arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Silvestr se stejne slaví ve tmě, tohle bych neřešil A to solarko je zbytečnost, fakt

Cituji Patrik17: sakra, tak to jste mi teda moc nepomohli. tátovi se to neztratilo uplně. ale hodně se toho ztratilo. teď mu je 45 a občas má taky černou tečku na zádech nebo jednoho beďara na obličeji

Na genetické akné je podle mě jen roaccutane. Že nepomohlo trvaleji v pubertě je normální. Dala bych mu druhou šanci a po léčbě si pořádně užila mládí.

Mě sluníčko taky děsně pomáhá a vždy pomáhalo k pěkné pleti. Když pobývám delší dobu na slunci, je to fakt skvělé, nádherné... Ale není to trvalé řešení (pokud se nehodláš přestěhovat výrazně jižněji). Solárium mě osobně extra nepomáhalo.
Teď mi došla trpělivost a beru Roa. Věk 26 (a fascinujete mě hláškama, že se při léčbě nemažete krémem - asi jste fakt v plné pubertě).

arrow
profile_image
Patrik17
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kaja555: naposled měnim názor, na solárko teda fakt nejdu. zkusim znovu Roaccutane, pořádně si o tom s doktorkou promluvim. ještě zkoušim tu urinoterapii, zdá se to být humáč, ale já pro hezčí pleť udělam cokoliv. Kájo já jsem z toho magor, dneska jsem celej den byl tady na tomhle serveru a četl jsem různý témata. Každej řiká něco jinýho. Je to těžký. Jak jsem psal: jednou jsem se namazal krémem a vyskákalo mi 3x tolik pupínků, už se toho bojim. Takže musim použit něco speciálního.

Reaguji na Patrik17:
já pro pleť udělám taky cokoli. Klidně se usmažím na sluníčku až se loupu a není žádný pupínek. Ale to byla minulost. I když se na přiměřené slunce zas moc těším.
Njn, každý říká něco jiného a každý má na obličeji něco jiného a jinak mu pleť reaguje.
Pokud půjdeš na Roa, maž se např. mlíkem Excipial Hydrolotio, tam je taky močovina, pokud jsem to pochopila správně. Fuj. Ale hydratuje to tak pěkně akorát, bez mastnoty. Může Ti to napsat doktorka.
Než odběhnu z tématu solária, ještě se chci sama sobě zasmát, protože mám doma obličejové solárium, které nedělalo vůbec nic, ani neopalovalo (ale mě moc neopaluje ani běžné solárium v salonu - chytám pomalu). Jen tu kůži prohřálo - což není zlý, všechny procesy v prohřáté pokožce běží rychleji. Mě dokonce pomáhá hodně teplá sprcha zakončená studenou. To jsem pak parádně vyhlazená.

arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Teď mi došla trpělivost a beru Roa. Věk 26 (a fascinujete mě hláškama, že se při léčbě nemažete krémem - asi jste fakt v plné pubertě).:

Myslis pri lečbě s ROA?

No nevím jestli je dobrý obličej s akne nějak zahřívat.. ja si ho umývam treba jen vlažnou vodou a opatřeně osuším... a žadný kremy, nic.. čiste jen ROA...

Cituji Patrik17: naposled měnim názor, na solárko teda fakt nejdu. zkusim znovu Roaccutane, pořádně si o tom s doktorkou promluvim. ještě zkoušim tu urinoterapii, zdá se to být humáč, ale já pro hezčí pleť udělam cokoliv. Kájo já jsem z toho magor, dneska jsem celej den byl tady na tomhle serveru a četl jsem různý témata. Každej řiká něco jinýho. Je to těžký. Jak jsem psal: jednou jsem se namazal krémem a vyskákalo mi 3x tolik pupínků, už se toho bojim. Takže musim použit něco speciálního.

Myslím, že ses rozhodl dobře, solárko opravdu není dobrá volba.
Urinoterapii jsem na akné zkoušela, ale nevydržela jsem to, co je ale pravda-vyléčila jsem tím ošklivou bradavici na ruce, potírala jsem poctivě močí a vypadla i s kořínkem, zbyla jen jizva, hihi takže tohle fungovalo, ale mažte si pořád moč na obličej že na ruku mi to nevadilo.
Pokuď budeš brát Roaccutan, tak by sis pusu určitě mazat měl, je nesmyl nepoužívat nic, ale záleží co, asi nejlepší je nějaký nemastný hydratační krém, nebo jak tu psala Kája, Excipial hydrolotio, ale ten se mi zdá trochu mastnější, ale určo se mazat!
Běž k doktorce a zkonzultuj s ní ten Roaccutane.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych klidně do solárka občas zašla, třeba 2-3x do měsíce na pár minut a uvidíš, jaké budou výsledky. Z mého pohledu je to menší zlo než se cpát silnými antibiotiky, kamarádka brala roacutane a musela přestat, pleť se ji sice zlepšila ale věčně ji bolela hlava a kůži měla i přes pravidelný pitný režim přesušenou, rty popraskané...a ostatní možné vedlejší účinky taky nejsou žádný med. Jak tu někdo psal, že je solárium plné bakterií - blbost, solárium jako zdroj UV mikroorganismy ničí, což si myslím bude jedním z důvodů, proč pomáhá na akné.
Tobě je 17, takže se ti pleť určitě během let zlepší, do té doby se mi zdá solárko jako přijatelné řešení

Cituji FiFa20: a žadný kremy, nic.. čiste jen ROA...

už je to lehce mimo solária, ale odpovím. Každý jsme jiný. Já kdybych se nemazala krémem i před Roa, tak se cítím jak mumie. Při léčbě si absenci krému ani nepředstavuju.
K tomu prohřívání - mám zkušenost, že v teplých oblastech, i když se vyhnu slunci, pleť nedělá takovou paseku, ale možná je to i pocením (ale někomu to škodí) i větším příjmem tekutin, vše dohromady. A střídavé sprchy se mi zdá taky aktivují fyziologické fce pokožky.

A myslíte, že solárko má stejné dezinfekční účinky jako slunce? asi ne, co? (ptám se do budoucna)

Cituji ILChazz: blbost, solárium jako zdroj UV mikroorganismy ničí, což si myslím bude jedním z důvodů, proč pomáhá na akné.

to jsem si jistá u slunce, ale takhle uměle nevím. Ono se tam "peče" x lidí před tebou a zažila jsem i provoznu, kde to po použití zákazníkem neočistili a hned šel další. Ale jasný, že sterilní není asi nic.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Kaja555: to jsem si jistá u slunce, ale takhle uměle nevím.

Právě že UV se používá ke sterilizaci vody, prostorů v laboratořích atd, denní svit by to fakt nezvládl Proto je solárko nebezpečnější, víc UV=větší riziko. Já jsem byla v solárku jen párkrát ale můžu ti říct, že kdyby to solárko po každém nečistili, tak už tam nikdy nepáchnu :-!

arrow
profile_image
danielka111
od 29. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

nevím co je zdravější...jestli si zajít jednou nebo 2x na 5 minut do solárka a nebo brát uz po několikáté ROAC...jasný solárko není řešeni dlouhodobé,ale jak vidíte to roac. taky nemusi byt...

arrow
profile_image
FiFa20
od 17. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na danielka111:

To že předepisuje ROA špatně je ale jiná věc.... Ona mu to předepsala když mu bylo 15,16 let nebo co, tedy v pubertě, což je uplná blbost, když mu pracujou hormony, takže tohle je zavádějící. Až mu to napíše ve 20ti letech, tak bude mít po první, max po 2. várce klid.

Solárko není řešení žádný.. taky mi přijde že mám v létě hezčí plet, ale to je tím, že červený fleky jsou mín videt na opálené ( hnedé) než na neopálené (bíle)

arrow
profile_image
dasha6
od 2. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Kaja555: Pokud půjdeš na Roa, maž se např. mlíkem Excipial Hydrolotio, tam je taky močovina, pokud jsem to pochopila správně.

Je tam močovina-urea a dokonce jsou dva druhy:
Excipial U Hydrolotio-méně urey
Excipial U Lipolotio-více urey
Mám ten první a je to nejskvělější krém, co jsem kdy měla (a i teda na obličej). Myslím, že až začneš zase s R. ,a jestli budeš potřebovat mazat, tak tohle je skvělý.

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na FiFa20:
Nj, ale taky se může stát, že než mu bude 20 se pleť uklidní a akné se samo vyčistí, do té doby co? Jestli Patrikovi sluníčko akné odstranilo (a tím myslím fakt odstranilo-jak sám psal, ne že jen nebylo díky tmavé kůži tolik vidět), tak existuje reálná šance, že solárko bude mít podobný účinek. A až se srovnají hormony tak nebude ani to solárko potřebovat

arrow
profile_image
ILChazz
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na dasha6:
S ureou má dobrou řadu taky Eucerin, sice dražší ale zdá se mi hodně kvalitní

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené