Pro mě zatím nejlepší gel, co jsem vyzkoušela. Pleť mi vyčistí dokonale, včetně černých teček, vůbec nedráždí, i když mám citlivou pleť a nemám pocit pnutí. Zlepšení pleti jsem pociťovala hned po prvním použití. Používám ho vždy večer po odlíčení micelární vodou nebo odličovacím mlékem. I když je primárně určen pro aknózní pleť, kterou nemám, tak mně vyhovuje, protože krásně vyčistí T-zónu.
S tímto gelem mám pouze dobré zkušenosti. Po té, co mě kožní dostala antibiotiky a mastičkami z nejhoršího, mi doporučila produkty La Roche Posay. Zpočátku jsem byla skeptická, hlavně kvůli ceně, ale nakonec jsem si řekla, že to zkusím. A dobře jsem udělala. Používám ho společně s krémem Effaclar DUO+ a je to jediná kombinace volně dostupných prostředků na akné, která mi pomáhá.
Effaclaru jsem spotřebovala několik tub a je to odličovač, ke kterému bych se klidně vrátila. na stav akné sice neměl nijak zásadní vliv, ale odličuje dokonale a nedráždí. odličovala jsem s ním bez potíží i řasenku. moje pleť je mastná, se sklony k ucpávání pórů, citlivá, jizev po akné jako máku. Effaclar mírně vysušuje, po čištění je samozřejmě třeba použít hydratační krém. výraznější vysušení nebo dokonce loupání kůže jsem ale nepozorovala.
Je velmi vhodný pro citlivou pleť, protože neobsahuje nic co by ji mohlo dráždit. Opravdu doporučuji v kombinaci s dalšími produkty stejné značky. Minimálně s hydratačním krémem. Já ho používala několik let. Bohužel si na něj moje pleť zvykla nebo dospěla do jiného stádia a potřebovala změnu. Přešla jsem na levnější Niveu a jsem taky spokojená, ale návrat k La Roche-Posay nevylučuji. Po dlouhodobějším používání může malinko vysušovat.
Mycí gel z řady Effeclar je standardní mycí gel na obličej, pro mastnou pleť s akné. Jako zbytek řady Effeclar, je tento gel určený opravdu pro ty, kteří mají velký problém, proto pokud máte standardně mastnou a pupínkatou pokožku, bude hodně vysušovat. Ideální je doplnit ho micerální vodou - netvoří se pupínky, ale pleť není ani šupinatá. Přesto ale po umytí obličeje ucítíte pnutí.