mě

Paranoia ani schizofrenie se neléčí AD.

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Luciel86,
a čím bys léčila schizofrenika?

Pracuji občas i s duševně nemocnými lidmi, takže se se schizofreniky (i paranoidními) setkávám poměrně často. Krom toho moje blízká kamarádka a její zážitky mě utvrzují v tom, že léčebna prostě není vhodná úplně pro každého. To my tady nerozhodnem, jestli zrovna tento člověk tam patří, v tom se drbnou často i lékaři.

Ne všichni duševně nemocní musí nutně do léčebny, Pokud nejsou ataky, dá se to zvládat ambulantně.

Léky, terapie. Nic víc se dělat nedá.
I ta láska pomůže, proč ne.
Nicméně neznám jediný doložený případ vyléčení schizofrenie.

Mmch. jde skutečně o schizofrenii?
Paranoia existuje i jako příznak jiné choroby (paranoidní psychózy).
Ono je to v důsledku fuk, princip léčby zůstává stejný.
Myslím, že na diskuzi něco takového nemůžeme rozhodnout.

Cituji Verča11: No, nemá to asi cenu Myslím, že téma bylo založeno jako ujištění, že tam nemá chodit.

Ano, taky mi to tak přijde.

arrow
profile_image
eerie
od 25. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Opravdu to vypadá, že mnohým zde podstata uniká.
Jak může asi rozumně fungovat člověk u kterého je takovýmto způsobem narušena racionalita? Jak pro něj asi musí být vyčerpávající den, který je naplněn neodbytnými myšlenkami, záchvaty strachu a paniky, stálým vytvářením konspirací atd.? Nebylo by pro něj naopak milosrdnější izolovat ho na nějakou chvíli od toho, co ho v tomto vnímání reality udržuje a naopak mu nabídnout intenzivní pomoc? Přičemž dostane prostor soustředit se jen na ni.

arrow
profile_image
Camperses
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Verča11: Víš, zkus si pohledat info o paranoie, schizofrenii

Pravdou je, že s nikým trpícím těmito chorobami jsem se nesetkala, ale sama na vlastní kůži znám, jaká může být mysl potvora a jaké to může být, když nad ní člověk ztratí kontrolu. V jiných tématech zde jsou dívky, které se hrozně bojí duchů, přestože žádného neviděli - přesto je nikdo do Bohnic neposílal. Měla jsem podobný problém, když jsem se nechala svou myslí příliš ovládnout - a řekla bych, že o tom to je - tudíž prášky nepomohou a přítomnost cizích lidí už určitě ne, navíc i kdyby mi říkali cokoliv - stejně bych jim nevěřila ale důvěřovala bych svým blízkým - a jde vidět, že on své přítelkyni důvěřuje a ona mu pomoci chce - prostě věřím, že se to dá zvládnout i jinak. Navíc jak už bylo řečeno, nikdo zde neznáme detaily. Pokud je teď chlapec ve stavu, kdy to může být horší, tak to určitě může být i lepší a ne jej rovnou odsoudit.

arrow
profile_image
Camperses
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Venuše: Mmch. jde skutečně o schizofrenii?

arrow
profile_image
blancco
od 16. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Venuše

Cituji Venuše: Luciel86,
a čím bys léčila schizofrenika?

ANTIPSYCHOTIKA
souhlasím plně seerie
Luciel86
Verča11
a proto všem přeji pěkný večer, pussydelux a babičce hodně sil

Venuše
Evidentně jsi orientovaná ve věci, proto se Tě ptám, jestli jsi se setkala s tím, že by byl člověk dnes držen v léčebně proti své vůli? To za prvé. Za druhé - známe stanovisko lékařky z Riapsu, myslíš, že by mu chtěla záměrně uškodit? Za třetí, co je lepší z hlediska objektivních hrozících rizik? Když o tom nic pořádně nevíme, musíme spíše uvažovat, co nejhoršího by se mohlo stát, ne, že to není tak horké. Vezmeš si na triko říkat, že hospitalizace není nutná?? A vy ostatní, co jste tak vehementně proti, co kdyby se něco stalo?? Už končím, víc k tomu nemám co dodat.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jako nikdo z nás není odborník a navíc jste mimo téma, takže to neřešte. Nikdo z nás nemůže říct co je dobře a nebo špatně. Jenom můžeme mít na to nějaký názor. Teď je to na nich jak se rozhodnou. Nikdo z nás neví jak to přesně je, takže se nedohadujte. To nemá cenu přece. Tématem bylo jak to v Bohnicích vypadá a jak to tam funguje a to tady někteří ti kdo tam pracují nebo byli na praxi již popsali toť vše.

arrow
profile_image
Venuše
od 8. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Morrigan
Ano, mou kamarádku drželi v léčebně násilím, resp. nereagovali na její žádost o revers.
Přišla tam dobrovolně, nezvládala režim psychicky, hodně se zhoršila, nikoho to nezajímalo.

Po návratu se její psychiatrička zhrozila, co dostávala za léky a ihned nasadila jiné.

Podotýkám, že to nebyly Bohnice.

Nevím, zda je hospitalizace u tohoto konkrétního člověka nutná.
Máš pravdu v tom, že to tady nerozhodneme. Na nás to taky není. Toto je diskuze , o nikom nerozhodujeme.

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, tak dávám vědět, jak jsem slíbila. Možná budu psát zmateně, protože jsem vážně psychicky na dně. Léky, co dostal v Riapsu bohužel nezabraly. Dneska měl velký záchvat, hrozně se klepal, měl třes v rukou a povídal samé nesmysly, že nechce umřít, že se ho chci zbavit a že z něj všichni chtějí udělat ženskou. Bylo to vážně příšerný, někdy před 5 pro něj přijela sanitka a jelo se na Bulovku na neurologii apod. protože se také praštil včera do hlavy, tam bylo vše v pořádku. Akorát čekání tam na sanitku bylo velmi zdlouhavé a ještě než doktoři napsali zprávu. No a převezli ho do Bohnic. On stále opakoval, že chce domů, že je v pořádku. Byl opravdu v hrozném stavu. A celou dobu na mě koukal jak na vraha, bylo hrozné ho takhle vidět. Doktorka byla velmi příjemná, napsala zprávu a pak ho rovnou saniťáci vzali do sanitky, samozřejmě, že nechtěl, ten jeho hrozný výraz, nakonec mu pohrozili, že když se bude vzpírat, že to bude jenom horší. A nasedl do sanitky a odjel.

arrow
profile_image
Camperses
od 1. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Moc mě mrzí, že to zašlo až tak daleko Mohu s tebou pouze soucítit...teď už není ani v tvých silách s tím něco udělat Navíc přestal věřit už i tobě...
Hodně sil pussydeluxe, držím Vám oběma pěstičky jak nejsilněji mohu a doufám, že se z toho tvůj přítel někdy dostane!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené