arrow
profile_image
petuliinka17
od 18. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Chtěla jsem se zeptat, jestli s touhle paní máte zkušenosti? Jinak myslíte si, že by mi to pomohlo, když mám nízké sebevědomí a strach komunikovat s lidma?

Rergrese není dobrá metoda a nemohu Ti ji doporučit.
Pro mne je tato metoda nepřijatelná, protože nevěřím v minulé životy a také proto, že dva mí blízcí touto léčebnou metodou prošli: V prvním případě byla regresní terapie k ničemu a v tom druhém došlo k oživení starého troumatu a k zhoršení již tak bídného psychického stavu.

arrow
profile_image
petuliinka17
od 18. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jaké máš s tím zkušenosti? Pověz mi o tom něco prosím

petuliinko promiň, trochu jsem svůj příspěvek upravila. Zdálo se mi, že jsem v něm byla poněkud strohá...

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

True

já bych teda regresní terapii neodsuzovala a neříkala , že to není dobrá metoda.Je spousta lidí , kterým se díky tomu změnil život . Píšeš sama , že v minulé životy nevěříš tak proč potom tuto metodu podstupovat , že? V regresi vždy dochází k oživení starého traumatu , tím, že si ho znovu prožiješ odezní a zmírní neboli úplně přestanou problémy , které jsi díky tomu měla. , to je účel a pokud je terapie vedená terapeutem "odborníkem " nic se ti stát nemůže natož , aby se potom cítil člověk ještě hůř.
Člověk si taky musí vybrat a nenaletět kdejakýmu podvodníkovi , který se za terapeuta vydává. A tak nějak v to hlavně věřit ne tam chodit jen ze zvědavosti. Každý si ponese důsledky toho všeho sám!

Mikkýsku, regresní terapie spadá do stejdé úrovně jako satanismus, new age... atd.
Nejde o to nenaletět, jak píšeš.
Jde o to žít a najít si v tomto jediném životě své Plus. Někdy to může i bolet, ale to už je Život - krásný i bolavý, který ale nezná žádné zkratky.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

True
Regrese nespadá do satanismu proboha. Je to nepoužívanější a nejbezpečnější metoda, která se používá v moderní psychologii. Tvůj terapeut ti asi nevysvětlil, že nejde o to zda se opravdu jedná o minulé životy. To nikdo nemůže na 100% dokázat. (mimochodem jisté případy se dají doložit i historicky) To že ti to nepomohlo...možná jde jen o tvůj přístup. Někdy se výsledek dostaví až po 10-20 ale i 30 sezeních. Mě regrese pomohla úplně skvěle. To že ti to otevřelo nějaká trauma je dobře. Jenom si s tím měla dál pracovat a né na to zanevřít Prostě jsi to nepřijala a proto ti to nepomohlo ale tohle všechno s tebou měl probrat terapeut

Cituji True: Jde o to žít a najít si v tomto jediném životě své Plus. Někdy to může i bolet, ale to už je Život - krásný i bolavý, který ale nezná žádné zkratky.

Ano ale našim údělem není trpět, takže proč si nepomoci. Ano je to zkratka, tak proč toho nevyužít. Mě to pomohlo maximálně

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ještě bych dodala, že pokud by pro tebe regrese nebyla vhodná, tvůj terapetu by to měl poznat. Dobrý terapeut by to s tebou neprošel, kdyby věděl, že se na to nehodíš a poslal tě třeba na kyneziologii, či jak se to jmenuje

Já jsem tuto terapii nepodstoupila, ale dva mí blízcí ano. Jak píšu, je pro mne nepřijatelná, protože nevěřím na minulé životy, dokonce ani na ty, které - jak píšeš - se dají doložit historicky. Věřím v moderní psychologii, ta však nemá nic společného s praktikami, kterými se dá ovládat člověk člověkem a do těchto metod spadá kromě hypnózy právě i regresní terapie.
Pokud by jsi hledala kořeny regresní terapie, pochopila by jsi, že je má společné právě se satanismem. I samotný LaVey ji hojně využíval a označoval ji za dar od Satana.

"Sám jsem prošel výcvikem regresní terapie u Andreje Dragomireckého a Míly Lukášové, takže popisovaná očekávání i zklamání znám velmi dobře. V prostředí regresních terapeutů jsem se pohyboval více let a měl jsem možnost dlouhodobě sledovat vliv regresí na vývoj osobnosti řady lidí. Na základě těchto zkušeností z mého původního nadšení pro regresní terapii dnes již mnoho nezbylo."
http://www.terapie-nehou.cz/regresni-terapie.php

Já osobně zdílím názor doktora Cimického, že při této metodě se pracuje hlavně s fantazií člověka, nikoli se skutečnými vzpomínkami.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji True: že při této metodě se pracuje hlavně s fantazií člověka, nikoli se skutečnými vzpomínkami.

Však to nikdo nevyvrací. Je jedno zda je o minulé životy nebo ne

Cituji True: Já jsem tuto terapii nepodstoupila, ale dva mí blízcí ano

Když to nemáš vyzkoušeno, tak nemůžeš soudit.

Cituji True: Jak píšu, je pro mne nepřijatelná, protože nevěřím na minulé životy, dokonce ani na ty, které - jak píšeš - se dají doložit historicky.

Tyto situace jsou doloženy a uznány i vědecky. Ale jak říkám, nemusíš věřit na minulé životy aby ti to pomohlo

Cituji True: Pokud by jsi hledala kořeny regresní terapie, pochopila by jsi, že je má společné právě se satanismem. I samotný LaVey ji hojně využíval a označoval ji za dar od Satana.

Já mám o regresi opravdu načteno mnoho a o tom jsem nikdy neslyšela a příjde mi to jako nesmysl. Co nasvědčuje o tom, že jde o satanismus?

[quote=True]"Sám jsem prošel výcvikem regresní terapie u Andreje Dragomireckého a Míly Lukášové, takže popisovaná očekávání i zklamání znám velmi dobře. V prostředí regresních terapeutů jsem se pohyboval více let a měl jsem možnost dlouhodobě sledovat vliv regresí na vývoj osobnosti řady lidí. Na základě těchto zkušeností z mého původního nadšení pro regresní terapii dnes již mnoho nezbylo."
True
To jako nic nedokazuje Podle mě je to o očekávání člověka a jak ktomu kdo přistupuje Já na tom nic satanistického nevidím )

A jak říkám regrese není nebezpečná, stejně jako hypnóza. To není žádna manipulace mysli. Jsi normálně v komunikaci s okolím. Pokud jsi nepodstoupila tak nevíš a soudit podle toho co ti kdo řekl, je scestné

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji True: satanismus, new age

Jak můžeš srovnávat tyto dvě věci?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

To že to lidé nepřijímají je jejich chyba. Stává se to lidem, kteří jsou silně materialisticky založení nebo prostě nevěří, což je kámen úrazu.Potom ať tedy zkusí něco jiného, pokud tomu nevěří. Navíc pokud se jim něco otevře, mají o tom informovat terapeuta a probere se to dál, pokud to neučíní, je to jejich chyba a problém

Cituji AXIS: Když to nemáš vyzkoušeno, tak nemůžeš soudit.

Jak jsem psala v mám prvním příspěvku - protože to v prvním případě nikam nevedloa ve druhém se ten člověk naprosto rozložil a skončil na psychiatrii.

Cituji AXIS: Jak můžeš srovnávat tyto dvě věci?

Je potřeba věci zkoumat a příjdeš na to, že mají stejný základ.

Cituji AXIS: To že to lidé nepřijímají je jejich chyba. Stává se to lidem, kteří jsou silně materialisticky založení nebo prostě nevěří, což je kámen úrazu.

Já věřím v jeden život a v jednoho Boha.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji True: Je potřeba věci zkoumat a příjdeš na to, že mají stejný základ.

Žádný stejný základ to nemá
Samozřejmě,věř si čemu chceš, proto máme svobodnou vůlo že jo pap

Cituji AXIS: Samozřejmě,věř si čemu chceš, proto máme svobodnou vůlo že jo

Vidím to stejně.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené