Ahoj holky, hodně uvažuji o tomto tělísku. 3 roky neberu HA, vysadila jsem ji po 11ti letech a už svinstvo nechci ani vidět, takže jedině něco nehormonálního. Za pár dní mě čeká porod, druhý císař, nevíte někdo kdy nejdřív se to dá zavést po porodu?

Nejdřív jsem se doktorky ptala na Mirenu, tu by mi dala prý až po pul roce, do té doby nasadila pilulky,tak jsem jí řekla, že v žádném připadě, tak prý injekce, tak jsem jí zarazila, že mě asi nechápe, že je to jedno a to samé, tak bylo vidět, že se cítí uraženě, nehormonální tělísko mi ani nenabídla, trochu mě to zaráží, ten jejich přístup k HA! V týdnu jdu opět na kontrolu, tak se jí na to zeptám, ale ráda bych, pokud má někdo zkušenosti krátce po porodu se zavedením

arrow
profile_image
mimi55
od 13. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na nicoreily: Jakékoliv tělísko doporučuji až po dokonalém stažení dělohy. Taky jsem si ho kdysi nechala dát brzo po porodu (asi 4 měsíce), ale nedělalo mi dobře. Měla jsem bolesti a dlouhou menstruaci a i když mě doktor přesvědčoval, že se to upraví, vydržela jsem to rok a pak si ho nechala vyndat. Okamžitě se všecho upravilo. Takže dle mé zkušenosti, doporučuji nespěchat.

Mě chtěla Mirenu dát doktorka po prvním porodu hned v šestinedělí,ale nechtěla jsem nic do dalšího otěhotnění. tak je lepší počkat jo? Asi máš ale pravdu, až se ta děloha dá do pořádku

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tohle teď taky tak trochu řeším, nad gynefixem jsem začala zas uvažovat, ale teda tato diskuse a zejména některé zkušenosti zde teda , zní šíleně. Než zažít toto, tak to snad raděj ty pilulky.

Cituji nicoreily: dát doktorka po prvním porodu hned v šestinedělí

A na co? V šestinedělí přece těhotenství nehrozí.

Jinak dobrý antikoncepční účinek má taky kojení, pokud je časté a nedostaví se menstruace, tak otěhotnět nelze. Už jenom proto mi to tělísko i HA bezprostředně po porodu připadají naprosto zbytečné.

arrow
profile_image
asawa
od 23. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tedy jen malý update cca rok od zavedení...
Nemůžu než doporučit. Jediné, co mě pořád trápí jsou hodně nepravidelné menstruace (jako klidně tři měsíce), ale to je můj problém, který rozhodně není způsoben tělískem.
Psala jsem se před nějakou dobou ohledně podrobností a ceny - kdyžtak tělísko mi zaváděla Mudr. Líbalová Čepická v Praze.
Musím to zaklepat, ale za celý rok jsem neměla jedinej problém.Občas nějaké to špinění mezi cykly, ale to se ustálilo.
Takže za mě určitě ano, stokrát lepší než jakékoli hormony!!

Cituji Minette: A na co? V šestinedělí přece těhotenství nehrozí.

Tak to by ses divila, kolik znám holek, co v šestinedělí otěhotněly

Cituji Minette: Jinak dobrý antikoncepční účinek má taky kojení, pokud je časté a nedostaví se menstruace, tak otěhotnět nelze.

Tuto také není pravda, je sice menší riziko otěhotnní,ale otěhotnět při kojení lze

Já mám menstruaci pravidelnou bez HA, tak snad by to to tělísko, když v něm nejsou hormony, nemělo ovlivnit.

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji nicoreily: Tuto také není pravda, je sice menší riziko otěhotnní,ale otěhotnět při kojení lze

Tak za určitých podmínek jako antikoncepce funguje spolehlivě, četla jsem o tom něco i u gynekologa např. tady je to taky tak popsáno.

Cituji nicoreily: Tak to by ses divila, kolik znám holek, co v šestinedělí otěhotněly

V šestinedělí se snad ani nesmí sex, ne?

No v šestinedělí by se sex neměl, ale někdo ho má a pak to tak dopadá.

A s tím kojením, kamarádka kojila, menstruaci neměla a otěhotněla, takže tak. Nikdy nevíš, kdy se ta menstruace dostaví a třeba chytneš první ovulaci od porodu já začla zas menstruovat hned po šestinedělí, ikdyž jsem plně kojila.

Napsáno je toho tolik, ale realita je někdy uplně jiná

arrow
profile_image
Minette
od 4. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na nicoreily:
Jo, já to beru, jinak já ještě nerodila, takže nevím, a s tím sexem jsem si to takhle myslela, jako, že to třeba ani nejde, než se vše zahojí, třeba i ty nástřihy a tak, no myslím, že pro ženu po porodu pak asi ani ten sex nic moc, ale to byla teda jen moje domněnka. Právě i ze stejného důvodu je mi opravdu podivné, že by se tam zavádělo to tělísko. Ono se totiž i stává, že to tělísko vypadne. Zrovna u té Mireny mám podezření, že jí asi někteří gynekologové hodně "preferují" stejně jako hormonální antikoncepci.

Cituji nicoreily: Napsáno je toho tolik, ale realita je někdy uplně jiná

No jak to tak čtu tak pro mě teda realita nic moc potěšující - do budoucna, jsem měla představu, že jakmile už budu ve fázi života, že nám případné dítko nebude vadit, tak že tu antikoncepci řešit prostě nebudu muset. Teď mi tak nějak dochází, že se to řeší i mezi dětma, po dětech, ale popravdě, já si nedovedu představit, že bych brala hormonální antikoncepci a u toho kojila, byť to gynekologové doporučují, mě se to prostě nezdá.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Minette: Jinak dobrý antikoncepční účinek má taky kojení, pokud je časté a nedostaví se menstruace, tak otěhotnět nelze. Už jenom proto mi to tělísko i HA bezprostředně po porodu připadají naprosto zbytečné.

No... Kamoška otěhotněla hned teda A to jen kojila a MS neměla, tak se asi trefili těsně před tím, než došla MS, která pak už nedošla z důvodu oplodnění, nebo nevím

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Minette: a s tím sexem jsem si to takhle myslela, jako, že to třeba ani nejde, než se vše zahojí, třeba i ty nástřihy a tak, no myslím, že pro ženu po porodu pak asi ani ten sex nic moc, ale to byla teda jen moje domněnka.

Já měla sex asi 4 týdny po porodu. A to jsem měla poranění hodně rozsáhlý. No, nebolelo to, ale byla jsem taková prkenná a vše v pohodě, ani doktorka mi pak na kontrole nenadala

Cituji Minette: já si nedovedu představit, že bych brala hormonální antikoncepci a u toho kojila, byť to gynekologové doporučují, mě se to prostě nezdá.

To je ale speciální antikoncepce pro kojící matky. Ala já bych do ní taky nešla.

Cituji Minette: myslím, že pro ženu po porodu pak asi ani ten sex nic moc,

jak pro kterou

Cituji Moňas: Kamoška otěhotněla hned teda

Mě právě nedávno kamarád říkal, že otěhotněli v šestinedělí

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji nicoreily: Mě právě nedávno kamarád říkal, že otěhotněli v šestinedělí

No jo. A kamoška se na mě dívala jak na nezodpovědnýho blázna, že jsem měla sex. Ale to už nešlo vydržet. Sex jsem nesměla mít zhruba od 30tt, takže fakt sada pro mě

Moňas: právě, ke konci už většina nemůže ze zdravotních důvodů, nebo už se necítí, já jsem teď celkem nepoužitelná, nemotorná, je mi těžko, večer odpadnu, to na to pak člověk vlítne ani neví jak, když se toho břicha zbaví

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené