arrow
profile_image
Sindy
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Make-up nanáším na celý obličej, tedy i na oční víčka, chci se proto zeptat, zda make-up očnímu okolí neškodí?
Děkuji za vaše reakce

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejsem žádná kosmetička, ale myslím, že je to běžná praktika. Také to tak dělám, že sjednotím celý obličej. Myslím, že když se večer pořádně odlíčiš, že to nevadí.

arrow
profile_image
Goldenhair
od 25. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

make-up nepoužívám, protože mám citlivou pleť, ale myslím, že i dkyž budeš pořádně odličovat, za pár let můžeš mít problémy s očima, jako u všeho, co se používá pravidelně, tak se to musí někde odrazit, i v make-upu jsou určitě látky, které nejsou přirozené pro pleť, i když ti prodejci budou tvrdit opak, tak jim nevěř..

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím, že neškodí. Pokud používáš kvalitní make-upy, pak vyživují a navíc chrání před UV zářením. Takže pokud make-up nenanášíš přímo do očí , nemělo by to nijak škodit. Samozřejmě bys měla také šetrně odličovat, ale to dnes není žádná věda

Reaguji na Sindy:
make-upy obecně už se dělají tak, že pleti neškodí ( jinak by nemohli být na trhu ) a ani neplatí, že ucpávají póry takže ti rozhodně neuškodí, ale je dobré vědět několik zásad při líčení očí, na oční víčka se make-up běžně dává ( když neděláš před tím nějaké korektury v barvě pleti - pak je zbytečné ještě přidávat make-up ), pokud si mladá a nemáš hluboké vrásky nebo hodně povadlá víčka tak si klidně směle make-up dávej, vždy platí čím méně vrstev tím to vypadá přirozeně takže make-up vždy pořádně zapracovat... většinou si dávám na oční víčka make-up a když pak trochu přepudrovávám, abych zafixovala make-up tak se víčkům už vyhnu. když líčím ženy s hlubšími vráskami nebo povadlými víčky snažím se dávát co nejméně všeho a zejména kolem očí protože se to pak usazuje do vrásek a nevypadá to dobře.

arrow
profile_image
Aria
od 16. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Sindy:
make-up na oči si dávám už jen kvůli tomu, aby se mi tam po následném přepudrování lépe udržely oční stíny a aby se neslily dohromady. určitě to očnímu okolí nevadí, když se večer řádně odlíčíš, jak bylo řečeno

Nějaká slečna tu někde na omlázku psala, že jí kosmetička říkala, že na oční okolí by se make- up neměl vůbec dávat, ale jen to oční okolí sjednotit korektorem.

Můj názor je, že neškodí, ale jen v případě pokud není moc hutný a stačí ho tam jenom lehnounce rozetřít.

Mě kosmetička říkala, že pokud dáváš make-up i na oční okolí, tak jak je tam ta kůže měkčí a jemnější tak že to docela škodí, ale už si nepamatuji z jakého hlediska to té pleti škodí. Ale že prý to není tak závratné, aby se tam make-up nemohl dávat. Ale lepší prý je tam dávat jen krém na sjednocení odstínu a poté celý obličej přepudrovat.

arrow
profile_image
phoeni_x
od 3. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

taky jsem nad tím párkrát přemýšlela. Make-up nedávám na horní víčka, ale důkladně ho nanáším na spodní, a vzhledem k tomu, že mám mastnější pleť a používám make-up k tomu taky určený, tak mám dojem, že mi "vysušuje" spodní víčka a tak si zadělávám na brzké vrásky.

arrow
profile_image
Fanwolfs
od 7. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přesně, kolem očí je pokožka nejjemnější, takže opatrně také při odličování make-upu, hodně se tím pokožka namáhá a když to děláš denně, dostane oční okolí pěkně zabrat. Jenže řasenku používá asi každá z nás, takže se musíš odličovat tak jako tak. Obecně by make-up škodit neměl, spíš naopak, když dáš nejdřív jako podklad oční krém, poslouží jako další ochranná vrstva proti slunci nebo mrazu.

Reaguji na phoeni_x:
ahoj, můžu se zeptat co za make-up používáš? je totiž zvláštní, že by make-up na mastnou pleť vysušoval, to se pak totiž pleť začne ještě více mastit... jinak, abychom obecně neměly vrásky kolem očí je důležité používat oční krém a to ví/dodržuje jen málo lidí...

arrow
profile_image
casy mojeid
od 27. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

makeup na viečka alebo pod oči zaleží aký... nemal by vysušovať, príliš matovať... očné okolie je veľmi citlivé, je tam veľmi jemná pokožka, preto aj častejší výskyt vrások a kde akých neduhov..
ja radšej odporúčam tekuté korektory a hlavne vhodné aj na citlivú oblasť oči... aby sa nám naša pokožka neodplatila neskôr tak ako nechceme.

arrow
profile_image
phoeni_x
od 3. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na barborie:

od la roche posey zmatňující. Je právě super, že se po něm plet více nemastí. Tak jako mám třeba špatné zkuenosti s vichy.

Pořídila jsem si oční krém stejné značky. Zatím spíše jako prevenci před vrásky (někde jsem četla, že se doporučuje už od 20let) zatím v tom moc nevidím, ale snad je to učinné

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené