Čauky,

mám podezření na Boreliózu (příznak jen flek). Nic mi jinak není. Únava, bolest kloubů, hlavy nic. Dostala jsem antibiotika na 5 dní.(Azibiot) S tím, že za 14 dní jdu na krev (kde se to potvrdí). Nesmím na sluníčko, což je logické a respektuju to. Antibiotika doberu v pátek. To znamená, že pak už můžu klasicky na slunko?

Co mě vyloženě více štve, že bych zřejmě měla omezit sport. Po dobu co beru ATB jsem sport uplně odložila stranou. Do pátku vytrvám. Ačkoli sport ale miluju a sportuji několik hodin denně, nedokážu si představit takovou dobu bez sportu. Chci se tedy zeptat, jaký vliv má sport na potencionální Boreliozu? Je mi jasné, že po ATB min. 14 dní (tedy do vyšetření) bych měla nechat tělo zregenerovat, ale............

Máte někdo zkušenosti s Boreliozou? Budu ráda za rady.

Reaguji na crazyiik: Ne na sluníčko by si správně neměla do doby, dokud nepůjdeš na testy, to samé sport. Borelioza není něco jako chřipka, takže bych si fakt dala majzla a na 100% respektovala doporučení lékařů. Na sport zatím úplně zapomeň a to samé sluníčko, uvidíš po testech jak to dopadne a pak se poraď s lékařem. Kamarádka měla taky boreliozu a na sport mohla zapomenout pěkně dlouho dobu..

A je nějaký důvod, proč bych neměla. Na antibiotika chápu, že se nesmí na slunce, pro možnou vyrážku, ale čemu škodí slunce na potencionální boreliozu? Mě doktor vyloženě nic nezakázal. Jen že nesmím díky ATB na slunce. Toť vše.... Tak nevím, nevím.

Reaguji na crazyiik: Tak se ho pořádně zeptej jak to bude po těch antibioticích a nemusíš zbytečně zakládat diskuzi, kdy ti každý řekne něco jiného. Já jen řikám, co vím od kamarádky, která boreliozu loni měla a se kterou jsme to hodně řešily a hledaly si o tom informace.

Reaguji na Kajulina: Ptám se tady, nebo s tím máš nějaký problém? Jak víš, že mi každý řekně něco jiného. Doufala jsem, že budou reagovat jen ti, co s ní mají zkušenost, nebo o ní totiž něco ví, a néé - "moje kamarádka, kdysi měla a já jsem postřehla". .... víííš Každopádně i tak. Dík. Měj se.. ;- )

Reaguji na crazyiik: Tobě je lepší raději se ani nesnažit pomoct. Není ti totiž názor dost dobrý. Člověk co o tom dost ví, sice ne z vlastní zkušenosti se ti snaží pomoct a ty jsi takováhle? Tak to nazdar! Stačí i pročíst internet, spousty lidí tam píše, že dokud nebudou výsledky testů, tak na sluníčko nelézt a sport v žádném případě...

arrow
profile_image
Mandelinka
od 4. 10. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Borelióza je nebezpečnější onemocnění než je klíšťová encefalitida. Přeber si to jak chceš.

Já ji měla a po dobrání prvních antibiotik na 10 dní se u mě objevila tachykardie a bylo veselo. Místo pár dnů/týdnů jsem mohla zapomenout na několik měsíců i na schody do prvního patra.

arrow
profile_image
katula
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na crazyiik: Vlastní zkušenost soce nemám /chválabohu/, ale i tak ti napíši zkušenosti z mého blízkého okolí...
Shodou okolností můj bratr bohužel boreliozu teď má - objevil se mu velký červený flek po klíštěti, po týdnu byl unavený, nebylo mu dobře a prokázala se borelioza. Nasadili mu antibiotika na 3 /nebo 4/ měsíce... Pak jde znovu na testy a uvidí se, pokud nebudou dobré, nasadí asi další tablety. Doktorho upozorňoval, že má mí klidový režim. Po 14 dnech už do práce chodí, ale pracuje v kanceláři, tak to může. Ale sport? To v žádné případě.
Být tebou, nepodceňovala bych to ani teď, když ještě nevíš, zda boreliozu máš nebo ne. Nesportovala bych, ani se nijak nepřetěžovala, protože ještě nevíš... Borelioza je pěkné svinstvo, ono se zdá, že ti jako nic není, ale následky se můžou projevit později, může ti to sednout na různé orgány...A taky sportem tělo zatežuješ a podle mě by ses i později vyléčila.
Mamka od přítele měla boreliozu taky, brala antb. 4 měsíce a byla vyřízená, měla horečky apod. Poté měla stále špatné testy a nasadili jí atb. na další měsíce.
Takže si to zvaž a nemusíš tady hned na někoho vypiskovat, když se ti věnuje čas a snaží se napsat názor.

Oukej. Děkuji ! Dostat to kliště znovu do ruky, tak ho zabíjím pomaleji a dlouho...!!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené