arrow
profile_image
La Bella
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Vokounka29: co děláme a neděláme jsme s nimi řešili už mockrát...ale k ničemu to nevede,podle nich děláme málo, o partnerech ani nemluvím...nejhorší je to,když mám školu a učení je moc,třeba před zkouškami, pochopí třeba den, kdy se musím učit, ale pokud to jsou 3 dny nebo týden, je zle, že je máma na vše sama, že nic nedělám, že se ani neučím, jen to předstírám...přitom si myslím, že jsme bezproblémová, na diskotéky nechodím, ve škole prospívám na výbornou, všechny své povinnosti plním včas, jen prostě nemám pokaždé čas, abych dělala celý víkend...chci mít taky nějaké volno a užít si ho po svém

arrow
profile_image
Vokounka29
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na La Bella:
To je hodně drsný... a co by se tak stalo, kdybys nepřijela z kolejí na víkend?

Bych z té koleje snad nejezila ani domů.
Tvoji rodiče jsou pěkně mimo..

arrow
profile_image
A.delaide
od 5. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Moje kamarádka to má doma s rodiči nastavené podobně, sice ne takhle vůči partnerovi, ale s tou prací a s tím, že přes týden na koleji se jakože fláká a tak doma musí celý víkend pořádně makat. Já bych se na to asi vykašlala a domů nejezdila, člověk se dost nadře ve škole a třeba ještě na nějaké brigádě a doma sice musí určitě trochu pomoct, ale neměli by z něj rodiče dělat otroka. Kvůli tomu, že jsi jejich dítě jim přece nemusíš bezmezně sloužit. Třeba by to rodiče pochopili, když si s nima o tom zkusíš promluvit, nebo domů třeba nejezdit tak často a jet jen třeba za tím přítelem, tak jim třeba něco docvakne, když by tě podpořil i brácha.

arrow
profile_image
Lilliana
od 13. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tví rodiče jsou stará vesnická škola. Pro tvého otce je dům to "nejdůležitější" co? Jediná rada je vydržet a co nejdříve vypadnout.

Cituji La Bella: jen je v jejich očích flákač a línej povaleč...

Bohužel, už i ve tvých.

Cituji La Bella: doma má klid a pohodu, nic se dělat nemusí, což se mi ovšem taky nelíbí

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jejej, tohle mi něco připomíná s přítelem jsme to měli podobně, akorát prohozené strany... Budu se asi opakovat, ale nezbývá než počkat, až budeš moct od rodičů odejít nebo až se hrany obrousí... Můžeš se snažit si s nimi promluvit (jako asi už hodněkrát), ale je to k ničemu, takového člověka o své pravdě nepřesvědčíš - zvlášť pokud to měli takto nastavené zamlada ještě u svých rodičů.

Přeji pevné nervy a výdrž, tobě i příteli

arrow
profile_image
tohlejsemja
od 4. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak u nás to bylo přesně naopak.. Jeho rodiče viděli vše špatného na mě. Netýkalo se to sice toho,že by byl přítel líný - on uklízí snad víc než já, ale bylo v tom něco jiného.
Jeho ségra neměla nikdy ráda žádnou přítelovu holku, ale mě to dávala pěkně sníst.. Pořád mě pomlouvala u celé rodiny, urážela, nechtěla nás pouštět do jejich společného pokoje, byla drzá, říkala, že přítele jen využívám. Nejhorší bylo, že mu pak začala hrabat do věcí - přítel si zapoměl odškrtnout heslo na icq takže si přečetla co si píšem a ukázala to doma rodičům. Je jí 18.Přítel mě zrovna psal, že jeho otec dřív hrával automaty, doma nedával peníze, pak kradl v několika zaměstnáních, odkud ho vyhodili a není ani vyučený, protože měl nějaké spory s vedením školy.
A jeho otec jak se to dověděl, že to vím už i já, protože si hrál na dokonalého, hodného tatínka tak si v naštvání vymyslel, že ten, kdo ho veřejně pomlouváme jsme my - já a moje mamka a přítel, když se mě zastal, že my jsme nikomu nic neříkali, když moje mamka o tom ani nevěděla tak mu otec řekl, že bud se se mnou rozejde nebo ať vypadne z baráku a že udělá vše proto, abysme spolu nebyli...

Tohle nikdy nepochopím, protože za svou minulost si otec může sám a když ho někdo pomlouvá ať si to řeší s nima a ne přes vztahy druhých.

La Bella, soucítím s tebou, mám doma něcopodobného. Řešení je jedině si s rodiči promluvit a snažit se je nějak přesvědčit, že v každé rodině to funguje jinak, ne všude potomci musí tolik pomáhat. Může se to rodičům nelíbit, ale toto přece není důvod, proč by přítel měl být špatný partner pro tebe. Další jeho plus je, že pracuje, tudíž to není žádný flákač. To, že mu jeho rodiče nenutí i o víkendech pracovat, je jejich věc a ani ty to nezměníš. Podle mě je důležité spíš to, jestli tedy přítel není k práci obecně (zaměstnání i drobné práce doma) úplně laxní. Možná byste mohli říct rodičům, že až budete mít svoje bydlení, samozřejmě na svém pracovat budete.
Jinak můj taťka má problém s přespáváním u přítele, je mu to proti srsti, prý že dnešní doba je na ho*no a za nich žádné přespávání neexistovalo. (Absurdní je, že s.x normálně po odpoledních máme, jakoby to nebylo jasné) Takže když jsem si tam dovolila přespat jednou asi po 3 měsících, byl oheň na střeše. Dále by si nejlépe představoval, aby přítel chodil do kostela. Můj argument, že dnes do kostela nechodí skoro nikdo, neuspěl. Dále že je přítel spíš kluk než chlap a že se mu ke mě nehodí, a blablabla. Bohužel můj pokus o debatu s ním skončí hádkou, tedy spíš jen jeho monotonní názory, protože moje názory nebere a kompromis tudíž jaksi není možný.
Lituju nás všechny, co máme staromódní rodiče, kteří se ani za mák nechtějí přizpůsobit dnešním zvyků, životu, tomu, jak to chodí. Neříkám, aby si potomci dělali, co chtěli, ale v 23 letech přeci taky můžeme mít právo na plnohodnotný názor...
Jediné řešení i pro mě je počkat, až se budeme moci osamostatnit a odstěhovat.

Joj, tak tohle taky znám, jen z opačné strany a ještě jsme o něco starší. Zrovna dnes mi dal "tchán" nenápadně najevo, že vlastně kvůli mně a tomu, že jeho syn byl se mnou letos v létě celkem 11 dní na dovolené, tak není doma uděláno vše tak, jak by si představoval - k tomu doslova řekl, že prázdniny jsou v p....i.

arrow
profile_image
La Bella
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na True: a jak si přišla na to,že ho vidím jako flákače? chodí poctivě do práce a kdykoliv potřebuji pomoct, pomůže...nemám proč si stěžovat, že je flákač, jak naši nazvali

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejlepším řešením by bylo odstěhovat se od staromódních rodičů. Až budeš bydlet s přítelem sama, pak poznáš, jestli Ti vadí, že celý víkend stráví u TV nebo PC. V jídle bude vybíravý, takže budeš vařit 2 jídla nebo podle něj. A až budou dětičky, nepovede je k žádnému sportu, budeš ráda, když je vezme na procházku, případně si s nimi zahraje nějakou stolní hru. Tvé děti nebudou umět lyžovat, bruslit, jezdit na kole (pokud je to nenaučíš Ty), snad jen to PC jim bude blízké, jako ostatně téměř všem dětem. Pak napíšeš na omlázko, že Tě Tvůj partner štve, že víkend proleží u TV, protože jsi doma viděla, že táta i brácha dělali na zahradě nebo kolem domu, pořád něco kutili. Ale jinak souhlasím, do života si kecat nenechej.

arrow
profile_image
La Bella
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Silvestra: to že jsem psala,že není na sport, neznamená, že žádný nikdy nedělá...v zimě chodíme bruslit, na horské tůry, plavat, občas na kolo...vzhledem k finančním možnostem mé rodiny jsem já sama byla na lyžích jednou v životě se školou, takže nejsem z rodiny, kdy se v létě jede k moři, v zimě na hory a dětičky si můžou vyzkoušet cokoliv si zamanou

arrow
profile_image
Silvestra
od 20. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji La Bella: Nikdy doma nemuseli pomáhat, v jídle jsou vybíraví, den tráví u televize, počítače, četbou a fyzická aktivita je procházka. Když jsou u nás a máme volný čas, který strávíme procházkou, sledováním filmů, nějakou hrou atd....především tátovi se to nelíbí, že je to flákání, proč nejedeme na kola, zaběhat si, dělat na zahradě atd...jenže oba partneři sport nesnášejí. já už jsem se smířila, že sport dělám sama nebo s kamarády a s přítelem se bavíme jinak (koncerty, posezení s přáteli, stolní hry, puzzle atd

Na výše uvedené jsem odpovídala

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené