arrow
profile_image
Kahrohlinka
od 6. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
15    0
Číst hodnocení

Dlouho jsem tu hledala na stránkách rady a typy na sluneční alergii. Postupným hloubáním a bádáním jsem však zjistila, že kožní reakce na slunce nemusí zákonitě znamenat jen alergii. Je mnoho typů vyrážek, alergií a i v těchto kategoriích se vyskytuje několik dalších a dalších typů. Předpokládám tedy, že na každý typ zabírá něco jiného. V mnoha diskuzích jste si tu snažily poradit, jak čemu předcházet, ale mám pocit, že mnoho z vás mluvilo i o různých problémech, a i proto jste nacházely různé možnosti řešení. Chtěla bych se tu tedy zabývat tím, jaký typ vyrážky vám vzniká - kdy po slunění začíná, jak vypadá, co při něm cítíte, taky kde začíná na těle a kam pak pokračuje? Teprve potom můžeme rozebrat, co tedy komu na jaký typ pomohlo. Snad i vám toto téma pomůže vyjasnit si, co je nejvíce vhodné právě pro vás, protože já po hodinách listování a čtení diskuzí neustále přepisuji, vypisuji a posléze škrtám nápady a názory, které se neustále rozcházejí, a to z toho důvodu, že řešíme něco jiného, ačkoliv podobného projevu nebo příčiny.

Abych tedy začala - mně osobně začala vyrážka ze slunce v 15ti letech v Chorvatsku. Do té doby jsem problémy se sluníčkem nikdy neměla (kromě klasického spálení, samozřejmě, ale to u mě bylo také výjimkou). Vyrážka se mi objevila (a nyní pravidelně objevuje) 2.-3. na slunci. Mluvím-li o pobytu u moře, kdy je člověk u slunce každý den. Pokud jsem ale v ČR, vyrážka mi bují také, jakmile jsem na slunci třeba v rozpětí 9dní 3x. A to se nemusí jednat o opalování,ale běžnou venkovní činnost, kdy jsem oblečená.
Co se týče rozšiřování vyrážky - začíná mi jakoby na vnitřní ploše ramene (zepředu), pak se vzápětí rozšiřuje na ramena, paže, a hned to jede na dekolt a lopatky (záda).. Poslední léto jsem měla i krupičku na obličeji.. Ochrana vysokými UV faktory zcela nepomáhá (používala jsem od Avene pro děti pro citlivou pokožku SPF 50 ! ), a přecijen vyrážka hned druhý den na slunci vypukla. Nebylo by to tak tragické, kdyby se to pak nehojilo skoro 2měsíce!
Vzhledem pupínky připomínají normální akné, vlastnosmi však akné neodpovídají. Zezačátku je to taková menší krupička, později pupeny "ala akné" a ještě později jsou to už opravdu nechutné pupence. Jakmile však vznik začne, ani schování kůže nepomáhá, protože při nadměrném horku a pocení se to jednoduše šíří.
Četla jsem již i články o Mallorca akné, ale to se vyznačuje spíše reakcí na chemikálie, které se na naši pokožku dostávají (což se u mě říct nedá).

Tak tady můj vyčerpávající úvod. Snad někoho neopakuji, doufám, že vám toto téma pomůže, a že se ujme a snad si tu vyměníme hodnotné názory.

arrow
profile_image
mmiska
od 6. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dobré ranko. Tak u mě vyrážka probíhá podobně jako u tebe.. u moře po pár dnech slunění... v čr při běžné pracovní činnosti venku. Nejdřív se mi začne objevovat na nártech, potom ruce a nakonec dekolt.. zatím nikde jinde. Vypadá to nejdřív jako malinká krupička červené barvy, která se pak slije do velkých červených lehce oteklých fleků.
Nejdřív jsem proti tomu bojovala pouze klidnícími léky, které mi napsala lékařka... Takže dithiaden a proti vzniku jsem měla nějaké léky na alergie.
Nyní už se mi alergie ale nedělá resp nedělala... byla jsem dlouhou dobu v karibské oblasti a musím říct, že kůže si na to zvykla. Ovšem nutno podotknout, že jsem tam byla přes půl roku. Ted jsem se zděsila, když jsem jela po roce a půl autem a na ruce mi zase vyrážka vyskočila.
Ale nejlepší je asi používat něco na zklidnění. Hodně mi to pomáhalo. A nebo zajít k lékaři, který by měl poradit, co je zrovna pro daný typ nejlepší.

ahojky, taky tímto neřádem trpím... Dělá se mi kolem 4.-5.dne na slunci u moře a to hlavně v dekoltu a na pažích. Dřív se mi sluneční alergie začala dělat snad už 2.den na slunci. Co mi hodně, ale opravdu hodně pomohlo je: průběžně chodit do solárka (přes celou zimu). Plet mi potom tak nereaguje na slunce. Letos v zimě jsem na solárko neměla tolik času a byla jsem cca 2x za celou zimu a okamžitě se mi rozjela taková vyrážka, že jsem to neviděla! .
A také mi pomáhá opalovací krém Daylong. Nesmývá se a měl by být jedničkou z krémů.
Jsou to jen moje zkušenosti, na každého to může působit jinak, ale za mě: solárko a Daylong.
Ted asi za 14 dní letíme k moři a já poctivě 2x do týdne chodím do solárka, nerada bych se zas schovávala před sluníčkem

Moje mamina tuto vyrážku má také, chudák i v obličeji. Ale není to vyrážka ze sluníčka, ale z tepla. Prostě z teplého vzduchu.Z horka.

arrow
profile_image
Kahrohlinka
od 6. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
15    0
Číst hodnocení

Reaguji na mmiska: ahojda, a nebyly ty léky třeba až moc utlumující nebo silné? jinak mně z toho právě nevznikají oteklé fleky,ale vyloženě "jakoby" zvětšující se akné, které však nejde vymáčknout, protože to prostě akné není je to pak odporný, když to neuhlídám a rozšíří se to hodně.. zezačátku to taky svědí,no.. Já jsem se na to u doktorky ptala asi před třema rokama, ale na alergologii máme takovou, pardon, brécu, která už od začátku evidentně nosila nos nahoru a nechtěla připustit, že bych s něčím takovým měla mít problém. Furt nade mnou ohrnovala nos i s jinou alergií, a když přišly výsledky testů, tak si měla vidět ten její výraz, když byly pozitivní! hrozná furie... objednám se asi na kožní, zatím jsem zkoušela jen lékárny, ale tam si rady u nás nevědí.. Já se divím, že mi to vůbec vzniklo, od malička jsem vyrůstala v zemi, kde je léto víc jak půl roku vkuse.. a pak tohle.. divný..
Reaguji na Petrolejkaa: ahojky, a ty se nebojíš toho solárka? Je to na kůži přecijen dost drastický a tech peněz za to.. :/ Jinak Daylong tady doporučovalo plno slečen, ale ozvaly se bohužel i negativní názory. A taky někdo psal, že se po tom vůbec neopálíš.. A vylejzala ti vyrážka, ačkoliv ses mazala vysokým faktorem? Já používala dětský od Avene 50 a stejně jsem vyrážce nezabránila.. Tak ten Daylong asi zkusím, jestli je bez parfemace atd.. díky za tip
Reaguji na pavlab: Opravdu "jen" z tepla? A to má nějak ověřené/prověřené? Tyjo, teplo miluju, ale jinak teda mám pocit, že mně to reaguje opravdu vyloženě na sluníčko. Teprv, když je to rozjetý, tak to třeba vedro zhorší-kvůli pocení. Co na to mamka používá, nebo jak se toho vyvaruje?

Reaguji na Kahrohlinka:
ne ne , po solárku jsem vyrážky téměř ušetřena . Jako uplně moc to se solárkem nepřeháním... Kdysi jsem slyšela, že přivykáním sluníčka pokožce se alergie zmírnuje, takže já to řeším solárkem... a akorát mě to letos na jaře utvrdilo v tom, že v mém individuálním případě mi to pomáhá...
Jinak Daylong používám 16 (ted už je to 15) a v ltě jsem byla jak negřík -z Djerby. Takže si nemyslím, že by se přes to člověk neopálil Používám ho už snad 15 let a jsem s ním neustále spokojená. A hlavně ta pohodlná aplikace- namažeš, uschneš(necháš schnout 30 min doma v pokoji) a celý den se o to nestaráš . Ale musí se namazat jako druhá kůže.
Říká se,že pomáhají i betakaroteny, ale ... těžko říct, nezaznamenala jsem nějakou "pomoc". v mém případě fakt solárko.

arrow
profile_image
Kahrohlinka
od 6. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

100%
15    0
Číst hodnocení

Reaguji na Petrolejkaa: Tyjo, tak super V Daylongu si mě právě přesvědčila, děkuju moc Ale toho solárka se bojim kvůli rakovině atd. Protože když už jsou vyrážky projevem naší citlivé kůže, solárko asi nebude o nic mírnější.. A jen bych se ještě doptala, jaký máš typ pleti? A to opálení taky krásně chytne i kvůli tomu solárkovýmu základu,co?

Reaguji na Kahrohlinka: Ano prý jen z velkého tepla...také je v přechodu tak možná prý má na to vliv i to...doktoři neví, prostě typují. V zimě mívá také vyrážky po těle, a to je zase prý z nedostatku sluníčka. Upozorňuji že na nic v životě alergická nebyla. Nepomáhají prášky proti alergii jako jsou Zyrtek, Aerius, ani přípravky z lékárny s vysoký faktorem....Minulý rok prostě byla zavřená na apartmánu s klimatizací( pak za cca 3 dny se to zlepšilo...a když vyšla zase na sluníčko tak už se to neobjevilo. Nevím, možná si na to pak kůže zvykne. Opravdu nevím.

arrow
profile_image
Katys01
od 5. 5. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak za sebe mohu dodat že třeba loni se mi vůbec nevyskytla letos beru betakaroten od cca ůnora,solárko 1 týdně od května a když začalo letos pálit suníčko alergie mi vylezla na pažích a dekolt.... svědivé boláčky jako od komára ,přemýšlela jsem kde je chyba hledala na netu a ejhle možná tím že jsem denně pila vodu s citronem ( alergii vyvolávají také citrusové plody) přestala jsem ji pít a od té doby i když jsem na slunci tak jsem v pohodě.... a mažu Daylongem jo jsem jinak bledule s pihama a solárko mi fakt pomáhá se opálit a připravit na slunce...

arrow
profile_image
baloney
od 10. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Přidám také svoji zkušenost moje alergie nebo citlivost na sluníčkko nemá takový agresivní průběh jako u některých z vás, ale třeba se tu najde někdo, kdo má podobný problém.. Já trpím allergií na sluníčko asi 5 let. Z počátku jsme si s mamkou myslely, že u mě propukla alergie na jahody, protože to bylo zrovna v období, kdy začaly zrát a já samozřejmě často jedla. Poté alergie ustála. Rok poté už jsem se jahodám vyhýbala, ale alergie propukla znovu. Trvala vždycky tak cca měsíc jen na rukou. Objevila se taková ta krupička červených pupínků, která neskutečně svěděla a pak jsem zbytek léta měla zase klid. Postupem času jsme zpozorovaly a přišly s mamkou na to, že je to alergie na první jarní sluníčko. Vždycky mi začnou ruce svědět, když začne mít jarní sluníčko trochu sílu.. pak to ale samo odezní a celé léto mám klid. Ještě jsem ale nepřišla na to, jak tomu předejít nebo jak to zmírnit. Ani opalovací krém či následně jiný krém nepomáhají...

nevím jestli je to ze slunce ale přiszuiju to tomu....kdyby někdo věděl co to je tak at mi dá vědět)...před pár dny se mi udělal na rtu malý puchářek nebo spíš jako vyrážka od akné..ale byla v tom jen voda...a dělá se mi to tam zas...někteří říkají že je to zima, ale nebolí to a na zimu to ani moc nevypadá. Takže to přisuzuji slunci je to možné?... jinak se mi z prvních slunečních paprsků dělá vyrážka na dekoltu..taky plněná jen vodou..ale jak se opálím vyrážka zmizí...tak mě řekněte co to je

Tak já nikdy na sluneční alergii netrpěla, až teď minulý týden v Řecku objevilo se to nějak 4. den slunění. Na dekoltu a na rukách, kolem loketních jamek nebo jak to říct. No hrůza. Když už jsem si v pátek myslela, že to zmizlo, tak jsem se znovu vystavila dopoledne sluníčku. Po 3 hodinách jsem si říkala, ať mi někdo ty ruce snad raději usekne! Hruza. Malinkaté pupínky, taková krupička, červená - pálelo to, štípalo, svědělo, a jako by mi tam někdo bodal 1 000 malých jehliček Výstřích jeden velký červený flek, sem tam pupínky, svědění Teď pupínky docela vymizely, ale svědí to trošku furt. Jsem zvědavá co se bude dít, až vylezu na sluníčko v ČR. Před Řeckem jsem se tady už ale slunila a nic. U moře jsem už byla, žádná vyrážka. Ale myslím, že to bude tím, že minule jsem byla v srpnu, měla jsem solidní základ z ČR, ale tady jsem tomu jejich sluníčku vystavila s minimálním základem....

Cituji Fellys: jinak se mi z prvních slunečních paprsků dělá vyrážka na dekoltu..taky plněná jen vodou..ale jak se opálím vyrážka zmizí

ano přesně to mám taky! Pak už je to v poho, při dalším opalování....

Jo ještě dodám - mazala jsem se ze začátku 50 faktorem, pak 30. ...

A teta tuto alegrii má (i tady v ČR, ji hned vyskočí) a doktor doporučil jíst betakaroten. Pomohlo ji to.

Jo a lehce to mám vlastně i na nohách - na holeni, ale jen malinko

arrow
profile_image
Terík85
od 1. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

já jsem měla tento rok alergii poprvý...nejdříve puchýřky ty se slily do fleků a svědělo to..bylo to z antikoncepce..doktor mi jí změnil a alergie je pryč..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Terík85: Ahoj, sluneční alergii ti vyvolala špatná antikoncepce? To mojí alergoložku teda nenapadlo)) Mohla bych zkusit změnu...

arrow
profile_image
Terík85
od 1. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LuckyLu: Jj myslím že ano,nikdy jsem na sluneční alergii netrpěla..až letos, tak jsem pátrala..zašla na gyndu a zeptala se jestli mi nemůže antikocepce způsobovat sl.alergii,bylo mi řečeno že ano ,prášky mi změnil a opravdu alergie zmizela

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené