arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji kobitka: Je fakt obdivuhodné jak to bereš s nadhledem.

No nevim... Teď jsem měla docela těžké období, seděla jsem u netu a studovala vše o rakovině, hlavně prsu, ale i obecně. Mám pocit, že všecko, co se dá na netu sehnat, včetně odborných skript, už mám načteno. Bylo a furt je to docela těžký, na jednu stranu vim, že si tim i dost škodim, na druhou stranu chci vědít, o co jde, aby mi doktoři nemohli nic nakecat, ale jasně, že nechci sklouznout do nějaký paranoii.
Obdivuju na jednu stranu lidi, kterým řeknou - dostanete chemoterapii, přijďte v 8 a o víc se nestarejte a oni opravdu v 8 naklušou s úsměvem na rtech a nevědí - jak se jmenuje jejich lék (chemoterapie, to stačí), z čeho se skládá, jaké nežádoucí účinky, jak přesně působí, jaká je obecná prognóza jejich onemocnění, tabulky přežití, co se zjišťuje z krve, jak fungují zobrazovací metody.... šťastní to lidé
Minule už mi přítel řekl, ať nechám doktorku dělat svoji práci

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: Ahoj. Zrovna dneska jsem na tebe myslela a říkala jsem si, že se tě optám jak je... otevřu omlazení a ty zrovna dneska přispíváš. Jak se máš už se ani nemusím ptát, za tři týdny na tebe budu myslet, dej pak určitě vědět.

arrow
profile_image
kobitka
od 8. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: No ono možná tit lidi co těm doktorům tak bezmezně věří a po ničem nepátrají jsou na tom lépe, protože si pořádně neuvědomují co se s nima bude dál dít. Já taky když je u nás v rodině nějaký závažnější zdravotní problém scháním na netu všechny dostupné informace a pak nadávám jestli nebylo líp za doby, kdy jsme slovo internet snad ani neznali a já žila v blaženém pocitu, že lék je na všechno a dotkor je druhý pán Bůh.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji kobitka: jestli nebylo líp za doby, kdy jsme slovo internet snad ani neznali a já žila v blaženém pocitu, že lék je na všechno a dotkor je druhý pán Bůh.

no asi jo. Třeba moje babička měla celý život problémy se srdcem, chodila po doktorech a užívala léky. Mamka (doktorka) se jí mnohokrát snažila situaci vysvětlit, co si může dovolit a co né, jak to funguje, že když dělá něco špatně, neoc.hcává doktora, ale škodí sama sobě, že by si měla měřit pravidelně tlak a podle toho kdyžtak upravit dávky léků atd. Nesetkala se s úspěchem. Babička nikdy nechtěla nic vědít a v blažené nevědomosti se dožila 87 let. Pak upadla, zlomila si nohu v krčku no a bohužel do týdne zemřela na mrtvici. Do posledka dobrá, při smyslech, čiperná a ze záchvatu už se neprobrala, takže by se dalo říci, že pěkná smrt, žádné skomírání atd.
Takže ono na tom fakt asi něco bude, kdyby věděla, co a jak, trápilo by ji to možná mnohem víc, bála by se o sebe, takhle se bála, aby jí doktor nehuboval

Cituji Ellenuschka: Třeba moje babička měla celý život problémy se srdcem, chodila po doktorech a užívala léky. Mamka (doktorka) se jí mnohokrát snažila situaci vysvětlit, co si může dovolit a co né, jak to funguje, že když dělá něco špatně, neoc.hcává doktora, ale škodí sama sobě, že by si měla měřit pravidelně tlak a podle toho kdyžtak upravit dávky léků atd. Nesetkala se s úspěchem. Babička nikdy nechtěla nic vědít a v blažené nevědomosti se dožila 87 let. Pak upadla, zlomila si nohu v krčku no a bohužel do týdne zemřela na mrtvici. Do posledka dobrá, při smyslech, čiperná a ze záchvatu už se neprobrala, takže by se dalo říci, že pěkná smrt, žádné skomírání atd.

To mi silně připomnělo tu známou hlášku z básníků:

"...a nechcete změřit aspoň krevní tlak?"
"Ne, děkuju. Děda dokavaď nevěděl jakej má tlak ,tak byl dočista zdravej."

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na True:
jo jo, to bylo přesně ono, babi, když nevěděla, jaký má tlak, tak se tím neznepokojovala, na tonometr se jí doma prášilo a ona byla spokojená. Každý má svůj přístup...

arrow
profile_image
nickisek
od 7. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Holky, musím se vám jít pochlubit, dostala jsem nabídku na kurz canisterapie, až to všechno zvládnem, tak budem docházet na oddělení dětské hematologie a onkologie rozdávat radost a úsměvy akorát se bojím, abych to psychicky unesla

Reaguji na nickisek:
Musíš! Také trochu pomáhám. Jsou to bojovníci a psychika při léčbě teto nemoci hraje tu nejdůležitější roli.

arrow
profile_image
nickisek
od 7. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na sarra:
Už se mc těším, jdem zvědavá jak nám to půjde

arrow
Neprodává v Bazaru

Napisej prosim něco o tom nebo dej odkaz, to by me zajimalo. Take jsem nad něčim takovym přemyšlela, že až budu zdrava, chtěla bych něco podobneho dělat, ale když já mám rtw, to není moc canisterapeutický druh zrova 😊 ta by sežrala dětem svačiny, kydla jim do postylky a usnula 😊 ale budu rada za info. Mimochodem holky, myslete na me, v pondělí mám CT, ať je vše ok a mám uz ten hnus za sebou co nejdřív...

arrow
profile_image
Zuzy
od 27. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Ellenuschka: ať ti to dopadne toho 22. jak nejlépe může!

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Zuzy:
děkuju

arrow
profile_image
radana
od 14. 9. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

V pondělí na tebe budu myslet a přeji jen ty nejlepší výsledky a doufám,že už tu rakovinu kopneš přímým kopem do pr......de........ le. Jinak to u takovýhle nemoci nelze říci.Omlouvám se za to,ale zhoubná nemoc se taky nestydí. Drž se!!

arrow
profile_image
Teresita
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji radana: V pondělí na tebe budu myslet a přeji jen ty nejlepší výsledky a doufám,že už tu rakovinu kopneš přímým kopem do pr......de........ le. Jinak to u takovýhle nemoci nelze říci.Omlouvám se za to,ale zhoubná nemoc se taky nestydí. Drž se!

Hezky a trefně napsáno, přidávám se k radaně!

Reaguji na Ellenuschka:
My ani jiný výsledek neočekáváme. Hodně štěstí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené