Reaguji na JulčaPulča:

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Přítel je majitel firmy a já jim chodím také 1x týdně uklízet do kanclu a absolutně nic špatnýho na tom nevidím. "Normální" brigádu si nemůžu sehnat, tak jsem šťastná aspoň za tohle. Uklízet před ním a jeho kolegy mi fakt nevadí.

Já bych to brala! Zvláště, pokud je v budoucnu možný postup na administrativní pozici. Poznáš kolektiv a jak to ve firmě chodí. Ponorky s přítelem bych se nebála, je dost možné, že za dva roky už budete s přítelem každý pracovat jinde A pokud je to úklid jen 2x do týdne na pár hodin, jdi do toho, vždyť každá kačka dobrá ne?

arrow
profile_image
Sasanka
od 19. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

každá koruna dobrá, mně by to nevadilo

arrow
profile_image
dove
od 31. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji JulčaPulča: Nebo aspoň mě, když někdo řekne, že pracuje jako uklízečka, nenaskočí "ó, ta se má".

To sice ne, ale hlavním společenským statusem zakladatelky tématu je studentka. Nikoho tedy nepřekvapí, že si brigádně přivydělá.
Ale když už jsme u důvodů, proč do toho nejít, tak bych na prvním místě nezmiňovala to, že práce uklízečky je společensky méně prestižní, ale třeba to, že to není práce, která by člověka nějak dál rozvíjela. A osobní rozvoj je v období, kdy člověk studuje prostě důležitý. Takže pokud to finanční situace nutně nevyžaduje, věnovala bych se osobně jiné práci. Ovšem proti uklízení jako takovému nemám vůbec žádné námitky ani předsudky. Jak už jsem psala, uklízení (a i další lehké manuální práce) je pro mě určitým způsobem relaxace a uvolnění psychické zátěže.

arrow
profile_image
Pepis
od 24. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Jopy: Přítel tam má brigádu jako technik

Kdyby byl přítel na nějakém vyšším postu na trvalý úvazek, tak by to pro mě mělo trocho jiný význam, ale jestli tam je jako brigádník taky, tak bych to vůbec neřešila.. Jestli oba brigádničíte, tak bych do toho jednoznančně šla.

arrow
profile_image
Scoooby
od 6. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji mroskvicka: U nás ve firmě (taky IT) kdyby uklízečka nastoupila na administrativní pozici, tak bych si asi klepala na čelo a říkala si jak se tam asi dostala

Taky spíš nechápu toto. To je přeci dost odlišná pozice z uklízečky na administrativu. Spíš tě tam chtějí nalákat.
Jinak pokud je to jen na pár hodin týdně, tak proč ne.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Scoooby: když jsem šla dělat hlavní účetní do jedné firmy, co měla i benzínku, tak po mě chtěli, abych šla na 3 měsíce za kasu. Aby poznali jak zvládám pracovat...takže se tomu vůbec nedivím A vzala jsem to, pak mi dali ještě víc peněz než původně slibovali

arrow
profile_image
dove
od 31. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji farahh: Aby poznali jak zvládám pracovat...takže se tomu vůbec nedivím

na to by měli mít tříměsíční zkušební dobu, ale asi to tak někde funguje

Cituji Pepis: Kdyby byl přítel na nějakém vyšším postu na trvalý úvazek, tak by to pro mě mělo trocho jiný význam, ale jestli tam je jako brigádník taky, tak bych to vůbec neřešila.. Jestli oba brigádničíte, tak bych do toho jednoznančně šla.

Naprosto souhlasím a lépe bych to neřekla. Moje zkušenost - byla jsem jen 2 týdny vypomáhat ve firmě, kde pracoval přítel. Bylo mi hodně nepříjemné, když seděl s upravenými kolegyněmi na kafe... ony nalíčené, upravené, v kostýmku. Já s hadrem a košem, brr. Přítel byl ok, ale několik kolegyň mělo i hloupé připomínky.

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji bucinek07: Ve firmě kde mají přítele?Já bych do toho v tomto případě také nešla. Představa, že přítel si sedí v kanceláři, já tam vejdu s vozíkem jaké mají uklízečky a začnu mu tam vynášet koš mi přijde...no krapet ponižující.

já se taky práce neštítím - dělala jsem při studiu různé brigády, ale asi bych do toho také nešla.
Avšak! pokud by brigáda byla v době, kdy už ve firmě nikdo nebude, proč ne.
Za normálního provozu asi ne - a není to o fiflenovství - jen bych nechtěla, aby mě přítel takto viděl.
Teď dělám brigádu ve firmě pod bývalým přítelem - dělám i víkendy, kdy u nás nikdo není - vstávám v 5 a někdy se mi fakt nechce se ráno kdoví jak připravovat - a stačilo mi, abych takhle ráno jednou vypadala jak po flámu (vlasy v drdolu, zalepené oči, nenalíčená, kraťasy a tílko - jinak se oblékám žensky a elegantně a dbám o sebe) a on si náhodou pro něco přijel a měla jsem z toho dost šok (on tedy ne, spíš si z toho dělal srandu, když mě při příchodu nepoznal a řekl dobrý den , že vypadám na 15), ale aby mě přítel viděl jako uklízečku, to bych asi nechtěla.
A taktéž neshledávám na uklízečkách nic ponižujícího, ani špatného.

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Helmut: Jsi studentka, práce uklízečky je pro tebe přivýdělek. Tvůj přítel by nebyl ani tvůj nadřízený. Vůbec bych to neřešila a brala, co je. U nás ve firmě jsme vždycky ženskými vyhnáni ven z kanceláří, ať jim tam nepřekážíme a ony se můžou na košťatech pořádně rozlétnout. Uklízečky nám tu šéfují. Jsme také menší firma a se ženskými si normálně tykáme.

až teď jsem dočetla, že přítel tam dělá brigádně technika - v tom případě bych do toho šla - je to něco jiného, než kdyby byl majitel a ty jeho přítelkyně.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji JulčaPulča: on seděl v křesle ředitele (např.) a já tam lítala se smetákem.

ale slečna píše, že je studentka, ne že bude uklízet celý život..a studenti si moc s výberem brigád vyskakovat nemužou..Já např. nenajdu nejspíš nic, protože mám pitomý rozvrh a kdyby po mě nekde chtěli abych neco delala alespon jednou týdně, tak bych po tom skočila hned...
každopádně..a doma by ses před přítelem uklízet nestyděla?..já bych se víc styděla za to, kdybych měla pocit, že uklízení je ponižující..

No k tématu, já osobně bych to brala, pokud nemáš jinou brigádu, tak to ber..bud te potom "povýší" a když ne, jednoduše půjdeš na lepší místo, pokud ho najdeš

arrow
Neprodává v Bazaru

Především bych se cítila šíleně ponížená před přítelem,a bylo by mi líto i jeho.. Já bych nesnesla aby můj přítel uklízel třeba u nás v kancelářích.... Ale nenech se ovlivnit žádným názorem... Sama víš nejlíp, na co se cítíš.

arrow
profile_image
Jopy
od 26. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Tak vyřešeno, řekla jsem ne doma jsme přece jenom na stejné úrovni to že uklízím nevadí, taky přiloží ruku k dílu. Ale prostě v té práci by to bylo vidět, kdo je níž a kdo výš, a to doslova

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené