arrow
profile_image
luckylucky
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Všem
Dnes jsem byla na konzultaci u plastické chirurga u kterého jsme před 5 lety prodělala celkovou korekci nosu. Vypadá to že mám křivou přepážku a všude jsme četla i mi bylo od jiných plastických chirurgů doporučeno se vyšetřit na ORL a pokud budu chtít reopereci ( mám kvůli tomu křivý nos a z jednoho profilu vystouplý hrbol plus chci nos více zkrátit) tak by u ní měl být přítomen ORL lékař.Dnes mi ale od mého plastického chirurga bylo řečeno že se tam nemám chodit vyšetřovat a že kdyby mi to rovnali tak mi to akorát zkazí, že s tim má špatné zkušenosti .Narovnali by mi to prý tak , že kdyby mi ona pak s tim něco dělala že by se mi mohl zbortit nos.

Ahoj, já jsem byla na rhinoseptoplastice/septorhinoplastice ve FN Na Bulovce....byla jsem na oddělení plastické chirurgie a operoval mě jak plastik, tak ORL lékař....to bych řekla že je nejlepší řešení....nemyslel to třeba tvůj doktor tak, že si vezme k sobě ORL operatéra? ...jinak bohužel vzhledem k tomu, že mi upravovali nos jak vzhledově, tak funkčně, tak mi nemohli dát do nosu dlahu. Po roce jsem musela na reoperaci, ta už ale normálně probíhala na oddělení ORL, pouze ORL lékařem....s nosem mi to nic neudělalo....pokud bys chtěla, mám kontakt na doktora (ORL), který právě dělá plastiky s plastickými chirurgy (třeba na Esthé) a je velmi pečlivý....navíc by to u něj šlo přes pojišťovnu...

arrow
profile_image
luckylucky
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemyslim si že by u toho byl přítomen ORL lékař...ptala jsem se jí zhruba 3krát zda si na to ORL nemám radši zajít jen aspoň na vyšetření a ona že ne . Praha je pro mě právě daleko ale kontakt si vezmu když budeš tak hodná...na reoperaci se chystám za rok , takže mám čas popřemýšlet jak bych to s tou Prahou udělala. Ona se dává do nosu dlaha když ti rovnají přepážku? Já myslela že přes pojišťovnu to jde pouze tehdy pokud máš problémy s dýcháním? Což já nemám

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji luckylucky: přes pojišťovnu to jde pouze tehdy pokud máš problémy s dýcháním

Přes pojišťovnu to jde jedině tehdy, pokud byl nos zlomený. Byla jsem také na FN Bulovka (asi i u stejného ORL lékaře - moc milého a myslím, že pečlivého, i když u operace byl ještě jiný) jako jennynka001. Operaci jsem měla před 9 měsíci. A pokud chceš na operaci příští rok a řešila bys to tak, jak ti navrhuje jennynka001, což je i podle mně nejlepší řešení (i když neznám tvou konkrétní situaci), tak to máš nejvyšší čas to začít řešit. Mně všechno vyřídit trvalo asi 10 měsíců.

arrow
Neprodává v Bazaru

Jinak ale vím, že i někteří plastičtí chirurgové upravují přepážku, ale já jsem ocenila toho ORL operatéra a nemám nejmenší problémy. Já jsem sice potíže s dýcháním měla, ale z jiného důvodu než špatná přepážka. Nicméně tu jsem měla po dávném úrazu vybočenou a měla jsem kvůli tomu i křivý nos. A vše je po operaci v naprostém pořádku.

Cituji PíBí: Přes pojišťovnu to jde jedině tehdy, pokud byl nos zlomený.

Toto není až tak úplně pravda, měla jsem to přes pojišťovnu jako vrozenou vadu. I když dýchání jsem tak nějak zvládala, tak mi to udělali vlastně zadarmo. A to i tu plastickou část (rhinoplastiku).

Cituji luckylucky: Já myslela že přes pojišťovnu to jde pouze tehdy pokud máš problémy s dýcháním? Což já nemám

Tak v tom případě nechápu, proč chceš nechat operovat přepážku? Podle mě se tím měla doktorka zabývat už když jsi byla na té operaci před 5 lety....a jen tak si to nechat dělat - do toho bych fakt nešla, když jsem byla na té druhé operaci, kdy mi dělali jen tu přepážku, tak to bylo příšerné, bolest děsná (mnohem větší než po té první op.), tlaky v nose kvůli dlaze asi 10 dní (bolel mě z toho celý obličej včetně zubů), no prostě děs....i sestřičky na oddělení říkaly, že by šly radši znovu rodit, než na tenhle typ operace...

Cituji luckylucky: Ona se dává do nosu dlaha když ti rovnají přepážku?

Ano dává. Je to kvůli tomu, aby se ta přepážka během pár dní nevrátila do původní polohy.
Kontakt ti pošlu do zpráv.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji jennynka001: Toto není až tak úplně pravda

Mně tohle loni řekli jak na Bulovce, tak to bylo ve zprávě revizního lékaře, který operaci schvaloval. Ale nevím... Já jsem měla operaci také kvůli vrozené vadě.
Ale to je asi jedno... podle mně je dobré to aspoň zkusit jít tam na konzultaci. Minimálně proto, že člověk slyší i názor dalších odborníků.

arrow
profile_image
luckylucky
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na jennynka001: Protože mám kvůli přepážce křivý nos. Navíc jí mám jakoby vystouplou. Když jedu po kosti tak ta je krásně hladká a rovná, ale když najedu na měkkou část , tak ucítím vystouplý hrbol po celé délce měkké části který jde nakřivo. Nos mám tedy křivý a pravý profil mám kvůli tomu také ošklivý. Když přijedu nosem ucítím tohle viz.obr.

arrow
profile_image
luckylucky
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nevím jestli se jedná přesně o přepážku. Psala jsem jen na jedno forum lékařů a ty po mém nákresu usoudilii že se pravděpodobně o přepážku jedná a že pokud chci korekci tak bych nejdřívě měla podstoupit ORL vyšetření. Zhruba po tom jsem šla za plastickým chirurgem ohledně toho že chci korekci nosu , že je křivý a špička stále dle mého delší , ale že mám asi křivou nosní přepážku , tak jestli si nejřívě nemam zajít na ORL vyšetření. A to ona že ne že s nima má akorát špatné zkušenosti...

arrow
profile_image
luckylucky
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak za to že tam půjdu aby mě aspoň vyšetřili jestli se jedná o křivou přepážku nic samozřejmě nedám.

arrow
profile_image
luckylucky
od 17. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dá se to udělat najednou. U operace je tedy přítomen jak plastický chirurg , který se stará o tu estetiku a tak i ORL lékař , který řeší funkci nosu.

arrow
Neprodává v Bazaru

Přesně jak píše luckylucky dá se to dělat zároveň. Já jsem byla na septorhinoplastice na FN Bulovka (operoval mně doc. Měšťák), vím na 100%, že to dělají i v Krčské nemocnici (MUDr. Fahoun).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené