Rozhodla jsem se pro 3-denní půst (pouze 3 litry vody denně). Zítra s ním začnu a skončím v neděli ráno. Má s ním někdo zkušenosti ? Popřípadě chce se někdo přidat ?

Ježiš tak to bych nevydžela

Mám zkušenost delší. Třetí den je nejhorší. Konzultovala jsi s lékařem, aby to bylo OK? Více než jeden den bych bez konzultace ani nedělala.

arrow
profile_image
RubyCairo
od 15. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky uvažuju nad tím, že bych to zkusila. Trochu pročistit by to chtělo takže taky uvítám nějaké ty zkušenosti a info

Cituji lumpalena: Více než jeden den bych bez konzultace ani nedělala.

Nezlob se, sle to je naprostý nesmysl.
Já držela několikrát 7 dní kvůli detoxu a nikdy jsem se necítila lépe.
Tři dny je málo, protože teprve třetí den se tělo zbavuje škodlivin a začíná se uzdravovat. A navíc, od třetího dne půstu už se budeš cítit fajn. Mám to vyzkoušené.
No, pokud si ale prostě jen chceš "odpočinout" od jídla, tak ty tři dny stačej.

Proč by to byl nesmysl, nevíme o té slečně, co to založila, vůbec nic, jen tak každý si to dovolit nemůže, nehledě na to, že neznáme její denní režim, jestli třeba pracuje v náročném provozu a nebude si na to brát dovču... je spousta aspektů a lepší upozornit než někoho hned uvrtat v tom, že to může kdokoliv kdykoliv, Já mám třeba zkušenost delší a zrovna v dnešní dny bych to nedělala, protože je mám náročný. Nemůže si každý myslet, že si nsadí tři dny půstu a klidně v tom zvládne služebky na druhém konci zeměkoule. Mně je třeba třetí den dost na omdlení.

Reaguji na lumpalena:
Upřímně, Ty si opravdu myslíš, že může někomu 3 denní půst ublížit??
Myslím, že většinou lidem víc ubližuje jídlo samotné, než jeho chvilkové, ozdravné zřeknutí se.

Reaguji na True: Tak já si myslím, že někomu tři dny bez jídla ublížit může. Já jsem sebou málem sekla i po jednodenním pustu.

Můžu říct, že jednou se mi to stalo, že jsem tři dny nejedla, ale ne proto, že bych držela půst nebo hubla, ale proto, že jsem prostě měla moc práce, škola, starosti...Každopádně ten třetí den mi bylo tak blbě...břicho úplně stáhnuté, pocity na omdlení.

EDIT: Omlouvám se všude za to že, ale jsem K.O takže se mi nechce nějak moc skládat věty.

Aysel, máš naprostou pravdu. V půstu totiž jde hodně o psychiku a o rozhodnutí se.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

já vydržela 2 dny a stačilo...

Reaguji na True: Ano, očista těla je důležitá, půst je skvělý proces, ale musí k tomu být podmínky a prostě si nemyslím, že to může dělat kdokoliv kdykoliv za jakékoliv okolnosti jen na základě toho, že mu to odkývají na fóru. Máme srpen, slečna může mít klidně náročnou brigádu, nebo náročnou práci, protože jsou všichni ostatní na dovolené, nebo státnice před nosem, kdoví co všechno a klidně nemusela být u doktora od vstupní dorost/dospělácké prohlídky....nehledě na to, že takto v tom virtuálním světě může být slečně klidně úplně maličko let, když to přeženu do důsledků. Víme o tom houbelec a tři dny nejsou jeden den.

Já nad půstem už několikrát přemýšlela ale mám celkem strach. K doktorovi se mi kvůli toho nechce. Mám jedinou zkušenost s takovým půstem, nedobrovolným. Bylo to po rozchodu a 4 dny jsem nejedla, chtěla jsem jíst ale prostě to nešlo pozřít. Asi to znáte některá z vás. No a problém nastal po těch 4 dnech, kdy jsem začala jíst celkem normálně a dělalo se mi strašně špatně. Takže bych to asi taky nepodceňovala. Ale každopádně očistit si tělo = skvělý nápad

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A vy si vážně myslíte, že nějaký lékař doporučí půst? Možná chodí k nějakému osvícenému, ale obávám se, že takových tu moc neběhá.

Cituji True: Upřímně, Ty si opravdu myslíš, že může někomu 3 denní půst ublížit?

Ano, třeba diabetikům. Jsou stavy kdy to skutečně může ohrozit zdraví a život.

Doporučuji přečíst si témata o půstu zde na omlazení, je tam toho napsáno dost a dost.
Půst, aneb očista těla i duše

Jahůdce lékař půst určitě neschválí a neměl by ho doporučovat ani nikdo tady, stačí se podívat na její jiná vlákna

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené