arrow
profile_image
Carlyy
od 13. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Hezký večer všem, potřebuji Vaši radu. Nevím, zda poslat přítele ke kožnímu nebo na kosmetiku. Jde o to, že přítel má velké problémy s pletí. Ale poslední dobou už je to o něco lepší. Každopádně jsem si jistá, že jeho pleť je v takové fázi, že se sama o moc nezlepší. Jeho velký problém jsou ucpané póry, na kterých se mu z vrchu udělala zátka. Má je dost hluboko zanešené a jsem si jistá, že všechny gely a kartáčky, co jsem mu pořídila jsou v tomto případě zbytečné. A proto bych přítele ráda svěřila odborníkovi. Jen nevím, jestli musí na kožní a nebo je v Praze – ještě lépe na Kladně dostatečně kvalifikovaná kosmetička. Raději bych ho poslala na kosmetiku, navíc se to dá darovat i jako nějaký poukaz... Myslíte, že kosmetička stačí? Měla by i doporučit vhodnou proceduru předpokládám...
Pleť si poctivě čistí, ale přes ty ucpané a uzátkované póry toho moc nezmůže, opravdu by stačily jen pročistit...
Děkuji Vám, krásný zbytek večera

arrow
profile_image
slimatko
od 5. 11. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

5

Co by s tím dělala kožní?

Na tohle mu zabere retinol, není to s ním jen tak, bude muset postupovat dle návodu. Apak záleží, neostrava má přípravky s. retinolem (pro retinol) i medik8, ale nejsou tak silné jako retinol od kožní. Retinol je skvělá látka která řeší spoustu problémů, hlavně teda stárnutí a póry. První týden či dva se póry "vyčistí", změknou, bude dobré je vyčistit pokud umíte šetrně, nebo zajít ke kosmetičce. Já mám doma ultrazvukovou špachtli a jsem vystudovaná kosmetička,takže ke kosmetičce opět nechodím (vždycky udělá něcopro coseuž nevrátím ). Správně by dermatolog měl umět spolupracovat s kosmetičkou. Jinak co se týče dermatoložky,jsem proti sobě to mrsknout takhle na sklo (ptže budu asi ještě déle čekat na termín) ale vynijakící dermatoložka,která se mi osvědčila je Helena Jančová na P5. Když by byla potřeba vnitřní léčba - doporučí, pokud bude stačit jen vnější - taktéž.

arrow
profile_image
Satisfashion
od 30. 8. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Carlyy: veľmi dobré sú na póry čistiace mlieka. Pokiaľ máš póry tak nečisti micelárnou vodou ani penou, ale mliekom. Mlieko roztrieš masážou, necháš 2 min pôsobiť a umyješ vodou. Výhoda je, že nevysušuje pokožku, čím póry ešte viac nezadupáva do pokožky.

Ešte sú fajn účinné lepsiace pásiky od Balea z DM na nos.

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako kosmetička mám trochu přehled. Kožní mu na to dá maximálně peroxidové krémy, co mu nenávratně poškodí kůži. Sama jsem jich pár dostala. Kosmetička je tu od toho, aby pleť čistila - vymačkávala černé a bílé komedony, ovšem ne zanícené - akné. V dnešní době by toto dělat neměly kvůli velkému množství bakterií ve hnisu, protože by se rozšířily po celém obličeji a jen situaci zhoršily. Doporučí kosmetiku, způsoby péče. Je potřeba docházet pravidelně alespoň jednou za měsíc a mělo by to pomoct. Přítel by měl používat přípravky určené pro tento typ pleti, hlavně však pleťové vody. Micelární voda je sama o sobě nesmysl, který by měl sloužit pouze například při cestování a v nouzových situacích, ne pravidelně. Navíc obsahuje molekuly oleje, které mu zrovna nepomohou. Taky bych si dávala pozor na složení, takže je lepší zainvestovat než nakupovat za pár korun v drogerii. A uvidíte jak na to bude pleť reagovat.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Na ucpané póry je perfektní BHA- kyselina salicylová, konkrétně přípravek Skin Perfecting 2% BHA liquid od Paulas Choice, viz americkakosmetika. cz. Tohle zvenčí a jinak Aknenormin. Retinol a la Retin A t.č. není na trhu ( jen nějaký preparát s antibiotiky).
Dobrou kosmetičku na póry jsem za svůj život poznala jen jednu, původně zdravotní sestru, dělávala mi to jehlou a bez následků. Dnes ani nevím, zda se to smí, na všechno je úředník, který to určí.
Dlouho jsem používala AHA, ale ty nepronikají do pórů, zato BHA ano.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

veľmi dobré sú na póry čistiace mlieka.
Ano, Toleriane od La Roche Posay nebo Cetaphil- ten na sucho i na mokro.

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Maria: Jehlou? Pokud vím, tak je to zakázané, paní by tuto profesi zřejmě dělat vůbec neměla. A jestli má jen nějaký kurz a ne školu, tak určitě ne. Ty nesmysly co je tam jsou schopni učit, to je občas opravdu na zamyšlení.

arrow
profile_image
z.pepa
od 2. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Proč je zakázané to dělat jehlou? Mě to kosmetička taky občas dělá, proto se ptám. Je to dáma s 30 letou praxí.

arrow
profile_image
Satisfashion
od 30. 8. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Maria: nemýliš si póry a mílie? Mílie odstraňujú kozmetičky ihlou.

Reaguji na Icy Rose: Jako nic proti, ale my se na škole také učily vypichovat mílie jehlou. Jinak ale mi taky jedna vypichovala zanícené koedony jehlou A ještě tou samou několik různých. To jsem pak měla obličej slušný bizár Jehlu jen na mílie, jinak nic.

Já nedám dopustit na chemický peeling kyselinou mandlovou. Dělají v centrech estetické dermatologie apod., já si už druhým rokem dělám peeling doma ( zatím se mi nepovedlo něco zvorat mám pomerně odolnou pleť ) a tak čistou a hezkou pleť jsem v životě neměla, konečně dokážu občas fungovat i bez make-upu.
Ono je asi důležité i zvolit správný krém - když se pleť večer důkladně vyčistí, je potřeba se nakrémovat, nejlíp nekomedogenním přírodním krémem ( třeba mandlová weleda ) .
Ale nejdřív ze všeho asi klasicky hloubkově vyčistit - řekni mu, že chlapi chodí na kosmetiku taky, dokonce někde se nabízí i speciální procedury pro muže, třeba v takových těch SPA salonech - pokud by z toho měl nějaké nedobré pocity

arrow
profile_image
Sofiii
od 29. 12. 2017
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj, trochu opožděně, ale také přispěju se svým názorem do vínku. Já tedy nedám dopustit na moji kosmetičku. Odvážím se tvrdit, že jsem s pletí vyzkoušela už ledacos. Od dětství jsem trpěla na akne, lesk, zanícené boule, fleky, jizvy, no zkrátka asi na vše Celou vejšku jsem pravidelně chodila ke kosmetičkám - ultrazvukové čištění, chem. peeling, laser...všechno možné a pleť byla stále stejná. Později se mi pleť po vysazení antikoncepce hrozně zhoršila a nic nezabírala. Byla jsem i u kožní, používala krémy za 5 000 Kč, odličovala jsem se kokosovým olejem, ale nic nezabíralo. Až jsem natrefila na moji kosmetičku (v Praze), na kterou nedám dopustit. Chodím k ní přes rok více méně 1-2 měsíce. Plet se mi zlepšila, pupínky zmizely, lesknu se teda pořád, ale to je spíš už holt mojí pletí. Každopádně jde o to, že už můžu vyjít ven bez makeupu a nepřipadám si jako příšerka. )) První návštěvy mi musela celý obličej propíchat injekční jehlou, protože jsem byla tak zapouzdřená, že to nešlo ven jinak. Nikoho pečlivějšího jsem v životě nezažila. Na kosmetice ležím 2 hodiny, vyčistí mi, co se dá a odcházím po všech maskách a laseru skoro jako do báru Cenově srovnatelná se všema kosmetičkama, které jsem za žvot navštívila. Takže - pokud bys chtěla kontakt - ráda poskytnu. ))

arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na beautyholic: Pokud vím a co učili nás, je novodobá záležitost, že mílie spadají do kompetence lékaře a ne kosmetičky, takže na školách už by se to nemělo vůbec učit (někdo to učí pořád), jasně že kdo to dělá X let v tom bude pokračovat. Ale jako zanícené komedony jehlou je jednak celkem drastické a jednak je to šíleně nehygienické a docela dost k zamyšlení... když ovšem nic jiného nezabírá, i to je řešení, když se člověk zamyslí, ultrazvukovou špachtlí se bakterie také rozšíří, pokud se s ní neošetřuje každé zanícené místo zvlášť s následnou desinfekcí špachtle i místa. Pokud to jde ručně, když už to musí být, nejlepší je to ručně s neustálou desinfekcí, aby se bakterie nešířily dál.

arrow
profile_image
Maria
od 9. 12. 2006
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

První návštěvy mi musela celý obličej propíchat injekční jehlou, protože jsem byla tak zapouzdřená, že to nešlo ven jinak.

Právě takovou kosmetičku mám, už je jí 85 let! Ano, po ošetření jsem vypadala hrozně, ale během týdne se pleť zahojila, nikdy nijaký zánět.

Teď mám tu kyselinu salicylovou a potřebuji čištění mnohem méně.

Myslíš, Dadabusku, že ten peeling by byl vhodný i na pleť mučenou retinolem?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené