1. . .5678
arrow
profile_image
Alysrazor
od 19. 3. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Záleží na vlasech a individuální zkušenosti, je nesmysl řídit se něčím, co třeba platí pro nějakou Mařenku z omlázka, když tobě to nemusí vyhovovat. Sleduj, co tvým vlasům vyhovuje a řiď se tím, nic lepšího pro ně udělat nemůžeš.

Diskuzi jsem nečetla, ale můj názor je, že mytí denně nebo od den je hrozná zátěž na vlasy. Podle mě se hlavně vysouší a tím se ničí a zase pro změnu u kořínků to (si myslím) vede přesně k opaku, že se hodně mastí. Protože tělo má potřebu doplňovat ten kožní maz.
Je spousta slečen, který vám řeknou, že si musí mýt hlavu denně, že jinak ji mají hned mastnou a když se člověk podívá, tak jsou to dost často slečny s celkem bídnou kvalitou vlasů, protože už je mají tím častým mytím zničené. Do toho si ještě člověk může připočíst fénování, protože ne vždy se dá jen tak čekat než vlasy uschnou a je to...Vlasy hrůza a děs.

Reaguji na 5Peta:

Přesně tak

A hlavně - když už se řeší mastné vlasy (resp. rychle se mastící vlasy), tak je třeba jít do skutečně kvalitní kosmetiky. Není cílem naprosto vlasy "odmastit" (a tedy je vysušit), ale ten maz redukovat. A to umí skutečně spíše ty profesionální produkty. Protože pokud je naopak přesušíte, tím více se budou mastit. Maz je pro vlasy velice důležitý - chrání jej a pokud ho není nadměrné množství je prospěšný . Také si myslím, že skutečně málo slečen si MUSÍ umývat vlasy každý den, případně každý druhý. Já si umývám vlasy max jednou za tři dny, v zimě za 4 a mám je pěkné celou dobu. Chce to jen vybrat tu správnou řadu (nejlépe po konzultaci s kadeřnicí, která tomu rozumí a přesně specifikuje typ a problém vlasů.

arrow
profile_image
Yvonna mojeid
od 19. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Blogerka

já si myju vlasy denně (vynechám jen, pokud vím, že budu celý den doma, protože fakt zplihlé a mastnější jsou), a mám je normální, kvalitní a rostou jak z vody. Možná pomáhá přírodní vlasovka bez sulfátů, nepoužívám žádný styling ani barvy a od jara do léta nefénuju... Každopádně pro mě teda časté mytí škodlivé není .

arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jakékoliv mechanické zacházení s vlasy je poškozuje - mytí, česání, i tom, že si je člověk upravuje prsty a neustále na ně přes den "šahá", i svázání do pevného culíku...a mytí šamponem je zásah samo o sobě, vem si, jaké mycí složky šampon obsahuje a jaká to musí být pro vlasy zátěž... Mám známého, který si umýval celý život vlasy každý den a teď je skoro plešatý Řeším to suchým šamponem.

arrow
profile_image
denisanapl
od 27. 2. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dalila50: Nenapsala bys prosím složení?

arrow
profile_image
jitulka88
od 18. 7. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak já si myslim že denní mytí taky vlasům a pokožce škodí i na stránkách Dlouhévlasy.cz to píší dřív sem si taky myla vlasy obden a měla jsem je krepaté ,suché a rychle se mastící ted si myju vlasy 2krat týdně a jsou lepší se mi zdá a i se mín mastí sice jsou mastné vlasy nechutné ale ten maz je přirozená ochrana před vysoušením pokožky a vlasů tím že je často myjete tu vlasovou pokožku přesušujete

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené