arrow
Neprodává v Bazaru

Často přemýšlím nad tím, jestli každodenní cvičení nemůže být spíše ke škodě než k užitku. Sama většinou každý den cvičím - pouze ale 20-30 minut a alespoň jednou týdně pak nějaká delší aktivita. Cvičím hlavně proto, že mě to opravdu baví a tak nějak to potřebuji. Říkám si ale, jestli by nebylo lepší hlavně pro tělo se alespoň 1-2x týdně k tomu odpočinku "donutit". Pauzu si dávám jenom, když jsem unavená nebo to nezvládnu časově. Jak často cvičíte a jaký na na to máte názor? Může být každodenní cvičení (ač jenom 20 minutové) opravdu škodlivé?

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

A co cvičíš? Pokud běh, kolo, eliptik tak určitě neškodí - jestli posilování tak bych si dávala pozor na to, aby si každý den necvičila totéž ale na střídačku - cvičím každý den hodinu a i více a cítím se lépe než kdy jindy . Pokud to nepřeháníš (což za 20 minut asi ne) - tak je to zcela v pořádku.
A dle mého tělo si samo řekne.

Já si myslím, že to je v pořádku, taky to tak děláme s mamkou Horší je spíše třeba každodenní sezení u počítače Takže jako koníčka to máš dobrý

arrow
profile_image
Elixabethe
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Tuhle otázku si také pokládám dost často. Já osobně si myslím, že cvičení každý den škodlivé není, pokud na to člověk fyzicky má tzn. pokud dva roky nic nedělám a pak to chci za dva mesíce vytrhnout, to v pořádnu není. Já sama jsem přes cvičení dvakrát, třikrát týdně dopracovala k hodince 5-6x za týden a jako přemíra mi to nepřijde. Pohyb miluju a když se do toho člověk nenutí, tak je to určitě jen ku prospěchu. Střídám bodystyling (hodiny ve fitku) s pilates a rotopedem doma a před dvěma týdny jsem konečně zase začala běhat a to je teď moje největší droga. Takže být tebou, tak v tom určitě pokračuju, dokud máš čas a chuť.

arrow
profile_image
PardGalen
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ke škodě to být může, ale také nemusí. Ono totiž hlavně záleží na tom jak se cvičí než jak často. Správné cvičení totiž slouží i k regeneraci a tělo si při něm odpočine víc než když nic nedělá. Dá se bez potíží cvičit i několikrát denně.

taky cvičím denně, denně tančím + rozcvička, ale není dobré denně posilovat, to dělám 5 x týdně , taky jsem si říkala, zda to není ke škodě..ale cítím se fajn takže to neřeším po porodu už mít tolik času pořád nebudu

arrow
Neprodává v Bazaru

Cvičím většinou podle bodyrock.tv nebo jiné podobné cvičení - každý den tam ale je něco jiného, jiné cviky, různé partie. Občas fitko,teď chci zařadit i běh. Zatím jsem s tím žádné problémy neměla, tak snad to bude i nadále v pohodě Taky zastávám názor, že tělo si samo řekne, jen mě občas znepokojili různé články, ve kterých popisovali každodenní cvičení jako škodlivé.

Cituji moniiik: jen mě občas znepokojili různé články, ve kterých popisovali každodenní cvičení jako škodlivé.

Na články kašli, tam píšou obecné "kecy". Jak už psaly holky nade mnou, záleží jak cvičíš. Pokud dle bodyrock a vybíráš si cvičení tak, že střídáš kardio trénink s posilováním anebo posiluješ každých 24 hodiny jinou partii, škodlivé to určitě není. Tělo potřebuje regenerovat, to je jasné, ale 20-30 min. denním cvičením ho nijak zvlášť nezatěžuješ

taky cvičím téměř každý den, bud na orbitreku, nebo aspon krátké posilování, někdy se musím nutit abych si udělala odpočinkový dne a necvičila nevím jestli je to škodlivé, ale tělo asi potřebuje odpočinek kvůli regeneraci svalů miluju ten pocit po cvičení, tak uvolnující

arrow
Neprodává v Bazaru

Já začínám běhat každý den 3km, teda 5x týdně. Od prázdnin jsem nic nedělala tak to je docela zahul, ale dari se. Snad mi to neuskodí.

arrow
profile_image
Jully
od 14. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

cvičení každý den je fajn, a vzhledem k tomu, že je to jen 20-30 minut, určitě to neublíží (tedy pokud nezatěžuješ pořád jen jedny a ty samé partie, a ostatní nic)

arrow
profile_image
Martinice
od 24. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lintu: Já začínám běhat každý den 3km, teda 5x týdně. Od prázdnin jsem nic nedělala tak to je docela zahul, ale dari se.

taky chci začít, musim se k tomu konečně dokopat běháš s někym? já bych potřebovala nějakýho parťáka, kterej mě "donutí". Když už se s někym domluvim, tak je i blbý to odříkávat a tak.

Cituji Lintu: Snad mi to neuskodí.

určitě ne

arrow
profile_image
Martinice
od 24. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

každodenní cvičení je škodlivé pro ty, co nějak moc dřou v posilce proto se říká že by se stejná partie neměla cvičit dva dny po sobě, ale svaly by se měly nechat zregenerovat. Takže takhle třeba posilujou jeden den břicho plus ruce, další den nohy, záda ... Ale ve tvém případě by to nemělo ničemu vadit

mě trošku zaráží jedna věc, když budu denně posilovat na břicho, nohy atd.. ty samé cviky, tak je to škodlivé,příp. neúčinné? vždyť těch cviků zas tolik není.. :-/

arrow
profile_image
netík
od 1. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Violett.ka: jeden den nohy - druhý den ruce a pak třetí den můžeš zase nohy. Nejde o ty samé cviky, jde o části těla které posiluješ. Já to mám tak že mám nohy a záda, druhý den ruce a ramena - břicho můžeš každý den (když se to nebude přehánět).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené