Reaguji na Lilliana: normálně máme trvalý pobyt tady, kdysi byl vlastník OKD ted je to RPG Bakala ...četla jsem tedy že to je pronájem, nevím jaký v tom je rozdíl, píšou pronájem .

http://www.rpgbyty.cz/translate/cs/katalog

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: já bych barák nechtěla ani zadarmo,ale asi jsem vyjímka

nejsi Laky - já sice barák mám protože se mi to naskytlo...ale do budoucna-zustanu li s přítelem- ho nejspíš prodám - jakmile pujde ditko do školy- pořídím si velkej prostornej pudní byt třeba přítel je lenivej jak veš a že bych veškerý svůj volný čas dělila mezi péči o dum a děti ? ne ne ne ...taky chci mít čas na péči o sebe totiž. Ted až bude mimino tak to bude fajn na samotě u lesa. Na práci si někoho zaplatím abych neměla nervy že zarustam šípkem..ale trvale ten barák ani nechci živit. Strašný náklady.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Lilliana: máte v podnájmu/nájmu trvalé bydliště

nemám, mám ho u rodičů, bydlí taky v Praze, takže mi to život nekomplikuje

Cituji JančaOcet: jak hospodaříte s penězi, co nakupujete, kde.

souhlasím,řekneš si to je jen o korunu dražší než jinde a koupíš to,jen o pět dražší a koupíš to,a na celý nákup už ti to udělá třeba 200,tak můžeš za měsíc dost ušetřit.taky rozplánováním toho kolik máte peněz a jaké výdaje budeš dopředu vědět co si můžete dovolit,ne jak někteří kteří nakupujou a na konci měsíce zjistí že nemají na elektriku.

arrow
profile_image
BlueIvy
od 9. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kupuju si byt na hypotéku a strach už mám pro jistotu taky. Jsem osvč a k tomu částečnej úvazek (aby bylo něco jistý). Za min. rok bylo daňový přiznání moooc hezký, ale teď březen duben se obchody moc nehýbou, ale vím, že se to zase zvedne. 40% z ceny nemovitosti mám vlastních + další docela slušnou sumu na vybavení, ale i tak... Buďto to půjde hypotékou (vyšlo by to s energiema asi tak 7200/měsíc) nebo kdyby banka nedala, tak půjdu do družstva, tam by to bylo dražší - okolo 10500 s en.
Jednak se mi dělá špatně z délky "dluhu" no a taky ta nejistota. Takže jsem se už smířila s koncem hodně volného času, co mi 3/4 úvazek+podnikání umožňoval a hledám si plnej úvazek za slušný a hlavně jistý prachy.
Vím, že za současnýho stavu můžu mít klidně 30 tisíc bez větší námahy, ale taky může pokračovat snížení kupní síly a budu mít houby a to bych s hypotékou psychicky nevydržela.
Dělám velkej krok a jsem si toho vědoma, ve 26 už mám na vlastní byt věk. (no a hlavně jsem objevila byt svých snů a nekoupit ho, tak si to budu vyčítat) Tak teď jen dělat vše pro to, abych se o sebe dokázala postarat.
(podvědomě vím, že bude vše ok, že to zvládnu, s penězma jsem nikdy problém neměla - mám v tomhle štěstí, vždycky se "něco" nachomýtlo; ale stejně to trochu hlodá - zvlášť, když si čtu ty story hrůzy, že člověk po zaplacení nájmu nemá ani na rohlík )

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené