arrow
profile_image
Aja1
od 11. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Dobrý den, zajímaly by mě vaše zkušenosti, jak na tom byly vaše děti po narkóze při operaci nosních mandlí, jak ji snášely atd. ... A také, jaké doporučení vám dal lékař, zda mělo být dítě v klidu, nebo mohlo ihned po operaci bez omezení provádět veškeré činnosti? Díky moc za odpovědi...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj já teda dítě nemám ale byla sem na krčních a byla jsem na pokoji s dětmi co byli na nosních..nejmenší měl 3roky ......myslím narkozu snášeli celkem dobře....vím že jim říkali že tak 14dní plavání atd nesmí a aspon tyden doma...a žadná tuhá jídla....kaše a tak.....byla sem snima pac nebylo už nikde misto...myslim že by mělo vaše dítě jít.....budeto pak lepší

arrow
profile_image
maruskas
od 28. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, syn byl na trhání mandlí ve skoro čtyřech letech, vybrali jsme takovou nemocnici, kde nás ráno přijali a odpoledne pustili domů (v místě bydliště to mělo být na 3 dny - první den - příjem, druhý den zákrok a třetí den propuštění). Syn dostal cca půl hodiny před zákrokem vypít takový sirup, byla to docela legrace, slintal po něm, vypadal jako kdyby se opil a mlel nesmysly dodneška si na to občas vzpomeneme. Pak ho sestřička odvezla na sál na zákrok a když se vrátil, tak spal. Budit se začal cca po 10ti minutách, zase trošku blábolil, ale nic ho prý nebolelo a dokonce se zajímal, kdy přijde tatínek (měl slíbeno něco za statečnost ). Pouštěli nás kolem 16 h odpoledne, doporučili jíst spíš tekutější potraviny - přesnídávku, jogurt - ale jenom pro ten den, druhý den mohl jíst normálně. Do školky tenkrát ještě nechodil, ale nedostali jsme žádné instrukce, že bychom nemohli ven na procházku, nebo tak. O plavání tenkrát nemluvili (jak píše Anneettee), ale myslím, že těch 14 dnů bez plavča by bylo akorát. Hodně nám to pomohlo - poslední rok před zákrokem měl 8x zánět středního ucha, z toho 2x oboustranný a byla to fakt síla. Teď shodou okolností dostal zánět po skoro 10ti letech poprvé a to si ho ještě napůl uhnal sám, protože měl rýmu a smrkal jak blázen, varovala jsem ho, že tím tlakem si to "nacpe" do ucha, nevěřil a ráno jsme byli na ORL . Takže jestli do toho půjdete, držím palce .

arrow
profile_image
Aja1
od 11. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Děkuji za reakce, šlo mi především o stav bezprostředně po zákroku, kdy pouštějí dítě domů, zda může být venku atd. ... Také to máme tak, že ráno nastoupíme a odpoledne nás pustí domů... Děkuji...

Aja1
My byli sice ne na krčních, ale na nosních, ale zůstávali jsme 3 dny. Před tou operací měl strašný hlad, no a vysvětli malému děcku, že nesmí nic dostat. Dítěti byli tehdy 3 roky, všechno bylo v pohodě, dostal takové ty oblbováky před operací, sestřička mu ty prášky rozdrtila a on většinu toho vyplival, takže jsem měla pocit, že ani nijak oblbnutý není. Když ho pak přiváželi, tak jsem to slyšela přes půl nemocnice, neplakal, ale strašně křičel, teda spíš tak tlumeně skuhrat. Pak říkal, že ho to nebolelo, ale asi se polekal, jak všude kolem něho na posteli krev, nevím. A pak asi hodinu to bylo něco, škubal se, vytrhával si kapačku, nenechal si na prstu ten monitor tepu. Museli mi ho dát do postele a spolu se třema sestřičkama jsme ho drželi. Chvilkama usnul, ale když se probral, tak zase. Po té hodině už to bylo lepší, sice byl ještě takový oblbnutý, ale už se dost uklidnil, i se už ptal po jogurtu. Pak se prospal a asi za 4 hodiny od té opky si už šel hrát, ale ještě se trošku motal, tak jsem ho musela přidržovat. 3 týdny pak nesměl do kolektivu, aby se nenakazil.

Jinak takovou tu rychlovku, kdy se jde domů pár hodin po operaci, jsme měli, když mu byli 2 roky a spravovali mu zoubky a to bylo v pohodě. Akorát jsme ho museli držet, protože si nechtěl nechat nasadit tu masku na uspání a po probuzení docela dlouho zvracel.

arrow
profile_image
andys
od 21. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky, mě trhali krční mandle taky v narkoze, ale je to už dost let. Byla jsem tam celkově týden. Dělali mi to ve Vojenské nemocnici ve Střešovicích. Po narkoze mě bylo špatně, zvracela jsem krev. Než jsem šla domů, tak mě už jen bolelo trochu v krku. Jinak po operaci nám dávali na krk takové gumové pásy s ledem.

arrow
profile_image
Holaska
od 4. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

tak my to máme čersvtvě za sebou. syn 3,5 roku byl na odstranění nosní mandle před 14 dny. stav po narkóze přesně, jak píše pinkbutterfly. ječel, kopal, sápal se po hadičce. byl úplně mimo. držely jsme ho asi půl hodiny, chtěl se napít, ale to mu nedovolili. potom asi na hodinu usnul a probudil se zase s řevem a s tím, že chce pít.pořád ještě nemohl 3 h po operaci už to bylo lepší, napil se, snědl misku piškotů, díval se na televizi.... potom si šel hrát a opoledne nás pustili domů. doporučili nám den po nechodit ven, potom už jo, ale bez lítání. no to jsme trochu neuhlídali, ale ok, do školky jde zítra-2 týdny po

miazak
No tak když bude muset příště jít do celkové narkozy, tak na to anesteziologa upozorni, že mu minule bylo takhle strašně špatně, oni mu na to něco dají. Nevím, co se používá u dětí, ale dospělým, kteří narkozu špatně snášejí se dává třeba Zofran, dává se třeba pacientům při chemoterapii. Mi taky bývá špatně, ale vždycky na to upozorním a zvracení žádné.

Jo ještě jsem si vzpomněla, že jsme pak mohli nějaký ten den jenom studené jídla, nic horkého, aby to nezačlo zas krvácet.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zrovna zítra jdeme na ORL na vyšetření kvůli nosní mandli, tak se trochu bojím. Malému budou 4 roky. Já doufám, že nás na trhání nepošlou. Uši jsme měli poprvé až v roce, do té doby malý vůbec nestonal. To mu je museli píchat obě. Od té doby jsme to vždy zvládli s kapičkami - asi 3x nebo 4x. Naposledy minulý týden, kdy mi s hodinovými pauzami proplakal celou noc. Druhý den jsme kapali a v noci už spal jak zabitý. Okamžitě mu to pomohlo. Ach jo, snad nás to mine. Zas tak často nemocný není. Lékařka mi říkala, že bychom odpoledne nastoupili, druhý den zákrok a třetí domů. Bojím se, bojím... Už teď je mi chudáčka líto, snad nás tam nepoženou...

ahoj
dcera byla na mandlích ve 4 letech. je to už 11 let ale tenkrát to bylo taky na 3 dny. při probouzení z narkozy brečela a chtěla si vytáhnout kanylu,ale jakmile pořádně přišla k sobě tak to bylo ok.

Cituji Angela: Zas tak často nemocný není

Já jsem ráda, že nás tam poslali. Poprvé byl dostal rýmu ve školce v roce a půl a pak tak jednou měsícně, ale netrvalo to klasicky tyden, ale 2tydny vzdycky, ale ke konci uz mel rymu skoro porad. A po te operaci se mu to strasne zlepsilo, rymu miva tak 1x za 3 mesice a uz zase jen na jeden tyden.

arrow
profile_image
vega
od 22. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, já jdu na nosní mandli s oběma staršími dětmi zítra,jdou po sobě, tak jsem zvědavá, máme nadstandart, tak s nimi bude manžel oba dny.

arrow
profile_image
andys
od 21. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji pinkbutterfly: No tak když bude muset příště jít do celkové narkozy, tak na to anesteziologa upozorni, že mu minule bylo takhle strašně špatně, oni mu na to něco dají.

Tam jde o to, že když Ti trhají krční mandle, tak ta krev Ti teče "dolů" , proto to zvrazení té krve. Jinak s narkozou to nemá nic společného.

arrow
profile_image
andys
od 21. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, jak píšete o té kanyle, já jem jí neměla a sestřenice také ne. To se dává jen hodně malým dětem?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak jsem dnes byla s malým na ORL. Už máme termín na zákrok - budou mu brát nosní mandli a zmenšovat krční mandle. Nemáte s tím zkušenost? Díky.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené