arrow
profile_image
Brambůrek1987
od 21. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
rozhoduji se teď v jedné pro mě dost důležité záležitosti a chtěla bych slyšet nějak nestranné názory od vás. Je mi 24 let a studuju vysokou školu, ekonomickou fakultu. V lednu bych měla končit a být Ing Problém je, že jediné co mi tato škola dala je to, že to nechci dělat a že mě to vážně nebaví. Můj sen je jít studovat medicínu. Takže přemýšlím o tom, že jak bych v lednu skončila, tak bych měla půl roku na příjímačky a chtěla se doučit chemii, biologii a fyziku a jít to prostě zkusit. Myslíte, že v mých letech už je pozdě? Přece jenom je to 6ti letý obor a astestace po dalších 5ti letech. Vůbec nevím co s tím. Přítel mi řekl, že jsem se zbláznila Ale není lepší "obětovat" teď 6 let života dalším studiem něčeho co chci dělat než pak kolik desítek let chodit do práce, která mě nebude bavit a naplňovat?

arrow
profile_image
misa_sisa
od 25. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Má kamarádka na tom byla stejně, skončila ve 23 bakaláře ekonomku a rozhodla se, že si musí splnit svůj sen a jít na zubárnu. Nedostala se, rok chodila na přípravný kurz a ve 24 se dostala z přehledem. Teď jde do třeťáku, je šťastná, naplňuje ji to a ničeho nelituje.... Být tebou, tak to zkusím, vždyť toho můžeš vždycky nechat, ale nebudeš litovat, že jsi to alespoň nezkusila...

arrow
profile_image
aspera21
od 2. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pokud si to můžeš dovolit časově a finančně, tak do toho jdi. Já tomuhle děsně fandím! Lidé by si měli plnit své sny! Per aspera ad astra. Já jsem si taky svůj vysněný obor šla vystudovat až dýl, takže až budu Mgr., tak mi bude 28. Nedá se to srovnávat s Tvým studiem, ale ani jednou jsem toho nelitovala. Já Ti fandím a za mě do toho jdi!

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Brambůrek1987: Ale není lepší "obětovat" teď 6 let života dalším studiem něčeho co chci dělat než pak kolik desítek let chodit do práce, která mě nebude bavit a naplňovat?

to je samozřejmě lepší, ale záleží, jestli ti někdo bude další školu financovat navíc myslím, že od 26 let si musíš studium platit a pak to může vyjít na pěkně nepěkný peníze. takže pokud ti to má kdo platit, tak určitě, ale jinak asi ne, protože zvládnout takhle těžkou školu a zároveň vydělávat, to moc asi ani nejde...

arrow
profile_image
Lenka.s
od 28. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych to vyzkoušela, za pokus skoro nic nedáš, ale problém bude se tam nejspíš dostat... Každý rok se hlásí na LF spousta lidí a berou jich jen pár...

já myslim, že bys to měla zkusit, protože medicína tě vždy uživí i když bude třeba vysoká nezaměstnanost. Já bych do toho šla, určitě ještě nejsi stará, je to tak akorát.

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Prostě pokud máš na to peníze, tak jo. Protože dělat celý život to, co tě nebaví, to musí být utrpení. Navíc medicína to je studium na spoustu let, já na ni chci jít (teď maturuju), je to můj velký a dlouholetý sen a cíl, ale jednu dobu jsem byla rozhodnutá, že půjdu na farmacii, protože prostě taky někdy chci děti. Ale nakonec jsem si řekla, že nad tím nemůžu takhle uvažovat, že to se všechno uvidí. A když bych jednou stála za tím pultem v lékárně, možná bych litovala toho, že jsem nešla na tu medicínu. Je to sen a ty se mají plnit Ale u mě je to něco jiného, než u tebe, mně je 18...to záleží na tvých prioritách.

arrow
profile_image
Zimonka
od 5. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lenka.s: ale problém bude se tam nejspíš dostat

jj....za půl roku se doučit celou fyziku, chemii a biologii...no nevím no....ekonomie je úplně jiný obor a předpokládám, že v těchto předmětech se tolik neorientuješ...a je třeba znát hlavně biologii do podrobností...taky se toho děsím...

Cituji Brambůrek1987: Je mi 24 let a studuju vysokou školu, ekonomickou fakultu. V lednu bych měla končit a být Ing Problém je, že jediné co mi tato škola dala je to, že to nechci dělat a že mě to vážně nebaví. Můj sen je jít studovat medicínu

Jo, tak jsem to měla taky..ve 24 jsem skončila jednu školu, v tomto oboru jsem ale pracovat nechtěla, no a hned po ukončení jsem se dostala na svou vysněnou a teď už půjdu do druháku..budu hold studovat hodně dlouho..ale mám přítele, který mě v tom podporuje.. takže jestli máš taky někoho, kdo tě při studiu bude podporovat, tak honem do toho, přece nebudeš dělat něco, co nechceš!

Musíš se ale připravit na to, že si celé studium budeš platit, stát platí jen 3+2 a to už máš za sebou.. vím, jak se cítíš..mě taky štve, že jsem nepřišla hned na to, co chci dělat..už jsem mohla mít vystudováno a pracovat tam, kde chci

arrow
profile_image
Brambůrek1987
od 21. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No finančně by mi snad pomohli rodiče, doufám Zatím jsem jim nic neřekla, nevim jestli by tátu netrefil šlak Ale snad Komerční banka poskytuje studentské půjčky, takže by se to dalo vyřešit i tak.
Vím, že by to bylo strašně náročné, hodně učení, málo času..a do 30ti nemít vlastně nic, žádný vydělaný peníze, vlastní byt.. Ale pořád nad tím musím přemýšlet a nechci toho celý život litovat, že jsem to ani nezkusila. Prostě opravdu vím, že mě práce v jakékoli firmě nebude bavit. Nechci být někde v kanceláří, manažerka.. Pro mě peníze nejsou žádnej motiv. Od mala mám velké cítění vůči lidem, chtěla jsem pomáhat...
Na jiné diskuzi jsem koukala, že snad existuje i obor záchranář někde v Praze.. Napadlo mě i tohle. Je to na 3 roky a dá se kombinovaně, takže bych mohla i pracovat a na školu si vydělávat sama. Což u medicíny nepůjde. Opravdu nevím, ten záchranář je aspoň něco jako "polovina mého snu" Takový kompromis..

arrow
profile_image
Brambůrek1987
od 21. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Zimonka: Já vím, že by to bylo asi strašný. Tyhle předměty jsem viděla naposled na základce, takže by ta příprava byla hodně náročná. Přemýšla jsem o doučování a prostě si fakt máknout.

arrow
profile_image
Brambůrek1987
od 21. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Marki86: Tak to ti strašně fandím!! A za jaké školy si šla dělat tu svou vysněnou?

arrow
profile_image
mrkvovastava
od 22. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Brambůrek1987: Ale snad Komerční banka poskytuje studentské půjčky

tohle mě rozesmálo

Cituji Brambůrek1987: Zatím jsem jim nic neřekla, nevim jestli by tátu netrefil šlak

mojeho by teda šlak trefil..a to vzdělání bylo u nás vždy na prvním místě...ale vše má své hranice a rodiče tu enjsou od toho aby dřeli na děti, které jsou líné jít pracovat (kdy už VŠ mají..už si svoje splnili).

Cituji Brambůrek1987: a do 30ti nemít vlastně nic

jako jak do 30ti? ve 30 nejdřív dostuduješ (s tím, že obrovské kvantum studentů prodlužuje ..hlavně na medinách); pak budeš čerstvá absolventka, bez atestace..tzn. budeš mít nějakých 20tis. hrubého a pak budeš dalších 5 let dřív na atestace (v nemocnici od envidím do envidím, dělat poskoka a mít služby všechny vánoce, Silvestry...atd. ...protože ti starší už budou mít děti).

Cituji Brambůrek1987: Nechci být někde v kanceláří, manažerka..

proč jsi šla na ekonomku??

Cituji Brambůrek1987: ten záchranář je aspoň něco jako "polovina mého snu" Takový kompromis..

záchranář nesmí bez doktora skoro nic, víceméně je to jen takovej přidržovač a převažeč

arrow
profile_image
mrkvovastava
od 22. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Brambůrek1987: Tyhle předměty jsem viděla naposled na základce, takže by ta příprava byla hodně náročná

ty jsi enchodila na gympl? Promiň, ale to vážně nemá cenu. Nejsem žádnej pesimista, ale vím dobře co je k tomu třeba. Znát minimálně bi,ch,fy z gymplu na jedičky a ještě víc a většinou ani to nestačí.

Cituji Brambůrek1987: Tak to ti strašně fandím! A za jaké školy si šla dělat tu svou vysněnou?

díky, ale já mám miláčka, který vydělává, takže máme vlastní byt a všechno.. jsem prostě jeho věčná studentka.. mám to štěstí, že mě v tom maximálně podporuje, navíc mi tu školu sám hledal..budu se muset smířit s tím, že během studia budu i rodit, už si to vypočítávám..ještě nejsem těhotná (a ani dopředu nemůžu vědět jestli budu moct), ale s přítelem to plánujem na příští rok, takže menší komplikace..má vysněná je psychologie - takže jako ty - pomáhat

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené