arrow
profile_image
Doreen
od 8. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,

nevím, co dělat, tak si sem jdu pro radu. Dnes se se mnou přítel rozešel a cítím, že je to definitivní. Předcházelo tomu několik měsíců hádek a vždycky jsme měli ve vztahu trochu rozpory. Několikrát jsme se rozešli (z mého popudu), ale vždycky přišel a slepili jsme to. Bohužel se tím ale nic neřešilo. A dnes přišel, byl odměřený, chladný, rezervovaný, řekl, že takhle to dál nejde, že se stále jen hádáme a prostě to nefunguje a nemáme spolu být.
Hádali jsme se hodně kvůli tomu, že přítel byl cílevědomý extrovert a žil školou a různými aktivitami. Já jsem asi introvert nebo spíš jsem dost stydlivá a hodně špatně navazuji vztahy s novými lidmi. Taky se pořád plácám v nějakých problémech a bohužel se moc nehýbu z místa (nevím, jak). Vytýkala jsem mu spoustu věcí - že spolu trávíme málo času, že jsou mu přednější kamarádi, škola, párty... žárlila jsem na něj. Vůbec se mu nedivím, že mu došla trpělivost.
Chtěla jsem něco budovat, být víc spolu, něco podnikat... udělala jsem strašnou spoustu chyb. A teď vůbec nevím, co mám dělat. Představa života bez něj je strašná... vždycky jsem s ním tak nějak počítala, což byla taky chyba. Chci ho strašně moc zpátky, i když vím, že si nemůžeme nabídnout to, co jeden od druhého chceme. Trhá mi to srdce.
Jsem připravená konečně se vzchopit, začít na sobě pracovat, rozvíjet se. Ale nemůžu se smířit s tím, že už je konec. Vím, že jsem mu asi byla jen přítěží, ale tak strašně moc ho miluji a všechno mě mrzí. Chtěla bych ho zpět, ale nevím, co dělat.
Budu ráda, když mi na to napíšete svůj názor.

arrow
profile_image
Per-quiee
od 4. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já myslím, že pokud jste se už předtím rozcházeli, a pak znova scházeli, mělo ti být jasné, že už to není ono. Slepované vztahy ve většině případů nedopadnou dobře. A neměla by jsi veškerou vinu tahat na sebe, on asi taky není dokonalý a pro vztah by měli něco dělat oba. Já s mým přítelem jsme taky dost odlišní, ale musíte se prostě věci od sebe učit. Já jsem třeba začala zůstávat vzhůru dýl do noci, začala jsem se zajímat o různé seriály, které spolu sledujeme. On zase udělal jiné ústupky. Je to prostě o tom, naučit se spolu žít. Třeba jednou jděte někam mezi lidi, abys ukojila jeho potřeby, jindy zůstaňte doma u filmu, jak to třeba vyhovuje tobě. Dobře si ale rozmysli, jestli další návrat bude mít smysl. Hodně štěstí

Jsi krásný příklad toho: "Člově zjistí, co ztratil ve chvíli, kdy to ztratí".
Ten rozchod vypadá, jako rozumný krok, přítel už nevydržel tlak. Najdeš si takového, který nebude tak velkým opakem tebe. Teď jsi v tom nejhorším, až přejde ta palčivá bolest, tak se na to budeš koukat jinak, neboj .

arrow
profile_image
Willy.P
od 13. 1. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, já se rozešla před dvěma měsíci, taky jsme se dost hádali a byla jsem z toho strašně zdrcená, ale teď můžu říct, že jsem ráda, že se to stalo... Radila bych ti, aby si se teď nesnažila o návrat, ale naopak. Z toho co píšeš je znát, že jsi na něm dost závislá a potom je těžký se nějak rozvíjet nebo se pohnout z místa. Zkus se naučit být sama, pracovat na sobě, neozývej se mu a časem třeba poznáš, že to bylo správné, když jste se pořád hádali. Strašně to bolí teď, vím jaký to je, ale s odstupem času uvidíš věci úplně jinak. Já jsem teď třeba mnohem šťastnější než v tom vztahu v těch posledních měsících, kdy jsme se jen hádali. Ale když jsme se rozešli, tak jsem to viděla jinak. Naučila jsem se být sama, nebýt na nikom citově závislá, vídám se s kamarády, našla jsem si super práci a je mi fajn. Příjde mi, že teď jsem to zase já - předtím jsem byla pořád nejistá a nevěřila jsem si. Takže věř tomu, že jestli se chceš změnit a být příjemnou a pohodovou partnerkou, tak nejdřív musíš umět být sama a pak to půjde - s ním nebo s někým jiným. Drž se a nekontaktuj ho hlavně - to je nejhorší.

arrow
profile_image
BellaEJ
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Doreen: A teď vůbec nevím, co mám dělat.

Všechny začátky jsou těžké, píšeš, že jste se rozešli dnes, takže je to moc čerstvé na to, abys s tím už byla vyrovnaná, obzvlášť, pokud jsi to tak nechtěla. Pokud Ti ale můžu poradit, tak s tím nedělej nic. Rozešel se s tebou, takže je zbytečné se mu podbízet a dotírat, abyste se k sobě vrátili, nechci být hrubá, ale akorát by ses tím shodila a v horším případě mu začala lézt na nervy. Vím, že je to těžké, v těchto situacích se člověku těžce radí, ale podle toho, co jsi psala, je rozchod pro Vás oba vlastně vysvobození. Psala jsi, že jste se nerozešli poprvé, takže to svědčí o tom, že něco nebylo v pořádku už delší dobu. Většinou nemá cenu prodlužovat vztah, ve kterém už pár rozchodů proběhlo, z okolí vím, že to nikdy nedopadlo dobře.

Vybreč se, ale choď se bavit, dělej něco, co Tě zaměstná, abys na to nemusela pořád myslet. Někdy se to hold prostě stává, že dva lidé zjistí, že jim to nefunguje. Čas to spraví.

arrow
profile_image
smarny mojeid
od 28. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Doreen: Budu ráda, když mi na to napíšete svůj názor.

Přítel je rozumný a je dobře, že to udělal. Z toho popisu jste se měli rozejít už dřív, stejně by vám to nikdy neklapalo a sama píšeš, že se divíš, že to neudělal už dřív, takže - kde je problém? Kde je otázka? Jak se s tím smířit? Sama jsi napsala, že vám to prostě neklapalo, takže sice chápu, že jsi teď zničená, ale ráno to uvidíš jinak a jasněji.

Cituji Doreen: Jsem připravená konečně se vzchopit, začít na sobě pracovat, rozvíjet se.

Kvůli němu je to už pozdě, kvůli sobě to dělej a postav se na nohy a teď už víš, co bylo špatně a snaž se tomu vystříhat.

arrow
profile_image
Nicadezuria
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Podle toho co čtu, tak bych na tvým místě taky dost žárlila kdyby věnoval víc času kamarádům. A jako ty nejsem tak introvertní a společenská, abych mezi ně snadno zapadla a bavila se s nimi. Žárlila bych taky. Já se před půl rokem taky rozešla s přítelem kvuli věčným neshodám a paradoxně sme se tak moc milovali až nás to ničilo, miluju ho dodnes ale vím, že to prostě nemůže fungovat. Tohle se holt stává že se cesty těch dvou rozdělej a je zbytečný to uměle slepovat. Bejt tebou bych ted dělala všechno co si ve vztahu nemohla. Ono to přebolí, nebo zjistí i on že bez tebe nemůže bejt a vrátí se a dojde mu že by se ti měl víc věnovat.

arrow
profile_image
Doreen
od 8. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Máte všechny pravdu, ten rozchod byl určitě vysvobozením a byla jsem na něm závislá. Nikdy jsem neměla pevnou rodinu a tak zoufale jsem si jí chtěla vytvořit. Ale nešlo to, přítel chce od života něco jiného. Vím, že se s tím musím smířit, že další návrat nic nevyřeši. Ale tak strašně to bolí, nikdy bych nevěřila, jakou pouze emoce může způsobit fyzickou bolest. Díky za váš náhled, dalo mi to aspoň trochu síly zůstat při vědomí, že je to takhle správně.

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

vím že se to lehko řekne,ale nech to plynout.uvidíš jak to bude.je dobře že sis to uvědomila,pokud se dáte znovu do kupy tak na to nezapomen..aby to nebylo tak že ted sis to uvědomila a pak to bylo zase na stejno.určitě se vybreč.každý se s tím vyrovnává jinak,já bych asi chvíli brečela a šla bych mezi lidi.taky jsem to s přítelem zažila,bylo to kvuli kravině kterou já jsem si přebrala jinak.a taky to bolelo,bylo to hrozné,umim si představit jak ti asi je.

arrow
profile_image
Sellina
od 28. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Taky si myslím, že to nemá cenu. Řekla bych, že akorát nechceš být sama a bojíš se toho, ale časem to přejde.

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Per-quiee: Já myslím, že pokud jste se už předtím rozcházeli, a pak znova scházeli, mělo ti být jasné, že už to není ono. Slepované vztahy ve většině případů nedopadnou dobře. A neměla by jsi veškerou vinu tahat na sebe, on asi taky není dokonalý a pro vztah by měli něco dělat oba.

Souhlasím. Určitě to nebylo jen tvou introvertností, snažit by se měli oba.

Doreen, s přítelem jsme taky docela rozdílní, ale spíše se doplňujeme, než spolu bojujeme. Ber to tak, že všechno zlé je k něčemu dobré. Teď máš možnost pohnout se z místa, může to být tvůj odrazový můstek, pokud jsi sama se sebou nespokojená a chtěla bys něco změnit. Ale ne pro něho, pouze pro sebe.

Já zase věřím tomu, že takový kontrast fungovat může, introvert extroverta umírňuje, extrovert introverta trochu povzbuzuje a táhne.

Nevěřím ale na opakované slepování vztahu, to je ***** a nedělá to dobrotu.

Cituji Doreen: Trhá mi to srdce.

každá z nás si prožila rozchod a každá z nás měla pocit, že to nevydrží, že náš vztah byl jiný, že to nikdo nechápe.... a vidíš, všechny jsme to přežily, všechny nás to přebolelo a některé teď žijí lépe. Vydrž, hlavně vydrž, ono opravdu bude líp. Ale chápu, jaký je to hnusný pocit a jak člověka všechno vevnitř svírá a bolí.

arrow
profile_image
sexy_woman
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no to máš pravdu,je to takové svíravé a bolavé,bezmoc.ale fakt vydrž,bude líp.

arrow
profile_image
Doreen
od 8. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na DragonLady: Teď máš možnost pohnout se z místa, může to být tvůj odrazový můstek

to jsem si taky dneska uvědomila. Že sice něco končí, ale mám jedinečnou možnost začít lépe. Udělala jsem spoustu chyb, ale už nevezmu zpátky ani jedinou. Zbývá mi jen se z toho poučit.

všechny máte pravdu, moc vám všem děkuji za příspěvky. Nejsem jediná, kdo prožil rozchod, je to součást života a ta bolest k tomu nutně patří. A slepování je jen prodlužování bolesti. Snad se mi podaří zachovat si hrdost a jít dál.

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Byli jsme s manželem to samý, oheň a voda. Rozešel se se mnou a mně došlo, že to tak být mělo, vlastně jsem se pořád jen bála a nebyla jsem šťastná. Teď mám chlapa, který je zlatý, váží si mě a chová se ke mně jako k partnerce, ne kusu nábytku. Teď jsem sice já ta extrovertní, ale jsem šťastná a klidná.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené