arrow
profile_image
Patrik17
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, nejdříve bych Vás chtěl seznámit se svým příběhem. Jsem kluk, je mi 17 let, akné mě trápí zhruba od 14ti. V té době jsem měl akné hlavně na čele, na zádech a na hrudníku. Nejdřív jsme s mamkou vyzkoušeli plno kosmetiky z lékárny, drogerie. Samozřejmě nic nepomohlo. Jednou mě obvodní lékař poslal k odbornému poradci na akné. Od té doby tam chodím. Lékařka mi začala předepisovat různé léky (Locacid, Retin A, Eryfluid, Differine, antibiotika atd.) vyzkoušel jsem snad vše, nic mi nepomohlo, maximálně se to na chvíli zlepšilo a potom zase rázně zhoršilo. Taky jsem bral Roaccutan. Už nevím, bral jsem ho asi půl roku, pokožka strašně suchá, jednou jsem to namazal nějakym krémem co jsme měli doma a tim se mi to strašně zhoršilo, tak jsem to radši nemazal. Teď už vím, že jsem si měl koupit nějaký pořádný hydratační krém, který nepodporuje akné. Bral jsem ho i v době, kdy bylo sluníčko a ikdyž bych neměl, tak jsem se hodně chodil opalovat, ale to už jsem měl tu nejnižší dávku. Pleti to nevadilo. Pleť se mi den ode dne nehorázně zlepšovala, potom jsem šel na prohlídku, samozřejmě si lékařka myslela, že to bylo Roaccutanem, ale já si myslím, že Roaccutan mi pomohl jen málo. Lékařka mi ještě řekla, že někde 75% akné by se už nemělo objevit. Ještě když jsem na to sluníčko nechodil, nevypadalo to na obličeji moc hezky. Přes velké letní prázdniny jsem se FURT válel na sluníčko a efekt byl vynikajicí. Na celém tělě jsem byl bez jediného beďara a byl jsem strašně rád. Rád jsem se koukal do zrcadla, fotil jsem se a tak. Tipoval bych, že se mi za měsíc udělali tak 3 beďary. No a skončilo léto, žádné sluníčko a na pleti jsem uplně viděl, jak se zase začala mastit a pomalu mi vyskakovali ty zmetci. Šel jsem k doktorce, předepsala mi differine, tak jsem to zkusil. Nic. Už jsem z toho zas každej den ve stresu. Teď to mam hlavně na tvářích a trochu na čele. Vypadam strašně. Bojim se chodit do společnosti. Lidem se pořádně nedokážu podívat do očí, však to znáte. Tak jsem si řikal, že když mi strašně pomohlo sluníčko, co takhle zajít do solárka? Jenže musim jít až za chvíli, protože differine jsem sám vysadil teprv před týdnem, tak abych se nespálil. Taky jsem četl o léčbě močí. Tak mezitim zkusim todle. Dneska ráno jsem si poprvé napatlal xicht svou vlastní močí ://. Uvítám každou radu, všechno co napíšete. Jinak si myslím, že jsem krásný kluk. nesnášim akné a už se toho chci zbavit, mam z toho stres celej den, jsem troska! Poraďte prosím. Díky

Tím ale nevyřešíš problém akné. Jen ho na dobu navštěvování solária zakryješ. Navíc to chceš chodit do solárka po zbytek života? A v létě se smažit na slunci? To taky není zrovna extra zdravé. Holt někomu se to po Roa vrátí, tak bys mohl podstoupit druhou léčbu.

arrow
profile_image
Patrik17
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mishka999: no právě, že mně to to slunce v létě nezakrylo, ale uplně vyléčilo. Nejde o žádný opálení. Už nechci dál čekat. Já vim, že to neni zdravé, ale už prostě nevim, jak si pomoct. Piju hodně vody, takže bych tu pleť neměl mít vrásčitou díky slunci.

Reaguji na Patrik17:
Nejde o vrásky, prostě to není dlouhodobé řešení problému.

arrow
profile_image
ZuziZuzana
od 13. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přítel chodí do solárka tak 2x do měsíce a po akné ani památky. Dělaly se mu pupínky na zádech a tohle mu fakt pomohlo. Není to sice dlouhodobé řešení, ale pomáhá.

arrow
profile_image
Patrik17
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mishka999: Takže začít opět brát Roaccutan, ikdyž mi poprvé nepomohl. Zas půl roku trpět a schovávat se a pak zjistit, že zase nic?

arrow
profile_image
face
od 3. 1. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dřív jsem chodila do solárka, pleť jsem měla fakt pěknou, hrozně mi to pomohlo. Ale.. Kde jsem na to měla pořád brát peníze, že ? No takže, ač jsem nechtěla, tak jsem tam přestala chodit a samozřejmě se mi pleť hned začala horšit. Jak píše mishka, je to jen dočasné řešení.

Cituji Patrik17: Takže začít opět brát Roaccutan, ikdyž mi poprvé nepomohl.

Proč si myslíš, že ti nepomohl? Protože si myslíš, že to bylo jen sluncem? Někdo holt musí podstoupit léčbu Roa i dvakrát. Pročti si zde ještě témata o životosprávě při akné, jsou jich tu desítky.
Navíc je ti 17, takže bych hodně z toho přisuzovala i pubertě, v pozdějším věku se může plet zklidnit.

arrow
profile_image
hakatoo
od 25. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Solárko pomáhá, ale je to fakt jen dočasný, jak píšou holky .
Já na akné používám takovej "zelenej krém" od značky Tarani, je to přírodní indická kosmetika. Když cejtim pupinek pomazu a do rana ani stopa. Jen ti to misto jako by vysusi. Ale já akné netrpim, takže nevim ejstli to fuguje pro tolik pupínků

mně osobně také pomáhá solárko... nemám sice klasické akné, ale tu a tam se mi nějaký začervenalý pupínek udělá.
Já jsem rozhodně pro solárko .

arrow
profile_image
Patrik17
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

no a taky by bylo dobrý pochopit, že já na sebe nemůžu patlat nějakej make - up, jak to dělají holky, ani brát antikoncepci! tak já fakt nevim co teď...

Reaguji na Patrik17:
...tak jsem na tom podobně,ačkoliv jsem neměl hnisavé akné trpím na ucpávání pórů hlavně vprostřed čela(bílé hrbolky).a taky se bez mučení přiznám že ačkoliv jsem bral roacc. sem tam jsem si sedl na lavičku na slunko nebo stačila i krátká procházka a pleť mírně zčervenala druhý den šla no hněda,pory byly čisté,stažené a celá pleť na čele vyhlazená kompaktní takže ačkoliv má být roacc. vs. slunko tabu u mě a vidím že nejen u mě je to zázrak
...naproti tomu solárko nikdy stejný účinek nemělo,pleť sice opálí ale tím soustředěným teplem (i přes čištění je v něm plno bakterií,kolik lidí se v něm denně vystřídá), uvolní pory a kdo má náchylnější pleť k zanícení mu spíše uškodí

arrow
profile_image
Patrik17
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na mishka999: mám to po tátovi, bavil jsem se s nim o tom. V mých letech měl to samé. Zkus se vžít do mojí situace. Je mi 17 (za 3 měsíce 1, chci si užívat života. 4 roky jsem žil tak na 10%. Sebevědomí na 0, proto si ani nemůžu najít holku.

arrow
profile_image
Patrik17
od 28. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na prorsum: souhlasím, ale já jsem spíš četl, že snad všem lidem to na akné pomáhá. Mají to napsané i na stránkách solárních studií.

Cituji Patrik17: V mých letech měl to samé.

A pak? Jak to řešil? Solárkem asi ne

Cituji Patrik17: Zkus se vžít do mojí situace. Je mi 17 (za 3 měsíce 1, chci si užívat života.

Já bojuju s akné už 14 let, tak se zkus vžít ty do té mojí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené