Cituji panda08: Ostatně rodinné právo je celkem obsáhlé a roiče mají k dítěti mnoho povinností

No například dítě má ze zákona nárok na stejnou životní úroveň jakou mají jeho rodiče což se dá vykládat tak,že koupím si Porsche a dítě mě dá k soudu bo ho chce taky.....to jsem valila oči co vše rodič fakt musí až někdy k smíchy nebo k zoufalství.

Cituji panda08: Očividně to znamená něco jiného, než si myslíme

ale google nic neukázal

arrow
profile_image
PaniXY
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na panda08:
Z nikoho jsem vo.la dělat nechtěla, jen tu šíríš věci, které nejsou pravda. Zbavit se vyživovací povinnosti nejde, dokonce i kdyby o tom třeba sepsali dohodu, tak je neplatná. Vyživovací povinnost rodičů k dětem trvá do doby, než je dítě schopno se samo živit, což je nejčastěji do okamžiku ukončení studia. Otec zakladatelky, tedy již nemá povinnost ji vyživovat, pokud jí na výživném něco dluží (jako, že jsem pochopila, že dluží), tak to může žádat až tři roky zpětně. Výživné je soudem určeno právě tak, aby byla zachována stejná úroveň rodiče a dítěte, pokud se změní, žádá se o zvýšení...ale u zakladatelky už zpětně zvýšit nejde. Pokud začne znovu studovat, podá opět návrh na soud, a ten podle konkrétních okolností posoudí, zda se vyživovací povinnost obnovuje nebo ne.

Jinak vymazat rodiče z rodného listu opravdu nejde, ani jinak se jich "právně" zbavit....

arrow
profile_image
LucaSmuca
od 15. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No, táta má asi 4 byty které pronajímá, velký barák apod.
Ale všechno je to napsané na jeho tátu, mého dědu. A taky přiznává hrozně málo peněz, nebo jak se tomu nadává. A já po něm nechtěla zas tak moc, prostě jen pár peněz, abych nemusela mít dvě práce a nemít žádný čas na školu, na nic
A když jsem tohle jednou říkala paní na sociálce, tak mi řekla, že uděláme tohle vyloučení z péče rodičů. Tak jsem šla na úřad, tam to zas probírala s jinou paní a sepsaly jsme ten kus papíru, který mě dovedl až k tomu soudu, který se bude konat v pondělí.
Napadlo mě taky zavolat tátovi a vyřešit to mimo soudně. Ale já už to zkoušela tolikrát, že stejně vím jak to dopadne

Cituji panda08: když se nad tím ale zamyslíš..tak vlastně tohle pravidlo existuje pro lidi, jako je zakladatelka!

Zletilé dítě lze vydědit,takže pak už nevyrazí nic ani "násilím" ,rodinné právo je ale skutečně potřeba pro nezletilé děti.

Cituji LucaSmuca: táta má asi 4 byty které pronajímá, velký barák apod.
Ale všechno je to napsané na jeho tátu, mého dědu

Takže tvůj otec vlastně nemá nic.

Cituji LucaSmuca: že uděláme tohle vyloučení z péče rodičů. Tak jsem šla na úřad, tam to zas probírala s jinou paní a sepsaly jsme ten kus papíru, který mě dovedl až k tomu soudu

Co by mělo být výsledkem "vyloučení z péče"?Co to bude znamenat pro tebe?

arrow
profile_image
PaniXY
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: Zletilé dítě lze vydědit,takže pak už nevyrazí nic ani "násilím" ,rodinné právo je ale skutečně potřeba pro nezletilé děti.

Vydědění podle našeho právního řádu není vůbec jednoduchá záležitost, a v podstatě téměř vždy je napadnutelné. Vztahuje se až poměry po smrti rodiče, nemá vliv na jeho vyživovací povinnost za života.

arrow
profile_image
LucaSmuca
od 15. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Laky:
No, teď mi bude muset dávat nějaké peníze - když budu studovat. Což bych ráda ale nezvládnu mít při studiu dvě práce. A jelikož jsem na intru a potřebuju něco jíst apod. peníze potřebuju.

arrow
profile_image
PaniXY
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LucaSmuca:
A tvůj otec už má od soudu stanovené nějaké výživné? Třeba když se vaši rozváděli..

Cituji LucaSmuca: teď mi bude muset dávat nějaké peníze - když budu studovat

Pokud žádáš o jakési vyloučení z péče rodičů,tak se obávám,že pak už ti právě nedá ani korunu.

Cituji LucaSmuca: jelikož jsem na intru a potřebuju něco jíst

Psala jsi,že tě vyhodili z VŠ,tak na jakém intru jsi?

Cituji panda08: tak vydědění dítěte není vůbec žádná sranda

Vím,že to není jednoduché nicméně to není nemožné

Cituji LucaSmuca: teď mi bude muset dávat nějaké peníze -

Nejdeš náhodou k soudu kvůli dlužnému výživnému?To by bylo logické.

arrow
profile_image
marilyn
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji panda08: a co dálkové

při dálkovém studiu se mnohem hůř dokazuje, že je dítě nezaopatřené a soustavně se připravující na výkon povolání...je to totiž víceméně proti povaze dálkového studia...a i kdyby se tohle prokázalo, nevím, jestli to platí u alimentů, jediný, co o tom vím je, že to platí na sociálce (sirotčí důchod např.)

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na panda08: Nepíšeš pravdu! Rodiče a to oba mají povinnost podílet se na výživě svých dětí do té doby než jsou schopné se o sebe živit sami! Žádná hranice 26 let tam není.
A co se týká slečny, tak já mám poněkud jiný názor, protože těch slov, že to ta macecha...jsem slyšela docela dost a když jsem pátrala po tom jaká je skutečnost, tak většinou právě ta macecha na tom neměla žádný přímý podíl. Jediné, co by se většině dalo teoreticky vytknout, je to, že otec měl funkční rodinu, kterou v takové podobě dříve nepoznal a v důsledku toho si uvědomil, že jeho děti jsou například jen líné vyžírky a začal podle toho jednat.
Tím neříkám, že jsou všechny děti takové..., ale je jich většina a to, že je to z větší části prací jejich matek, na tom zase tak moc nemění, protože často je to prostě boj, který toho otce už nebaví a chce mít klid.
K těm víkendům, že si slečna chtěla odpočinout a otec jí nutil v šest ráno nebo v kolik sekat trávník apod...vyznívá to, jakoby se tam měla sedřít.., ale upřímně tomu ani slovo nevěřím, protože tohle prostě otcové, kteří si děti k sobě berou, nedělají. A to jestli a po právu chtěl, aby přiložila ruku k dílu, když tam chce být, není nic na co by neměl právo. A jí se to zda macecha něco o víkendu dělá nebo ne, naprosto netýká.. a z toho co čtu..tak pochybuji, že slečna například o tom víkendu vaří, pere, uklízí běžné věci apod...pak se snadno říká, že jen válí šunky.

K soudu musí doložit vše a pokud studuje, musí doložit i doklad o studiu. Jestliže pracuje a nepřizná to..protože to je obvykle bráno jako fakt, že je schopna se sama živit....může být zažalována za trestný čin bezdůvodného obohacení. No a z toho jak píše, jestli to musí nebo nemusí přiznat....radši už nic psát nebudu. Na takovéhle rádoby chudinky jsem čím dál víc alergická.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Filinka: Fifinka a jiné..holky co to píšete za kraviny?? Ať už mám na slečnu názor jaký chci. Tak žádný soud neurčí výživné dítěti, které již pracovalo, pokud proto nevznikly opravdu závažné důvody a vzhledem k tomu, že slečna již má ukončené vzdělání se kterým je schopna se živit, tak studium na vysoké škole v takovém případě nebude bráno jako důležitý důvod.

Navíc fakt, že chce přerušit s otcem veškeré styky může a pravděpodobně bude bráno tak, že by ..i kdyby studovala nepřetržitě...placení výživného bylo v rozporu s dobrými mravy a tak by jej buď přiznal v nejnižší možné míře a nebo vůbec.

Výživné zletilé dítě nemůže žádat zpětně nikdy!!

Pokud vznikl dluh na výživném, tak povinný rodič má povinnost jej doplatit a k tomu jsou určené nástroje.

arrow
profile_image
LucaSmuca
od 15. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak myslím, že zde zazněly všechny možné názory.
Ještě jednou díky všem za rady a pomoc.
Ale trochu mi vadí že se to začíná stáčet do trochu jiného světla a vypadám tu jako chudinka y vyžírka. I přesto všem díky za názor.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené