Ahoj holky, chtěla bych se zeptat jestli nemáte někdo zkušenosti se svatbou v Egyptě? Co je k tomu potřeba? Jestli stačí rodný list, křestní list, občanka a pás. Jsem z toho v rozpacích.. Máte i nějaké špatné zkušenosti, že jste se třeba nemohli dostat zpět do Čech?

Budu vděčná za všechny zkušenosti..

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teda, do toho bych nešla... jsou toho pořád plné média a existují i knihy a filmy o tom, jak měly ty dotyčné potom problém, jak se staly vězni v zemi svých manželů, jak nemohly odjet, leda bez dětí... dost se divím, že ještě v dnešní době někdo jde do sňatku s muslimem a to ještě přímo v jeho zemi

Vím že jsou špatné zkušenosti.. Je jich dost. A také nemám nějaké růžové brýle, že on takový není. Znám ho už 2 roky, byl tady u nás. Zná moji rodinu. A nechce aby jsme tam žili, protože pro Křesťanku to není vhodná země. Plánujeme děti později a to v ČR , protože tady chceme potom žít. Proto se ptám jestli se musí zařizovat nějaké dokumenty tady u nás.

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A proč chce svatbu v Egyptě? Nebo to chceš ty? Z toho bych měla trochu obavy, aby potom neotočil, když už tě tam bude mít...

Tak jsme se rozhodli oba. Nenutil mě do toho. Nechci znít naivně a říkat vše, co každá druhá holka, že on by to neudělal a věřím mu. Ale ano, věřím mu. Svatbu tam máme z důvodu, jeho těžce nemocného bratra. A jeho matka, sestra a bratr by nemuseli dostat vízum k nám. A trvám na tom, že chci na svatbě i jeho rodinu.

arrow
profile_image
horsey
od 19. 2. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To je ten z toho busu tady v česku v březnu? To berete hopem?

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

30

Reaguji na horsey: Ty jo, taky jsem se podivila. Tobě je navíc 17! Holka, neblázni...

Ne to není on.. To bylo období, když jsme se s mým přítelem (co píšu o něm tenhle příspěvek) odloučili. Byly jsme spolu už rok a časem už jsme se nevídali, tak často a přestali si i psát. Plánovali jsme svatbu už předtím, jak dovrším 18 let. (Ano, pro někoho neuvěřitelné, ale já jsem takhle v rodině vychovaná. A nevyhledávám žádné večírky. Aby litovala toho, že už si nic neužiji. ) Tak si člověk hned snaží zapomenout (já to tak měla a vyhledávala jsem někoho, kdo by mi pomohl zapomenout). Po dvou měsících jsme se dali dohromady. Ale tak rychle to ještě nepůjde, svatbu chceme na začátku příštího roku. Je to plno vyřizování.

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji VeronikaEma: Tobě je navíc 17! Holka, neblázni...

Tak tohle jsem nevěděla obávám se, že slečna je jedna z těch naivních, co podlehla svodům okouzlujícího cizince... no, každý svého štěstí strůjce.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Demi115: Vím že jsou špatné zkušenosti.. Je jich dost. A také nemám nějaké růžové brýle, že on takový není. Znám ho už 2 roky, byl tady u nás. Zná moji rodinu. A nechce aby jsme tam žili, protože pro Křesťanku to není vhodná země. Plánujeme děti později a to v ČR , protože tady chceme potom žít. Proto se ptám jestli se musí zařizovat nějaké dokumenty tady u nás.

No teď ty to říka, ale za pár let může být naprosto jinej. Znám jednu všechno fajn, všechno v pohodě. Do doby než otěhotněla a čekali dvojčatka. Ještě před porodem utíkala pryč a i když je ona z čr tak bydí v anglii, aby ji on nenašel, protože v česku by ji našel hned a dětí teď už větší by si vzal zpátky.

A co si nejdřív zkusit žít spolu a až pak se brát?

arrow
profile_image
VeronikaEma
od 2. 9. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

30

Reaguji na morrighan: Já nechápu ten trend z minulosti, kterej se poslední dobou stal moderní i dnes. První se vzít a pak zjistit, že to neklape. Samozřejmě chápu i ten druhej extrém, přechozený vztahy bez svatby nejsou ok. Ale něco mezi je přece fajn, ne?

Ano jsou takové případy.. Ale myslím že žena, která je tazatelka, co má pravdu jen ona a bude si dělat vše po svém aniž by obeznámila manžela, tak ta by si s muslimem neměla vůbec začínat. Nemůžeme přece házet každého do jednoho pytle. Je špatný muslim a dobrý. Špatný křesťan a dobrý křesťan. Mají jiné tradice, jiné povahy, jiné myšlení a chápání. Sám mě varoval a pořád i říkal, jestli jsem si jistá, že chci být s ním. Řekl mi, že je velice žárliví, chce vědět kde chodím a radit se s ním. Ale mě to příjde správné. To že byly ženy bity manžely nebo ukamenovány, ano je to pravda. U nás snad muž svoji manželku nebo přítelkyni nikdy nezabil a nezmlátil? Chápu, že je teď doba, kdy lidé nedůvěřují Muslimům a ani se nedivím.. Chodíme spolu už necelé dva roky. To si myslím, že už se známe Přijel zamnou třeba na měsíc potom já tam byla na 3 měsíce. Každý strůjcem svého štěstí, souhlasím. Ale člověk žije osudem. Samozřejmě, každý má na to jiný názor.

arrow
profile_image
nikkyta
od 29. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Demi115:
Takže jste spolu 2 roky a máte vztah na dálku? A myslíš si, že ho dobře znáš?!
Mě by zajímalo, co na to říkají tvoji rodiče? A jsi si jistá, že víš, co obnáší mít za manžela muslima?
čtu diskusi a prostě nechápu. Já byla v 17 taky dost naivní, ale tohle... Rozmysli si to, holka, rozmysli!

No já být tebou tak už se loučím s rodinou a přáteli, bo už je nemusíš nikdy vidět.. Sám tě ještě varoval! A jsou brutálně žárliví a ještě ti to řekl! Bude tě zamykat doma, nikam tě nebude pouštět a věř mi že tohle přijde! Ne hned, ale pomalu. Přečti si xx diskuzí na tohle téma.... Kamarádka chodila s turkem a říkala že nikdy víc! Furt se hádali a to jen přesto aby mohla jít do obchodu... a to spolu bydleli v Německu....Ty jsi blázen....

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené