tak na 25 let splátka necelých 7000,- 6980,- tuším, když budou nějaké penízky navíc tak to umoříme do těch 5 let můžeme uvidíme jak to půjde

arrow
profile_image
petrolejka
od 3. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bobisek20: radši koupit nějaký dům a opravit si ho

koupit dům k rekonstrukci nedoporučuji, nevím jak u vás ale u nás starší domy začínají na hranici 2 miliony, a to jsou skutečně barabizny na které by bylo potřeba hodně peněz a úsilí na rekonstrukci, máš 2x tolik práce, musíš bourat a pak zase stavět... nemá cenu koupit si za 2 mega ruinu a další 1,5 do toho nacpat... to si radši za 2 mega postavím vlastní,nový, podle sebe....

Reaguji na petrolejka: jo mas taky určtě svym způsobem pravdu, ale zase já nevím jakou zhruba představu bych měla a taky jen plánky stojí prej sedesat tisic od architekta a vsechno kolem toho. no nevim, nebo koupit poradny dum vcelku novy a uz ,,nic,,do toho nevrazit.

my mít pozemek tak taky jdeme do domečku, manžel jako zedník by si vypomohl hodně, ale zase ceny pozemku v lukrativním okolí jsou fakt drahé, a starší domeček cca cena okolo 1 300 000 ale zase v takovém stavu že minimálně 500 000 vrazíš tak aby byl obyvatelný to je pravda. Hlavně my jsem mysleli na to že pokud budeme platit hypotéku, tak už nám nezůstanou penízky na to když se něco nedej bože v baráčku pokazí, nová střecha, kotel atd to jsou už položky někde jinde.
Takže pokud je pozemek tak je to výhra stavěly bychom taky určitě hned

arrow
profile_image
petrolejka
od 3. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na bobisek20: ano taky jsem slyšela od známých že dali za projekty 60tis i víc, my ještě přesně cenu nemáme ale dělá nám to jeden pán, který známým udělal individuální projekt za 17 tis, barák jim už stojí a je nádherný... takže není co řešit...

Ceny od projektanta se pohybují podle velikosti domu od těch 50 tisíc, od architekta jsou to poněkud závratnější částky. Pokud ale chci bydlet v něčem podle vlastních představ, tak si to asi ráda zaplatím (v těch milionech se to snad už ztratí) - ikdyž my snad nebudeme muset, příští rok už oba budeme mít dodělanou školu a já už v projekci pracuju.

Jinak abych teda byla k tématu, tak taky mám strach z toho, kde budeme bydlet a jak vlastně skončíme. Aktuálně nemáme společné bydlení, ale jsme více méně u mě v pronájmu nebo u přítele v domku (tam dost míň). Do pronájmu spolu asi jen pokud nebude jiné řešení, určitě budeme muset do začátku byt, protože na dům asi nedosáhneme. Stavební spoření oba máme, já mám našetřených pár desítek tisíc, ale stejně žádná hitparáda. Není to dneska vůbec pro mladé lidi sranda.

Statisíce lidí bydlí ve státních - družstevních bytech a platí nájem v cizím.
Holky nestresujte se,zase tak velká naše republika není,aby si každý postavil dům bydlet se dá i bez hrozby hypotéky na 30 let,holt to není vaše no.
Začínat život s dluhem není nic moc.

Cituji Laky: bydlet se dá i bez hrozby hypotéky na 30 let

Mám na to takový názor, že ne všem lidem je souzeno bydlet ve svém, a není to nic, za co by se měl člověk stydět (a myslím, že je to pak docela flexibilní). Ale kdo by nechtěl bydlet ve svém, a ještě v domečku

Cituji Tineski: Ale kdo by nechtěl bydlet ve svém, a ještě v domečku

já bych barák nechtěla ani zadarmo,ale asi jsem vyjímka.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Laky:
tak, nechápu tu mánii zadlužit se na celý život, jen abych mohla po desítkách let říct "je to moje", v nájemním bytě s rozumným majitelem se bydlí naprosto v pohodě, ovšem, zdůrazňuji, s rozumným majitelem

Cituji Laky: já bych barák nechtěla

tak, prostornější byt, s terasou, to je to co chci, barák ani náhodou, neustále okolo něj dřít, děkuju pěkně, nechci, leda nějakou pěknou vilku v Praze, ale to bych musela klofnout nějakého multimilionáře

tak já si myslím že si jooo rychle rozmyslíte platit někomu příklad my Bakalovi za nájemní byt o velikosti 60 m 9000,- za nájem ! jenom za nájem , kde je voda, elektřina, plyn, popřípadě intenet, to jsme někde na 13000,- když budu škudlit !

Tak to paní Laky ! budu radči splácet hypotéku 7000,- s vědomím že budu mít svým dětem co dát v těch 60 letech kdy bude situace s byty a hypotékama ještě horší než je ted!
A nebudu strkat paníze Bakalovi aby si za naše peníze koupil další 4 luxusní auta!
http://tema.novinky.cz/zdenek-bakala

Ale jasně jde o priority někomu to vyhovuje pokud ANO je slušný majitel bytu, což se o našem říct nedá.Jenom v našem vchodě bytu je tady 20 jsou 4 volné, my budem 5 byt, všichni mladí utíkají a ani se nedivím, ten kdo tady zůstat musí jsou bohužel lidi, kteří tady bydlí 40 let a na koupi bytu nebo baráčku opravdu nedosáhnou a úpřimně je lituji .

Cituji caroline027: Tak to paní Laky ! budu radči splácet hypotéku 7000,- s vědomím že budu mít svým dětem co dát v těch 60 letech kdy bude situace s byty a hypotékama ještě horší než je ted!

ne každý bydlí tak zoufale jako ty no.
Jisté je,že pokud nebudeš mít na hypotéku,tak jsi víš kde i s dětma.
No pokud nebude na drahý nájem,tak je stále možnost se přestěhovat do levnějšího.U hypotéky přijde exekutor a stěhuješ se pod most.

jasně ono to fakt zoufalství je, bydlet ve 2+1 o 60 m s 2 dětmi, i když ono se to dá přežít,jsou na tom lidi rozhodně hůř než my, děti mají svůj pokoj. Ale tady jde spíš o to že p. Bakala se nám vysmivá a buzerace typu , že nám chodí domovnice s RPG kontrolovat co si daváme za dveře je fakt vrchol. To tady platíme skoro 10 000 se vším všudy za 2 roky půjde nájem až na 150,- za metr a tak bohatí nejsme aby jsme pana Bakalu živili.
Takže to je hlavní důvod hypotéky, kdybychom měli rozumného majitele ale kdo je dneska rozumný nevím tak to neřešíme.
A dodatek nevím jak jinde ale u nás v Ostarvě Porubě se všechny byty prodavají, třeba naši kupují městský byt sice za hubičku ale kupují, musí jinak jim družstvo napalí takový nájem že odejdou, otázka kam, město se bytu zbavuje a Bakala zdražuje tak že všichni kdo můžou utíkají.

Jinak jasně, uvažoval jsem co bude, stát se to může že se něco stane a nebudem moct hypotéku platit, byt se prodá banka vyplatí a koupí se něco jiného, i kdyby to měl byt na Dubině za 500 000...

Cituji caroline027: nevím jak jinde ale u nás v Ostarvě Porubě se všechny byty prodavají

to je o té flexibilitě
Pokud někdo trvá na nutnosti bydlet tam či onde a nepůjde jinam,tak pak je to jasné.

Cituji caroline027: bydlet ve 2+1 o 60 m s 2 dětmi

Jo to je masakr.Ale než si tedy vzít hypotéku na větší byt,to už raděj jinde koupit nějakou "chalupu" a dát to dohromady....lhostejno kde,ale za byt bych neplatila hypo,tam totiž stejně budeš platit energie,vodné a stočné,nějaký fond oprav či jiné poplatky a o to vyskočí měsíční splátka.Jasně,platíš i v baráku,ale tam jsi skutečně vlastní paní bez sousedů nad a pod a vedle

Reaguji na Laky: no jasně nikomu to nevnucuji, jenom tohle je náš případ proč radči hypotéku

třeba tchýně platí za městký byt necelých 6000,- se vším všudy to bych byla vysmatá i já, a hypotéku bych neřešila, nájem se jim nezvyšuje tak rapidně jako nám, takže zatím nic neřeší. Jenom se má v budoucnosti kupovat takže taky to budou muset řešit ale to je ještě hoodně daleko.
Takže tak

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené