arrow
profile_image
Guernica
od 1. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím!
Již několik let se trápím s výběrem správného šamponu. Cca před 5 lety jsem přešla na používání přírodní kosmetiky, hodně sleduju složení. Bohužel stále nemůžu najít vhodný přírodní šampon.
Když se podívám na starší fotky, měla jsem krásné, objemné, nerozlítané vlasy. Vím, že za to mohly i silikony, ale prostě jsem se s nimi mohla pyšnit. Pak mě zničehonic začala jednou příšerně svědit hlava, objevily se lupy, maštění, a já přešla na přírodu.
Bohužel od té doby mám problém se splihlými, mastnými vlasy, které vypadají stále neupraveně, bez života. Zkoušela jsem Urtekram, Bione, Weledu, Alverde, Alterru...., teď mám So´Bio etic, ale je to stále to stejné + se nemůžu zbavit lupů.
Uvažovala jsem, že prostě do délek budu používat klasický silikonový kondicionér. Ale nevím, jestli tím celou vlasovou péči nepošlu do šípku. Řešíte/řešili jste podobný problém? Co vám pomohlo? Klidně ocením tip na masky, vitamíny,....

Nepíšeš jaké máš své vlasy.Pokud je barvíš tak přírodní kosmetika s nimi nic nesvede.Já používám tzv zdravější chémii.Šampony profi značek,které neobsahují silikony. Ale ne každý šampon Ti sedne.Prostě to chce hledat podle toho jaké máš vlasy: normální,suché,jemné...

arrow
profile_image
Guernica
od 1. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na KrásnéToulání: Je pravda, že barvím no To je jedna z mála chemických věcí, které jsem ještě neodbourala.
Jinak mám vlasy takové, že u hlavy jsou mastnější, u konců sušší. Jsou docela husté a těžší.

Reaguji na vomackova85:
Na Yves Rocher už jsem se někdy dívala, ale vím, že mi ve složení něco nesedělo, už nevím co to bylo. Ten kondicionér od Nivei ale předpokládám, že má stejně taky silikony ne?

arrow
profile_image
pixiegirl
od 1. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Řešila jsem, resp. řeším to samé, když mě zrovna v návalu amoku napadne vyzkoušet neosvědčený šampon. Nevím, čím by to mohlo být, zda nějakou látkou, která nevyhovuje, nebo zda jsou pěnivé složky některých šamponů tak jemné, že to vlasy pořádně neumyje. Tudíž ti bohužel nepomůžu tuto záhadu objasnit, protože sama v tom plavu a šampony zkouším stylem pokus omyl (a že některé omyly bývají sakra drahé ), ale doporučím ti šampon, ke kterému se tak cca poslední rok s pokorou vrátím vždy, když si vlasy rozharaším nějakou novinkou. Jsou to šampony od značky Logona, zkoušela jsem více variant (pro jemné/normální vlasy, pro lesk apod.) a jsou tedy všechny víceméně stejné, ale stejně dobré, takže mohu doporučit jakoukoli řadu.
A k rozhodnutí používat jen silikonový kondicionér - nevím, jestli je to moc dobrý nápad, neboť podle mě přírodním šamponem silikony nevymyješ, takže tě buď čekají splihlé délky, nebo budeš muset čas od času stejně sáhnout po sulfátech.

arrow
profile_image
Guernica
od 1. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na pixiegirl:
Díky za odpověď. O Logoně už jsem hodně uvažovala, ale zatím jsem nekoupila. Cena je trochu vyšší, tak jsem stále rozmýšlela.
Ale o tom utrácení mi mluv Já mám doma "omylů" celou koupelnu, kdyby na to ta pleť a vlasy aspon vypadaly

arrow
profile_image
pixiegirl
od 1. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Guernica: Mně ty šampony opravdu vyhovují, kupuju je v půllitrovém balení, tady v Německu to vychází celkem za hubičku v poměru cena/množství/výkon/výdrž
Největší fail za poslední měsíce je šampon od Faran, ten jsem s pláčem dala muži, aby ho dopoužil. Ještě že on skoro žádné vlasy nemá, takže je mu v podstatě jedno, co si na ně patlá

arrow
profile_image
Gatita
od 13. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Toto zrovna řeším taky. Vyhovuje mi šampon (a nebojím se použít ani sprcháč místo něj) od 100% Pure. Bohužel v zemi, kde jsem, se sehnat nedá a nabídka přírodních věcí je tu tristní. Už jsem tak zoufalá, že uvažuju nad klasickýma drogérkovýma šamponama, protože takhle už se stydim vylézt ven a vlasy vypadaji příšerně i hned po umytí. Weleda, Santé, hrůza. A to je maximum přírody, co se tu dá sehnat. Jinak od Yves Rocher jsem taky kdysi měla nějakou bio řadu a byl to stejnej děs.
Ještě krásně mi vlasy umyjí tuhé šampony od Lush, hlavně Trichomania. Ale jsou s SLS, a to mé pokožce na hlavě dělá neplechu

arrow
profile_image
Guernica
od 1. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji pixiegirl: šampon od Faran

Na ty jsem se dívala na Biooo, protože mi byly hodně sympatické složením, že vlastně nekupuju vodu. Jsi asi první, co říká, že hrůza, to jdu od toho za tu cenu

Cituji Gatita: tuhé šampony od Lush,

Na Lush jsem začínala svoje "přírodní" období. To bylo v době, kdy jsem se ještě tolik nevyznala ve složení a ta značka mi byla (a stále je) blízká i svým postojem ke zvířatům atd. Měla jsem šampuk New, který mi dělal krásné vlasy, ale po pár měsících opět začlo hrozně svědění, mastnota atd., asi už jsem sulfáty tu hlavu vysušila, podobně jako ty.

arrow
profile_image
pixiegirl
od 1. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Guernica: Taky jsem na Faran ještě nečetla negativní recenzi, s tím jsem do toho šla, jakouže skvělou péči nedopřeju svým vlasům. A bylo to snad to nejhorší, co jsem si na vlasy dala. Při úplně prvním použití jsem si pochvalovala, že šampon vzhledem ke svému složení skvěle pění, že to bude pecka. Vlasy vypadaly po uschnutí jak cancoury, u kořínků mastné, objevily se mi druhý den lupy a hlavu jsem si drbala celé hodiny, jak kdybych měla vši. Navíc je šamponu hrozná spotřeba, použila jsem ho dvakrát a skoro půlka lahvičky byla pryč. Já chápu, že každému vyhovuje něco jiného, ale tohle byl úplný opak toho, o čem jsem na různých blozích četla. Ale nutno dodat, že já mám vlasů hodně, jsou husté a dlouhé, třeba jsou ty šampony vhodné spíš pro vlasy jemné. Každopádně mě tahle zkušenost odradila od celé značky a Faran už dlouho nechci vidět

Píšeš, že

Cituji Guernica: mě zničehonic začala jednou příšerně svědit hlava, objevily se lupy, maštění, a já přešla na přírodu.

. A od té doby jsou problémy ...
Čas od času se stane, že nějaký šampon pokožce nesedne ( u mne za poslední roky Tigi Extreme Straight nebo černá řada Gliss kur ) - ale přijde mi škoda hned zavrhnout vše, co není přírodní a místo toho trpět zplihlé vlasy bez života. Přírodní přípravky jsou podle mne snad jen pro lidi, co si nebarví vlasy - neznám nikoho, kdo by měl chemicky barvené ( nebo snad odbarvené ) vlasy a byl by s něčím přírodním spokojen. Zkusila bych dát ještě šanci "normálním" šamponům nějaké lepší značky - z kadeřnictví, ale spíš takovým, co jsou "na objem" a pod., ty, co slibují extrémní vyhlazení příliš zatěžují a často dráždí pokožku hlavy ( o kondicionérech ani nemluvě, ty používám jen na spodní 2/3 vlasů ) .

arrow
profile_image
Guernica
od 1. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na dadabus:
Já v té době během cca 4 měsíců vyzkoušela asi 5 šamponů různých značek. Z vlasů mi sněžilo, pokožka neuvěřitelně svěděla, vlasy jsem měla mastné. Pak jsem se začala zajímat o složení a přešla právě na přírodní šampony. Z nich mě hlava nesvědí, nemám červená místa na pokožce, bohužel, ale zase se mi mastí.
Ke klasickým šamponům prostě přecházet nechci už z toho důvodu, že za ty roky jsem si o jednotlivých složkách hodně přečetla a vím, že silikony a sulfáty vlasům prostě škodí, byť to nemusí jít hned vidět. Stejně tak parrafinum liquidum (ropa), PEG-y...

"Kvalitnější" šampony z kadeřnictví se oproti těm drogerkovým liší často tak vyšší cenou, vzhledem k tomu, že ve většině také obsahují silikony i SLS. Ale máš pravdu, vlasy si barvím, čímž jim škodím, takže na tom mám svůj podíl viny.

arrow
profile_image
Gatita
od 13. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak pokud Ti není líto investovat, ozkoušej něco od 100% Pure. Mají i malá balení na ozkoušení. A dají se sehnat i vzorečky.
Opravdu jsem byla mile překvapená.
Já teď řeším něco rychle na přechodnou dobu, než si dovezu zásoby. Poprvé mi těch peněz není líto.

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

30

Mi to tak dělá většina přírodních šamponů. Nevím no, vždycky jsem si myslela, že absence silikonů a dalších sr*ček udělá hezčí vlasy, ale u mě je to naopak. Kdo by chtěl hejtovat, tak píšu, že jsem měla přírodní vlasovku víc než rok, takže jsem rozdíl poznala.

arrow
profile_image
Guernica
od 1. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na VeronikaEma:
Hejtovat tě určitě nebudu To je právě o tom, že ten silikon udělá na první pohled pěkný vlasy. Že je obalí. Ale právě tím tu pokožku zatěžuje, obaluje ji a jí se pak nedostává tolik živin. Myslím, že u mě už to v té určitě době došlo do bodu, kdy byla pokožka tak ucpaná, že v podstatě začala produkovat hrozně moc mazu a lupů.
Ještě jsem se dočetla, že by snad silikony, které jsou úplně rozpustné ve vodě, neměly být tak škodlivé a neměly by ve vlasech zůstávat, popravdě ale nevím, které značky tyhle používají. Nejčastější je Dimethicone, a ten právě vůbec rozpustný není.

Cituji Guernica: že ten silikon udělá na první pohled pěkný vlasy. Že je obalí.

No, nevím kolik je ti, ale vzhledem k tomu, že silikonový šampony používám od převratu ( do té doby byl k dostání jen klasický březový nebo kopřivový, že ... a až pak začali všechny ty Vidal Sasoon a cojávímco ještě ) , tak u mne ten první pohled už trvá 25 let
Pokud chceš zkoušet přírodní kosmetiku, tak si zkus nebarvit vlasy ( nebo barvit hennou ) , pak je možná budeš mít v dobré kondici i za použití přírodních věcí.
Co tak si nechat udělat někde vlasovou analýzu - nebo je to jen marketingový tah a způsob, jak vnutit přípravky té nebo oné značky ? Nevím, nemám zkušenosti, snad někdo poradí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené