Ahoj.. Neni to úplně můj případ, vycházím s přítelovo rodinou docela dobře..

Jen by mě zajímalo, jestli někdo z vás zažil rozchod z důvodu, že jste si nesedli s rodinou vyvoleného/vyvolené..

Ano, kvůli tchánovi. Celých 8 let nám zasahoval do soukromí. Partner se bránil dostat se s ním do otevřeného konfliktu (nedivím se), nechtěl nic otevřeně, ani diplomaticky, řešit. Občas se postavil i proti mně, jen pro klid, přestože jsem věděla, že mu probíraná věc taky strašně vadí.
Dnes se mi to zpětně zdá malicherné, ale tehdy to bylo hrozné, každodenní tyranie nás obou. Partnerovi to taky vadilo, ale protože to byl jeho otec, cítil "povinnost" to snášet. Já ne, postupně jsem si nacházela víc a víc příležitostí, jak nebýt doma (služební cesty, práce v zahraničí, aktivity mimo domov...), až jsem se odloučila na pořád.
S partnerem si berete taky jeho rodinu, ale můžu ujistit, že z tohoto pohledu mnohem horší než tchánovci jsou děti z předešlých manželství a jejich matky.
Chce to hned na začátku zveřejnit pravidla. Svému současnému partnerovi jsem to nahlásila hned na začátku společného bydlení: žádné pravidelné povinné obědy u jeho matky, ona nebude mít klíč, nebude k nám chodit bez předchozí domluvy se mnou. Funguje to. Bohužel jsem to nevyhmátla s těmi dětmi a "bejvalka" je dost ostrá a otrlá.

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

budgie
Tak mě se něco takového stalo.Chodila jsem s klukem,který měl super zaměstnání-ředitel jedné větší společnosti,jeho otec chirurg a matka profesorka-obstarožní Barbie.Vysloveně proti mě zbrojila,nebyla jsem pro ni dostatečně reprezentativní a hlavně jsem neměla vysokou školu.Byl to strašný mamánek,takže co maminka řekla,byla pravda,vůbec se mě "nezastal",a začal žbrblat.Takže jsem to ukončila,na něm bylo vidět,že chce mě ale i maminku,no rozhodování jsem mu usnadnila,s někým takovým,bych fakt nebyla.Nelituji toho vůbecNesnáším mamánky a těm matkám,bych preventivně dala pár facek.

Tinkknit

Tak to mě mrzí, žes to musela snášet.. Je fakt, že musíme hledět i na toto a taky že se všichni podobáme rodičům, takže co nám vadí na tchánovcích, tak nám časem bude zřejmě vadit i u partnera.. Ale je hrozná představa, když musíte opustit někoho, koho milujete, jen proto, že se nesnesete s jeho rodinou..

Zanet96

Seš silná holka Ale co v přídadě, kdy by se přítel zastával, myslíš, že bys to ustála?

arrow
profile_image
MyChanel
od 14. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já sama jsem to přímo nezažila, ale mám ve svém okolí pár takových kamarádek, nebo dokonce moje teta je tím příkladem....teta Linda je totiž o 7 let mladší než strejda, navíc neměla maturitu atd...no a prostě rodiče strejdy (moji prarodiče) proti ní brojili jako pitomí, furt se jim na ní něco nelíbilo, nakonec jsem byla špatná ještě já že se s ní bavím a že se jí zastávám...no holt se jim nelíbilo, že všichni děti měli vš a ted si nejmladší syn- mamanek trochu vezme jen kadeřnici....ted se tomu hrozně směju, prtž Linda se odstěhovala se strejdou dál od nich a je klid...no samozřejmě verce rodiču je že to udělala nashvál aby nemohli vidět malého, co se jim narodil......je to smutné, že je to moje rodina, ale Linda je skvělá a třeba ve mně a moji mamce měla vždy podporu!takže jediná rada, nebýt aspon tolik na očích...předtím bydleli o patro výš jen....

Zajímalo by mě, proč to ti rodiče dělají..vím, že chtějí pro svého syna/dceru to nejlepší, ale tak to si snad každý určí sám a měli by to respektovat.. Doufám, že budu jednou dobrá tchýně

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji budgie: Ale co v přídadě, kdy by se přítel zastával, myslíš, že bys to ustála?

Ustála,pokud bych v něm měla oporu,tak by mě bylo jedno,co jeho maminka povídá.

Zanet96

Tak alespoň jsi měla jasno v tom, že to neni chlap pro tebe, když se tě nezastane ani před vlastní mamkou..

arrow
profile_image
MyChanel
od 14. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

budgie
Myslím že každej chce pro svoje dítě to nejlepší a spousta lidí to dřív viděla v postavení, ten je doktor, má dobrou práci atd.....já bych chtěla aby až budu mít svoje děti tak byly štastná a to s kýmkoliv....našim jsem taky řekla, že by se jim současný přítel nelíbil, že to vím, proto zatím ho neviděli ale už jsem jim pro jistotu naznačila, že jsem s ním já a at se jim bude nezdát sebevíc, tak chci aby mě respektovali....
ps: nebude se jim stopro líbit prtž je stejnej jako já a hlavně má ty samé vlastnosti jako já, co moji rodiče kritizuji....

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

budgie
Jojo,přesně tak,jeho otec byl pohodář.Ale matka byla synáčkem posedlá.No,hold má maminku,dodnes tam bydlí a asi ji poslouchá,zatím ani žádná slečna neprošla

arrow
profile_image
MyChanel
od 14. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji budgie: Tak alespoň jsi měla jasno v tom, že to neni chlap pro tebe, když se tě nezastane ani před vlastní mamkou..

muj ex byl mamánek, taky co jeho matka řekla tak bylo, sice proti mně nic neměli, ale zas když chtěla aby jsme přijeli, tak se jelo a on klidně zrušil cokoliv se mnou!
a zrovna toho naši milovali....

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji MyChanel: a zrovna toho naši milovali....

naše rodina ho měla taky ráda,on byl super,pokud neměl za zadkem nebo na telefonu maminku

Jé, to je práce..když už člověk najde "pořádnýho" chlapa, tak aby se ještě bál, že nevyjde s rodičema
Mě teda taky trošku štvala maminka přítele, ale to jsem u ní pracovala, takže jsme spolu byly denně a přišlo mi, že je trochu proti mě, takový narážky a rejpání, někdy nesnesitelný..ale teď už se nevídáme tak často a je to v klidu..jsme rozdílné, jak názorově, tak pohledem na život a tak.. ale teď to neřeším, jen jsem zvědavá, co bude časem..

arrow
profile_image
Zanet96
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já si myslím,že totiž maminky nesou špatně to,že synáček má vedle sebe nějakou ženskou,některá se srovná,některá nikdy
Já to měla doma jinak,moji rodiče nesnášeli tenkrát partnera,děs,i tak jsem s ním zůstala i když jsem doma měla peklo,já s ním žila ne oni,takže smůla

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené