arrow
profile_image
Adel1
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zdravím )

Na začátku září mi zjistili mononukleózu. Dodržuji dietu a klidový režim. Před 14 dny jsem byla na testech a výsledky už mám v pořádku.. jen jedna hodnota je trochu zvýšená. Jde o to, že už mě nebaví být v klidu a vůbec nesportovat Myslíte že bych se mohla pomalu do něčeho pustit? A dát si třeba také výjimečně jednu, dvě sklenky vína?
A ještě jedna věc.. K mononukleóze patří také únava. Nevíte jaké vitamíny by mi ji pomohly zbavit? Beru hlívu, vitamín C a ještě ostropestřec.

Reaguji na Adel1: Mononukleozu jsme měli v rodině za poslední 3 roky 2x. Na alkohol můžeš zapomenout minimálně 1 rok a na sport tak půl roku, poté nějaký mírnější, pokud to chceš vše dodržovat správně, pokud nechceš dělej klidně vše hned, ale pak se nediv následkům, takže asi tak Nic ti nikam neuteče, neboj Vše bych být tebou konzultovala s doktorem. Termíny co píši já tak to je u nejméně vážné mononukleozy, pokud jsi měla nějakou horší tak to bude ještě delší doba

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nevim jak to je se sportem, ja nemohla sportovat tusim pul roku, ale ke konci už jsem párkrát šla asi na squash ale to tak dvakrat, vše jsem jinak hodně dodržovala,každopádně alkohol bych si nedala.

arrow
profile_image
Lucineni
od 26. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Kajulina: ja kdyz si vzpomenu jak mě bylo při mono, tak alkohol bylo to poslední na co jsem myslela. Kolikrát mi bylo pěkne blbě i po jídle a to bylo třeba 4 měsíce po.

arrow
profile_image
Adel1
od 1. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Naštěstí jsem neměla nic závažného - jen lehkou formu. Ale nic nedělat mě vážně ubíjí. Kor když bydlím s přítelem a ten je každý den v posilovně a vesele si sportuje
Ten alkohol odsunu o pár měsíců.. Přece jenom je zdraví přednější

Tak to mě jinak nic není.. Jen tedy pociťuju tu únavu.

Reaguji na Lucineni: Souhlasím. Sestra měla tu nejlehčí formu mononukleozy a sport jí byl doporučen až tak nejdříve po půl roce, ale spíš až déle. Jelikož si zdraví cenní tak nikam nepospíchala a začala po 3/4 roce zlehka sportovat a naplno snad až po roce a kousek. Jinak alkoholu se dotkala až letos tedy po 2 letech od nemoci a to jen na svatbě naší sestřenice, jinak ho opět nepije. Jak říkám, není kam spěchat a zdraví máme jen jedno. Sám doktor jí doporučil, že vzhledem k játrům a prodělané nemoci by nebylo do věci pít alkohol pouze na akcích(svatba/oslava) a pod, jinak by se mu měla vyhýbat do konce života. Rozhodně ne si s partnerem sednout a dát si skleničku 2x do týdne!

arrow
profile_image
minax
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Myslím, že na oboje by si mala hneď rýchlo zabudnúť. To, že máš už väčšinu hodnôt vporiadku(predpokladám, že tomu nie je dlho) vôbec neznamená že si zdravá. Ja som mala tú ťažšiu formu, a tiež to pre mňa bolo k nevydržaniu. Tiež keď mi už vychádzali dobré hodnoty, tak som si povedala, že nejaké kratšie prechádzky by mi nemali ublížiť. O týždeň som šla opäť na testy a zlé hodnoty boli späť, takže som si predĺžila liečbu minimálne o dva týždne. Ale to som mala 16 rokov(málo rozumu ) čiže nič by som už neriskovala ani omylom. Je to veľmi vážne ochorenie, ja ťa síce chápem, ale myslím že bohužiaľ sa s tým nedá nič robiť, len vydržať. Na cvičenie(hlavne kardio) zabudni minimálne na polroka. Ale skôr by som sa na tvojom mieste poradila s tvojim lekárom, my tu nepoznáme tvoj zdravotný stav.

arrow
profile_image
NatalkaM
od 23. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak u každýho to je jinak. Když jsem měla mononukleozu já, tak jsem dodržovala např. správný jídelníček asi jen 2 dny a poté jsem normálně jedla co chci. Po 2 měsících jsem začala zase závodně tancovat a když jsem šla na kontrolu k doktorce, výsledky jsem měla dobrý a ještě mě pochválila, že sem to dodržovala všechno Je to už asi 6 let zpět.

arrow
Neprodává v Bazaru

Já měla lehkou formu ale nesportuji ani nepiju takže pohoda Přítel to měl horší, navíc on aktivní tenista, a začal lehce hrát až po 4 měsísích. Nevím jestli to je z mono ale každý den když nespí víc jak 10h tak je ensvý, je často unavený.. Neriskuj

arrow
Neprodává v Bazaru

Prodělala jsem mononukleozu, ale přechodila jsem ji a na alkohol a sport jsem musela pul roku zapomenout. nevím, co to máš za doktora a ani jakou formu máš, ale být tebou, tak se šetřím. Zdraví máš jen jedno...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené