1. . .3456789. . .2324
arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji PaniXY: podle mě je to ale zbytečně velká komplikace startu do života.

já žasnu co vše se dnes považuje za komplikaci života

arrow
profile_image
malutka
od 22. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych si dítě rozhodně v 18 nenechala, člověk přijde o tolik krásných věcí. Mně je 25 a nedovedu s představit, že bych teď otěhotněla, pro mě by to byla dost katastrofa a to s přítelem máme byt a jsme spolu 5 let, ale prostě se na to necítím, cítím, že by mě to hrozně omezilo a byla by to velká zodpovědnost. Ale já si chci ještě užívat a nemít závazky vůči dítěti. Navíc si myslím, že dítě by se mělo plodit po nějakém rozumném uvážení, z lásky a do už trošku zabezpečené rodiny.

arrow
profile_image
anyme
od 5. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Miluna1:
u pilulek neni potrat zdarma, protože zde neni vyloučena chyba uživatelky To co říkáš platí u tělísek a depo provery. Ale je pravda, že miminku HA může uškodit, ale taky nemusí. Znám případy, kdy žena otěhotněla přes HA, brala ji dál a mimčo bylo zdravé, ale taky byl v okolí případ, kdy žena otěhotněla přes HA, těhotenství se zdálo v pořádku, ale hle, v 6 měsíci se něco pokazilo, matka začla rodit dřív a dítě bylo ve stavu, kdy nemělo šanci přežít, verdikt zněl, že za to může HA

Cituji mikkýsek: já žasnu co vše se dnes považuje za komplikaci života

Tak každý to cítí jinak. Já chci např. v klidu dodělat VŠ, poté cestovat, poznat aspoň kousek světa, vybudovat si kariéru atd ... a neumím si představit, že toto by komplikace nebyla.

A bylo řečeno startu do života...

arrow
profile_image
Scoooby
od 6. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Miluna1: Potrat je zdarma, když selžou pipulky

Kde jsi na tom byla? Jak by jsi prokázala, že jsi neudělala chybu v braní?

Jak už tu bylo zmíněno - já bych se rozhodla dle toho, jaké zázemí bych s miminkem měla. Pokud by mě podpořili rodiče, dítě bych si rozhodně nechala (přece jen, na chlapa není vždy 100% spoleh).

arrow
profile_image
mikkýsek
od 29. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Consuela Banana Hammock:

chápu, co se nehodí musí se odstranit ať je to cokoliv , jakékoliv překážky nejsou vítané

Cituji mikkýsek: chápu, co se nehodí musí se odstranit ať je to cokoliv , jakékoliv překážky nejsou vítané

tak já nevím, na jednu stranu Vás tu pohoršuje, když si žena co se na dítě necítí, si ho nechá a pak nemá ten pravý mateřský cit a na stranu druhou toto....

Ano, pro mě by to prostě komplikace byla. Já děti mám velmi ráda, jednou chci minimálně 2 děti. Ale na to chci mít vzdělání, a zázemí a hlavně finance, jelikož dítě je luxus. Nepřivedla bych dítě na svět, když bych věděla, že na to nemám. Ať už peníze, nebo prostě pocitově.

Teď jistě budeš oponovat adopcí - ano, ale ono i těhotenství může být komplikace, kterou v tuto chvíli prostě nechci.

Holky,vy co děti nemáte si to opravdu vůbec neumíte představit.Dítě není jen o tom,že ho hezky obléknete a vyrazíte s kočárkem ven.Není to jen o tom,že se o něj staráte,dáte mu najíst,vykoupete a uložíte do postýlky.
Dítě je obrovský zásah do vztahu a třeba vy,co píšete jak je pro vás důležitý sex si uvědomte,že už nikdy nebudete moct kdykoliv se vám zachce,protože dítě s váma žije a dost těžko ho zamknete do jiné místnosti.Když je maličké,tak často spí OK,ale vy jste unavené a máte tolik práce,že padnete a spíte taky.Když pak roste,tak je nutno počkat až usne a mnohdy usnete dřív jak dítě ......... no a když už je pubertální tak zase vám bude hloupé cokoliv dělat vedle v místnosti,když by vás mohlo slyšet.To je jen jedna z věcí,kterou vám dítě omezí.
A takových závazků vůči dítěti je nespočetně.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na daisy01: Já vím, cos psala. Akceptuju to a přeju Ti to! Já nemám principielně vůbec nic proti tomu, že mají ostatní ženy děti - klidně v šestnácti. Pokud je to naplňuje a chcou - prosím pěkně, ještě jim pošlu blahopřání. Nejsu zrovna z těch, který protože nechcou vlastní nenávidijou všechny ostatní. Jen sem zatím v sobě nenašla ve 24 nic, co by mě hnalo pořídit si dítě, nebo na ostatní přehnaně ňuhňat. Nemám to.

To je blbost, že když dítě nosíš, tak ho musíš milovat. Někdo nemiluje vlastní rodiče a dali mu život. Sme lidi - každej jeden, to znamená, že co lidí, to pocitů. A ono se těžko maminky budou všem okolo chlubit, že svý dítě až tak moc nemilujou, jak by rády. - Protože je za to každej hnusně odsoudí (četla sem takovou diskusi a bylo mi zle z těch odsuzujících, protože nemají páru, jak to ty maminky ničí - jednoduše to pochopit nechcou), i když se starají a dělají co můžou. Co mají jako dělat? Zastřelit se? Nebo dítě hodit do děcáku? Každýmu něco chybí, žádná rodina není perfektní. Neříkám, že je to tak správně, ale dát k adopci mi příde mnohem horší i pro to dítě.

A spousta žen má děti právě proto, že všichni okolo je k tomu nutijou, jinak by právě kvůli tomu pocitu neměly - jenže jim všichni říkají jak to příde, a jak musijou..

Sou dvě možnosti - buď jo, nebo ne - a nikdo než holka samotná to nemá právo rozhodovat. Když bude postižený, ona to ponese nejhůř - a nejsou to žádný neobvyklý případy... Nikomu to nepřeju a když ty děti vidím, tak fakt maminky lituju.

arrow
profile_image
cokoladovasusenka
od 24. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No, co se týče školy, dá se to zvládnout. sestřenice čekala v 21 letech, ona i přítel na vejšce a taky to zvládli dostudovat i s malou, a to on ještě bude dělat doktorát... a středku můžeš přerušit na rok a pokračovat...i tu vejšku, takže to byste nějak zmákli, ač to je náročný...taky by ti možná udělali individuální plán na středce, když se s něma domluvíš.
Pokud máš 24 letýho přítele, kterej si to dítě taky chce nechat, pak bych o potratu ani neuvažovala...
Já jsem teď skoro osmej měsíc, je mi 21 a naopak jsem ráda, že budu mít malou v takhle mladým věku... vždycky jsem chtěla děti radši dřív než pak někdy v 35 a do 50 kolem nich běhat...
Už teď malou šíleně miluju a nikdy bych ji pryč nedala, ač se teda pravda obávám toho že to bude docela zápřah někdy... ale co, mám podporu rodiny, partnera, a přece jen jedno dítě se ještě zvládnout dá

arrow
profile_image
Jitulin
od 11. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Laky: já být těhotná v osmnácti letech tak běžím na kliniku jako o závod!

Naprosto souhlasím...

Mimino bych si nenechala ani na vysoký, natož teď na střední. Pro mě dítě přichází v úvahu až po výšce a až si vybuduju nějakou kariéru..dřív ne i kdyby se partner stavěl na hlavu. Prostě až budu sama chtít, budu finančně zabezpečená a nemusela se spoléhat na pomoc rodičů...
Ale znám pár 18letých mamin a docela to zvládají. Ono je těžký radit, každý to cítí jinak

arrow
profile_image
PaniXY
od 8. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji mikkýsek: já žasnu co vše se dnes považuje za komplikaci života

Tak já si nedokážu představit, že u nedostudované 18-leté holky by dítě komplikací života nebylo. Samozřejmě, že se to dá zvládnout a pokud se rozhodne pro dítě, tak to pravděpodobně vše i zvládne, holt jsme ženský a k mateřství jsme od přírody naprogramovaný. Takže, když to přijde, tak se s tím normální zdravá ženská nějak popere.
Ale musí sama zvážit, jestli jí to za to stojí. Jestli je hlavním důvodem to, že dítě chce partner a je schopen je zabezpečit, tak to je pro mě u středoškolačky trochu málo.

arrow
profile_image
daisy01
od 10. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Laky: nevím jako co tady plantáš SEX,určitě bych se nezaobírala tímto jestli si pořídit dítě když mám ráda sex!!opravdu jako....

arrow
profile_image
cokoladovasusenka
od 24. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Jitulin: Ale znám pár 18letých mamin a docela to zvládají. Ono je těžký radit, každý to cítí jinak

To je pravda no, taky znám pár mladých mamin co to zvládají v pohodě, a taky mám na druhou stranu kamarádky které kdyby byly v tom tak hrůzou zešediví a mažou na potrat... holt každej na to v tak mladým věku ještě není

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené