arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj všichni,
zajímalo by mě, zda prarodič může k soudu podat žalobu, ve které chce, aby směl vídat svého vnuka/vnučku. Co když někdo má opravdu špatné vztahy se svým rodičem a chce zamezit úplnému stýkání? Která strana uspěje?
Nedávno jsem o tom mluvila s kamarádem, jehož rodina řeší stejný případ. Dědeček podal žalobu k soudu, aby směl vídat svou vnučku a bylo mu přiděleno vídání každý týden. Rodiče dcerky to samozřejmě nemohou přenést přes srdce a nesouhlasí s tím. Navíc pokud ji prý nevydají z jakéhokoliv důvodu, hrozí jim pokuta až 50tisíc. Chci se vás proto zeptat, zda s tím některá máte zkušenosti, k čemu soud přihlíží a podle jakého zákona se vlastně řídí?
Děkuji všem za postřehy.

arrow
profile_image
Goldenhair
od 25. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

zákon o rodině?

soud rozhodne ve prospěch prarodiče, pokud se prokáže, že to dítěti prospívá, je to individuální a dlouho se to zkoumá a řeší

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

otázka je, proč by tím vnoučata měla trpět (jako, to, že si dcera nerozumí s matkou přece neznamená, že dítě přijde o babičku) - osobně si myslím, že tyto děti nemůžou za spory, které jsou v rodině, a pokud dítěti vztah s prarodiči prospívá, tak nevidím důvod, proč se nevídat - proč vlastní nenávist řešit přes děti

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já jsem se spíš pozastavovala nad tím, že je vídání určeno na každý týden. Přeci jen i vlastnímu otci přidělí soud vídání jednou za 14 dní.

Cituji matadi: nevidím důvod, proč se nevídat - proč vlastní nenávist řešit přes děti

s tím souhlasím, myslím, že pro ty rodiče je to spíš nepochopitelné v tom, že se obávají, že ze strany prarodiče budou před dítětem pomlouváni a také proto, že se i nadále se svým rodičem prostřednictvím předávání dítěte musí setkávat.

Ano, prarodiče mají opravdu právo ze zákona na vídání svých vnuků/vnuček. Teď ale nevím, který paragraf to je.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Edie Sedgwick: A nevíš, od jakého roku dítěte mohou o něco podobného zažádat? Přeci jen, jak prospěšnost mohou zkoumat u malinkého dítěte?

A co když to to dítě nechce? Co když si babička bude vynucovat kontakt s vnoučetem(6let), ale to to bude odmítat a bránit se? Může potom trvat na kontaktu?

arrow
profile_image
Etenité
od 6. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Soud může styk s prarodiči i zakázat, pokud je to v zájmu dítěte. To asi posuzuje psycholog nebo jiný odborník. Nejdůležitější je vždy zájem dítěte. Důvodem nemůže být to, že se děti s rodiči nechtějí setkávat.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Etenité: zájem dítěte

Chudák dítě, už vidím, jak ho tahají od psychologa k psychologovi..To rozhodně pro malé (třeba osmileté dítě) není prospěšné...

Reaguji na doremi:
Rodiče se o ni starají dobře, je to krásná holčička a řekla bych, že jí nic neschází...Právě proto mě zaráží, že se každý týden musí vše podrobit dědečkovi a zrušit veškeré plány. Představte si, že by na ten den vyšly třeba Vánoce...A to míchání prarodičů do výchovy je kapitola sama o sobě...Ve vlastní rodině má dítě nějaký řád a pravidla a přijde k prarodičům a tam ho třeba učí úplně jiným zvykům a výchově.... I když u rozvedených párů je to někdy podobné..

Cituji Mia_Sofia: Chudák dítě, už vidím, jak ho tahají od psychologa k psychologovi..

No mě bohatě stačil ten případ holčičky, která odmítala kontakt s otcem, který si to soudně vynucoval a proto ji zavřeli na psychiatrii.
Proto se obávám, že podobně si to může vynucovat i prarodič
Někdy mi ty soudní rozhodnutí připadají úplně postavené na hlavu, jako když paní Krajníkové odvezli děti do Argentiny, můj známý u toho odejmutí dětí byl a bylo to naprosto šílený jak křičely a nechtěly od mámy.
Kdyby měla něčím takovým projít moje dcera, jen proto, že si ji vynucuje někdo, ke komu nechce, tak ho snad vlastnoručně přejedu.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji prskafka: proto ji zavřeli na psychiatrii.

Cože? to snad není pravda...Jako tu holčičku zavřeli na psychiatrii?!

Cituji prskafka: Kdyby měla něčím takovým projít moje dcera, jen proto, že si ji vynucuje někdo, ke komu nechce, tak ho snad vlastnoručně přejedu.

Já snad taky..Ta soudní rozhodnutí někdy nechápu, s prospěchem dítěte to nemá často nic společného.Je to ale věc, která se vážně může stát každému z nás...bohužel.

Co když si budu myslet, že dědeček nebo babička je alkoholik a na můj vkus, pokud pije třikrát do týdne alkohol ve větší míře, je to prostě hodně a nebudu chtít své dítě takovému člověku půjčovat + opravdu špatné vztahy v rodině? On si stýkání ale přesto vynutí, protože mu ten alkohol nikdo neprokáže...? Nechci ani domýšlet..

Cituji Mia_Sofia: Cože? to snad není pravda...Jako tu holčičku zavřeli na psychiatrii?!

Už je to nějakou dobu zpátky, otec si to vynucoval, holčička k němu nechtěla (odhaduju tak desetiletá, nechci kecat) a tak jí nařídili "ústavní léčbu" nebo co to mělo znamenat.
Ve zprávách byly záběry jak se loučí s tou matkou a brečí že nikam nechce, tuším že tam byla pár týdnů, jak se to vyvíjí teď, nevím.
Zavřít by spíš měli toho otce když to nechá dojít tak daleko, takhle si prosazovat svoje zájmy a práva za každou cenu a lámat to přes koleno, to ho to dítě bude nenávidět ještě víc.

Sice má na svoje dítě právo, ale když vidí, že z něj má holka hrůzu, tak proč takhle tlačit na pilu?

Cituji Mia_Sofia: On si stýkání ale přesto vynutí, protože mu ten alkohol nikdo neprokáže...?

Já myslím, že to by dokázat šlo, ne?

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji prskafka: to ho to dítě bude nenávidět ještě víc.

přesně to jsem chtěla napsat než jsem si to přečetla..To je hnus teda..co to je za hajzla a hlavně co to je za pošahané zákony..To se stalo u nás? Chudák dítě..to má na celý život..

Cituji prskafka: Já myslím, že to by dokázat šlo, ne?

Podle mě docela těžko..jak soud určí hranici, kdy je alkoholu ještě v míře a kdy už moc? Mně se to může zdát hodně a soud může říct, že je to ještě v mezích. A navíc může prarodič zapírat.. Ale podle mě už je i docela na pováženou, když si starší člověk v důchodu jen tak rozdělá láhev vína a u televize ji vyzunkne...a takhle třeba dvakrát do týdne. Chápu u zábavy apod., ale doma o samotě moc ne...A navíc když to potom to dítě vidí (a cítí), tak to potěš..

arrow
profile_image
Etenité
od 6. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Mia_Sofia: Chudák dítě, už vidím, jak ho tahají od psychologa k psychologovi..To rozhodně pro malé (třeba osmileté dítě) není prospěšné...

No jo, jenže kdo by to měl posoudit? Rodič? Soudce? Prarodiče? Ano, jsou také špatní psychologové, ale to jsou třeba i doktoři, učitelé nebo sociální pracovíci. Přesto je považujeme za odborníky. Normální psychologické vyšetření (rozhovor v hezkém prostředí) dítěti nemůže ublížit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené